Sari la conținut

Accident mortal Sabina -Northern Freyja


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Atunci cand moare cineva, oricat de dusman ti-ar fi si oricat de mult te-ai fi contrazis cu ea,s-a terminat. Gata. Game over. Nu mai ai cu cine sa te certi.

 

Toti suntem datori cu o moarte. Toti. Fie pe moto, fie in salvare, fie pe patul de spital, fie pe trecere cand trece marlanu' cu bolidu', fie pe trotual cand un dobitoc crede ca i-a luat ma-sa drum, fie in pat singur, fie batran si singur, fie batran si cu familia in jur.

 

Toti suntem datori cu o moarte si cu o viata. Mai conteaza si cum traiesti nu doar cum mori sau te feresti sa mori. Toti aia care au pus intrebari stupide doar ca sa mai invete si ei ceva din tragedia asta, toti, or sa moara si ei cumva. In felul lor. Cu regretele si amintirile lor. Toti. Inclusiv eu, asta care scriu acum.

 

Cand mai scrieti pe topic sa va ganditi si la mama aceea care si-a pierdut singurul copil in accidentul asta stupid.

 

Odihneste-te in pace Sabina! Nu am cuvinte sa-ti spun cate de rau imi pare ca te-ai dus asa repede, asa usor, asa trist... Odihneste-te in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ar fi cazul ca un moderator...ca-i vad prezenti...sa ia in considerare reporturile , sa faca putin curat pe acest topic cat sa se pastreze decenta, si sa-l inchida

Macar atat .

Multumesc

Din nou +1!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt riscurile mediului virtual,din pacate...oricand poate sa apara un ......(user) si sa dea cu mucii in fasole.

Am vazut ca sunt tot felul de filozofi atotstiutori pe aici.Degeaba indemnati la decenta....unii atata pot! Trebuie ignorati,atat cat se poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... Uitati-va la ei în curtea proprie. Stiti ce scot pe străzi școlile de moto? Carne de tun. Niște cârnați dezinteresati și plictisiti care lucrează la fabrica de luat carnetul. Atât. Vreți o schimbare în bine? Nu mai cheltuiti banii la obositii ăștia plictisiti și indolenti. Cei lipsiti de aptitudini vor sfârși inevitabil intr-un accident mai ușor sau mai urat. Nu e vinovat nici statul nici Băsescu nici smurd nici dracu. Vinovati suntem noi când plătim o școală care ne trimite pe strada inepti și numai buni sa ne rupem gatul.

:10:

 

RIP!

Kriminal, pune si tu filmarea cu pricina, poate invatam ceva.

NICIODATA!!!

 

 

 

Eu cred ca topicul acesta trebuie închis.

 

Si eu sustin acelasi lucru. Nu vad de ce ar mai continua discutia...

Am aflat ce a fost, ce a fost a fost... si Sabina nu mai e cu noi ca sa mai adauge ceva. Pentru ce sa-l tinem deschis??? ca nu a fost inchis niciunul?!?! Asta nu-i motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica "daca n-a intrat o masina pe contrasens a inceput lumea sa dea vina pe ambulanta, pe clasa politica..."...Pai normal ba nene ba, fata asta trebuia acum sa scrie cel mult de pe un pat de spital, daca nu de acasa, despre sperietura prin care a trecut !!!!

cacao de ambulanta, de oameni din sistemul medical, de clasa politica care se kca pe noi, ca natiune. Fiecare componenta a acestui mecanism e putrezita pana-n maduva oaselor. Si din cauza asta, oamenii simpli mor. Pt ca nu sunt spitale, personal medical, sosele.

Mai tineti minte cand onanistul de Basescu radea la TV zicand ca Romania nu are nevoie de autostrazi? De atunci au murit mii de oameni in accidente rutiere, multe din cauza masinilor venite pe contrasens. Numai zilele trecute o familie cu o fetita de 6 ani a fost spulberata de un camion al carui sofer a adormit la volan.

Asadar da, phuck clasa politica, sper ca toti cei ce au fost si care sunt sa arda de vii.

Editat de MrD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile constructive (e adevarat, mai rare aici) dar si cele in contradictoriu, la misto, sau "jignirile" insufletesc acest forum.

 

Te simti atacat in masura in care ceva din acele acuze fondate sau nu rezoneaza cu anumite slabiciuni proprii. Daca cineva ma face prost depinde doar de mine daca ma enervez sau iau in deradere.

 

In cazuri fatale compasiunea ar trebui sa treaca inaintea oricaror conflicte anterioare sau chef de caterinca. Lipsa de bun simt, bunavointa, rabdare tin de experienta fiecaruia - din familie sau anturaj. Se pot repara in timp. Insa fara compasiune nu suntem oameni. Daca nu simti nimic cand cineva a plecat definitiv dintre noi, ai probleme grave.

 

Cred ca topicul ar trebui lasat asa cum este. Realitatea nu este roz, insa avand contact cu ea ne putem schimba in bine.

 

Nu cred ca Sabina a vorbit sau scris vreodata cu atac la persoana. A incercat sa traiasca un vis si a reusit cat timp a fost aici.

A cerut ajutor si sfaturi tuturor. Avea nevoie de cei din jur. Unii au raspuns binevoitori, altii au luat-o ca pe o slabiciune si au atacat-o.

 

Chiar daca a inceput stangaci, in foarte putin timp a ajuns sa cutreiere Europa pe motor, singura ! A lucrat mult la increderea de sine.

 

A ramas in gandurile noastre, acum cutreiera alte taramuri iar eu ma gandesc cu drag la ea. A lasat o urma pozitiva in aceasta lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai dus un om bun.

 

Nu am avut rabdare sa citesc mocirla pana la capat, ca imi exploda o vena, dar chiar as vrea sa stiu daca pot face ceva pentru familie si cei ramasi in urma. Fata asta m-a ajutat odata si-s departe si ma simt dator.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum spuneam, e posibil ca fata asta sa fi trait mai mult decat vor trai unii care se vor stinge tocmai la 80 de ani. Cine a inteles ce am scris, a inteles, cine nu, o sa comenteze aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai dus un om bun.

 

Nu am avut rabdare sa citesc mocirla pana la capat, ca imi exploda o vena, dar chiar as vrea sa stiu daca pot face ceva pentru familie si cei ramasi in urma. Fata asta m-a ajutat odata si-s departe si ma simt dator.

Putem face,cei care cred ca s-a scris destul aici,sa inceteze a mai posta ceva.Din respect,evident!

Apoi daca se doreste a se strange niste bani pentru familie,sa se dea un numar de cont aici.

Sustin si eu ideea inchiderii topicului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP, n-am cunoscut-o personal dar am interactionat pe forum si am urmarit postarile ei.

Foarte trist :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica "daca n-a intrat o masina pe contrasens a inceput lumea sa dea vina pe ambulanta, pe clasa politica..."...Pai normal ba nene ba, fata asta trebuia acum sa scrie cel mult de pe un pat de spital, daca nu de acasa, despre sperietura prin care a trecut !!!!

cacao de ambulanta, de oameni din sistemul medical, de clasa politica care se kca pe noi, ca natiune. Fiecare componenta a acestui mecanism e putrezita pana-n maduva oaselor. Si din cauza asta, oamenii simpli mor. Pt ca nu sunt spitale, personal medical, sosele.

 

Tie ti s-a urcat entitlementu la cap acolo in London daca ai impresia ca e vina ambulantei, spitalului si clasei politice, ca nu a putut salva un motociclist cazut pe serpentine, cu plamani perforati si hemoragie interna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tie ti s-a urcat entitlementu la cap acolo in London daca ai impresia ca e vina ambulantei, spitalului si clasei politice, ca nu a putut salva un motociclist cazut pe serpentine, cu plamani perforati si hemoragie interna.

Din tastatura toti ar fi salvat-o pe biata fata, insa realitatea gravitatii unei hemoragii interne + alte traume este putin spre deloc cunoscuta de hoarda doctorilor in stiinte medicale de garda pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cat timp a ajuns pe masa de operatie? Maxim o ora? Daca da, imi cer scuze. Daca a durat mai mult de 3-4 ore, luati amandoi cate o caramida in mana si da-ti-va faianta jos reciproc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din tastatura toti ar fi salvat-o pe biata fata, insa realitatea gravitatii unei hemoragii interne + alte traume este putin spre deloc cunoscuta de hoarda doctorilor in stiinte medicale de garda pe forum.

De acord. Dar intrebarea este: daca venea o ambulanta cu un medic se schimba sau nu soarta fetei? Nu contest ca nu avea de unde sa stie soferul sau brancardierul ce se intampla. dar un medic ma gandesc ca ar fi stiut. Pina a ajuns la spital a fost monitorizata? Sau macar la locul accidentului s-a facut o evaluare medicala?

Daca ar fi avut ar fi vazut ca ii scade tensiune arteriala, un medic s-ar fi gandit ca este o posibila hemoragie interna. Si poate ii punea si o perfuzie si decidea medicul sa se mearga direct la Buzau sau Ploiesti. Orice minut pierdut a contat.

Fata a gresit , a cazut si s-a accidentat. S-a accidentat mai grav decat ne puteam da seama cei care nu suntem medici. Daca se intervenea corespunzator poate ca avea sanse de supravietuire. Aceste sanse, cate or fi fost ele de putine, au fost furate de catre sistemul sanitar.

 

 

@Mihaio07 sa te vad cum ai reactiona cand suni la ambulanta dupa ce a cazut mama si si-a fracturat piciorul si constati ca a venit o ambulanta cu un sofer de circa 65 de ani. Eu am carat-o pe mama la ambulanta de la etajul 3 pe scari.

 

Aici nu este vorba de a da cu pietre in cei care au venit la Sabina, sau in cei care i-au trimis. Acesta este doar inca un exemplu din sutele din aceasta tara ca sistemul medical din Romania te omoara in loc sa te salveze (culmea cu niste costuri ametitoare) si din pacate nu de putine ori din indolenta sau dezinteresul celor care il formeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu lasati biata familie in pace, tot o ardeti aiurea cu sistemul sanitar,ca din cauza lor ar fi murit samd. Ce este asa de greu de inteles,A AVUT MARE GHINION!!!!

 

Sincere condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romania e cum e. Bune si multe rele. Iti asumi riscurile sau nu. asa e si in alte parti. Saraca fata si le.a asumat. Si chiar daca vorbea mult uneori, mie mi s.a parut o persoana la locul ei. Ambitioasa, cuminte, desteapta (nu pot spune la fel si despre beatrice, mi.e mila de barba.su) dar pe moto nu e ca in auto. te mai imbie la pedalat mai cu spor uneori oricat de cumpatat esti. Zicea lumea de miar... si asta vine cu plusuri si minisuri. Trage bine de jos, tre sa fii in schimb f cumpatat. Eu ma laud ca nu conduc tare si tot m.a surprins un 160 la intrare intr.o localitate. Si am mai gafat.o si in alte situatii (din cauza oboselii, capul in nori, sincronizare dubioasa cu traficul, alte prostii relativ minore care puteau iesi prost) si chiar daca nu prea cred in noroc... poate ca totusi exita de eu va scriu pe aici si fata asta nu. Mie imi pare tare rau de ea si m.a mahnit vestea asta trista. Lasati filmuletele cu accidente, puneti mai bine o poza cu ea razand, asa sa isi aduca aminte lumea de ea. Un gand bun catre familie si sincer imi pare rau pt pierderea suferita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de ce a patit, cum au spus si altii, daca relatarile sunt complete si corecte, o greseala mica cu consecinta mult prea grava, inca o dovada ca "nu-i ca-n filme".

Nu am cunoscut-o, dar din cum vorbesc unii oameni intregi la minte(unii cunoscuti) despre ea, pot sa intuiesc ca era o persoana cel putin de treaba.

 

Motivele pentru care scriu sunt 3:

1. Nici despre cel mai teribil cocalar care si-a furat-o pe aici, nu am vazut sa vina si sa scrie unii si unele/una (nu mai stiu), ca si cum aproape s-ar bucura "ca au avut dreptate" in ceea ce o priveste, sau ca acum, considera ca au castigat o cearta mai veche de pe forum pe care au avut-o cu Sabina. Se presupune ca aici impartasim aceeasi pasiune, ori nu stiu cu ce a putut deranja atat de mult incat nici in momentele astea, cum foarte bine zicea ceva mai devreme ca si parintii ar putea citi aici, nu se pot abtine sa arate lumii cat de negri sunt de fapt pe dinauntru.

2. Desi pare ca nu o sa schimbe mare lucru, sustin si eu inchiderea topicului.

3. Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...