Sari la conținut

Accident usor Mamaia N - Navodari


Geo_ZGA
 Share

Postări Recomandate

Daca nu stii nici sa franezi de urgenta nu mergi in trafic. Ma rog...

 

As face o mica corectie: daca nu POTI sa franezi de urgenta, nu te bagi in rahat. E una sa stii si cu totul alta s-o poti face la emotie... Fireste, n-are de-a face cu accidentul asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Indicatorul STOP este ramas pe pozitie de dinainte sa fie construit sensul giratoriu, de cand acolo era intersectia aia fara sens giratoriu, acesta din urma fiind acolo de un an sau doi. In orice caz este clar ca dupa ce au construit sensul au instalat si indicatoarele de cedeaza trecerea aferente insa au omis sa il scoata pe cel cu stop.

Nu au uitat nimic!Este semn complementar!Cei care vin din dreapta o fac in urcare si nu au vizibilitate de jos!Doar in buza giratoriului ai vizibilitate maxima!

Stop!Te asiguri si apoi intri in intersectie!Ca cetateanul cu masina a facut sau nu treba asta nu stiu!Dar multi au tendinta de a nu opri la stop cand nu vad nimic venind sau fiind mai departe!

La examen te pica daca nu opresti la stop,indiferent de trafic!Iar daca in locul baietasului asta era o masina sau moto de politie ,cetateanul ramanea fara permis daca nu respecta semnul STOP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au uitat nimic!Este semn complementar!Cei care vin din dreapta o fac in urcare si nu au vizibilitate de jos!Doar in buza giratoriului ai vizibilitate maxima!

Stop!Te asiguri si apoi intri in intersectie!Ca cetateanul cu masina a facut sau nu treba asta nu stiu!Dar multi au tendinta de a nu opri la stop cand nu vad nimic venind sau fiind mai departe!

La examen te pica daca nu opresti la stop,indiferent de trafic!Iar daca in locul baietasului asta era o masina sau moto de politie ,cetateanul ramanea fara permis daca nu respecta semnul STOP!

Imi pare rau dar nu pot fi de acord cu tine. Indicatorul stop nu poate fi niciodata complementar cu cel de cedeaza trecerea.

Ce iti pot spune cu certitudine este ca indicatorul stop era acolo inainte de construirea sensului iar dupa asta a mai aparut si cel de cedeaza trecerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mq uit la poza cu el bandajat asa un pik si ma gandesc cat de ieftin a scapat si ce ghinion a avut fata si acest "domn" cat norok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit niste posturi mai devreme cum ca daca eviti un accident din cauza cuiva si cazi fara sa il atingi, nu are ce sa ii faca politia. Daca un jegos intra in depasire ca exemplu si tu sari in sant ca sa il eviti politia il poate trage pe ala la raspundere. Luati va camera de filmat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau dar nu pot fi de acord cu tine. Indicatorul stop nu poate fi niciodata complementar cu cel de cedeaza trecerea.

Ce iti pot spune cu certitudine este ca indicatorul stop era acolo inainte de construirea sensului iar dupa asta a mai aparut si cel de cedeaza trecerea.

Stop-ul ala e clar pentru drumul lateral,doar ca,s-a trezit careva de l-a rotit nitel spre cel ce intra in giratoriu si are cedeaza trecerea.

Nu l-a "uitat" nimeni acolo,clar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul asta e in alt film, dar cu temperaturile astea nu stiu cine merge cu geaca,pantaloni, poate niste protectii de genunchi si coate, care oricum sunt degeaba la o cazatura.

Pai si ce? Si io merg in maieu, dar nu intru in giratoriu ca bezmeticu si cand vad o masina care-mi taie calea nu astept pana-n ultima clipa sa franez ca zevzecu si sa vin in bot. Plus ca in situatia de fata nici nu era nevoie de frana.

» Post actualizat in 04 Aug 2017 18:06

Am citit niste posturi mai devreme cum ca daca eviti un accident din cauza cuiva si cazi fara sa il atingi, nu are ce sa ii faca politia. Daca un jegos intra in depasire ca exemplu si tu sari in sant ca sa il eviti politia il poate trage pe ala la raspundere. Luati va camera de filmat.

Serios?! Anunta-ma dupa ce ai obtinut o decizie in favoarea ta pe o speta d-asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul asta e in alt film, dar cu temperaturile astea nu stiu cine merge cu geaca,pantaloni, poate niste protectii de genunchi si coate, care oricum sunt degeaba la o cazatura.

Eu full echipat ,nu conteaza cum e afara .....

 

Numai bine,

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

As face o mica corectie: daca nu POTI sa franezi de urgenta, nu te bagi in rahat. E una sa stii si cu totul alta s-o poti face la emotie... Fireste, n-are de-a face cu accidentul asta :)

Eu cand am luat permisul, stiam 2 lucruri. 1-ca sunt praf. 2-ca vreau sa iau masuri astfel incat sa nu o comit grav.

Asa ca m am pus pe citit in prima faza. Apoi mers in poligon, unde m am invatat cat am putut cu motoreta. Plus franari ba fata ba spate ba mixt, la limita blocarii rotii. Apoi m am dus si la cursuri. Inca sunt destul de departe de ce imi doresc. Daaar, pana acum, directia e cea potrivita.

Daca o arzi voiniceste la peleul gol, si nu casti ochii, te polizezi fain de tot. Asta e un exemplu fericit, ca nu si a rupt mai nimic. Sa faca o cruce cu limba in ceru gurii, cat bulan a avut:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca a fugit si bordura de la locul accidentului...o nenorocita !!!

Razi tu, dar acum cativa ani a fost un accident cu un gigel d-asta. Din pacate atunci pasagera lui a murit. Si el si gasca dadeau vina pe borduri, iluminatul public si o bagau si p-aia cu "Asa a vrut Dumnezeu". Parca ceva cu "k" era username-ul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Racoarea ca racoare dar eu nu imi amintesc vreo urma de regret din partea lor. Tot ei erau tari in gura. Ala e topic bun ca lectura obligatorie pentru toate adolescentele care se lasa vrajite de o plimbare cu un gigel cocalarel. Vad ce se poate intampla si atitudinea craiului si a anturajului sau daca se intampla ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si el si gasca dadeau vina pe borduri, iluminatul public si o bagau si p-aia cu "Asa a vrut Dumnezeu".

 

Astia-s generatie mai tanara, i-a luat de mici cu religia in scoli, mustesc de evlavie baietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea conserva nu a dat cedeaza.

Lasand la oparte ca avea si stop si cedeaza (stop-ul fiind "uitat")

In aceasta situatie cedeaza trecerea este pus pentru a ceda prioritate vehiculelor care vin din stanga.. si muistu' din conserva nu a cedat prioritate.

Motociclistul avea obligatia si el de a ceda, dar doar celor care i-ar fi venit din stanga.. (de aia se pune cedeaza ca nu exista prioritate de stanga)

Conserva e autorul moral al accidentului (nu am observat sa fi atins motoru' masina).

 

Apai cocalaru' "dupa" motor e cocalar...

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti atent masina incetineste si apoi accelereaza si intra in intersectie.. sau erai tu sau vreo ruda de-a ta la volan..???

 

Eu daca eram la volan nu intram. am carnet de 20 de ani si moto si masina si nu am incidente nici permis suspendat. dar daca vrei sa-ti predau permisul ti-l predau personal..

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...