Sari la conținut

10-11. Michelin® Grand Prix of Styria & Bitci Motorrad Grand Prix von Österreich


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 401
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

 

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

 

de cate ori o fi ridicat din umeri pana la final!? :))))

Si mai da o in mlp de mobra, "irreparable damage" .. RADE PIATA VICTORIEI de ei :crack:

 

 

 

89 este inlocuitorul lui 04! Tind totusi sa cred ca la pramac lucrurile sunt mai relaxate decat la echipa oficiala ducati. Cu presiune la maxim, nu se tin rezultatele constante.

Un ducati maine va castiga, vedem care. Am asteptari mari si de la MMizeria de pe locul 5 cu un potential maxim de mitocanie in prima curba (precum in toate cursele de la revenire incoa)

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, ZaiR a spus:

 

 

Am asteptari mari si de la MMizeria de pe locul 5 cu un potential maxim de mitocanie in prima curba (precum in toate cursele de la revenire incoa)

 

 

 

Sper sa-l trimit-a cineva lansta pe orbita pe MM, asa cum a facut si el saptamana trecuta cu Aleix Espargaro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, io, bogo a spus:

Inca de cand l-a I locust pe JLo last echipa de using mi s‐a part Copiague perfect a sa - pilot bun dar character zero. Si din cate am value Yama are tolerant foarte mice la astfel de situatii.

Copia lui Lorenzo?Ahahaha.

Daa,sunt fix la fel....ii despart vreo 4 titluri mondiale,nenumarate victorii de etapa cu Yamaha,vreo cateva victorii de etapa cu Ducati (ma corupe rasul gandindu-ma la "un" Vinales incercand sa piloteze un Ducati sau incercand sa le explice inginerilor de ce are nevoie pt a fi rapid cu un Ducati cum facea Lorenzo),niste (mult) skill in a fi pilota si seta motoreta si niste sange in instalatie.

In rest e copia perfecta...in sensul ca are si asta tot 2 maini si 2 picioare :crack:

 

 

UNMISSABLE: Viñales breaks his silence on Yamaha suspension

"I have a warrior soul"....ce ma? 🤦‍♂️

Acum 15 ore, danypop a spus:

Hehe 🥳 încă un pole pentru Martinator

Hai cu victoria ✊

Candidat prim.Devin fan (cred ca eram si inainte,cand a luat titlul la moto3 in ciuda multor oprelisti),dar cred ca adaptarea asta fantastica la o motoreta complicata cum e Ducati il etaleaza drept un smecher natural.Daca emite pretentii de win sezonul asta si pe alte circuite (si nu isi mai rupe nimic in el),s-ar putea ca la anul sa avem un candidat real la titlu de la o echipa privata.Pe Zarco am zis de la inceputul sezonului ca nu il iau in serios ca si candidat la titlu,desi intotdeauna mi-a placut de el...

Mir si Quarta vor si ei podium dar cred ca cei de la uzina vor veni tare azi.

 

Acum 7 ore, frigider a spus:

Băieții buni nu ajung campioni.

Poate băiatul cu dinții rari sa fie excepția?

(pe lângă Rossi)

Rossi era baiat bun?Really? :crack:

Rossi era nemilos cu adversarii.Nemilos.Dar e foarte bine ca era asa,desi a sarit de multe ori calul si a trecut the dark side.Rossi este simpatic,asta e cu totul altceva.Baiat bun....dupa cursa,daca o castiga.Altfel nu.

 

Q super baiat,da - chiar e a good guy in toate privintele,nu are pic de rautate.Morbi mi se pare la fel.

Inca n-a ajuns campion,dar usa ii este larg deschisa.

Insa subscriu - in general baietii buni nu ajung campioni.Vezi Dovi,vezi Dani...Stoner e exceptia care confirma regula?Q insa anul asta ar fi cazul sa fure titlul asta,pt ca i se aliniaza (iar) stelele.E a 2a sansa,dupa 2020,la anul vine MMizeria,vorba colegului,si s-a terminat cu giggles si defilarile spre victorie -orice win va trebui trecut pe langa Demon,ceea ce va fi al naibii de greu.Pt ca nici ala  - guess what - nu e un baiat bun,aici cred ca suntem toti de acord :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Copia lui Lorenzo?Ahahaha.

Daa,sunt fix la fel....ii despart vreo 4 titluri mondiale,nenumarate victorii de etapa cu Yamaha,vreo cateva victorii de etapa cu Ducati (ma corupe rasul gandindu-ma la "un" Vinales incercand sa piloteze un Ducati sau incercand sa le explice inginerilor de ce are nevoie pt a fi rapid cu un Ducati cum facea Lorenzo),niste (mult) skill in a fi pilota si seta motoreta si niste sange in instalatie.

In rest e copia perfecta...in sensul ca are si asta tot 2 maini si 2 picioare :crack:

 

 

UNMISSABLE: Viñales breaks his silence on Yamaha suspension

"I have a warrior soul"....ce ma? 🤦‍♂️

Candidat prim.Devin fan (cred ca eram si inainte,cand a luat titlul la moto3 in ciuda multor oprelisti),dar cred ca adaptarea asta fantastica la o motoreta complicata cum e Ducati il etaleaza drept un smecher natural.Daca emite pretentii de win sezonul asta si pe alte circuite (si nu isi mai rupe nimic in el),s-ar putea ca la anul sa avem un candidat real la titlu de la o echipa privata.Pe Zarco am zis de la inceputul sezonului ca nu il iau in serios ca si candidat la titlu,desi intotdeauna mi-a placut de el...

Mir si Quarta vor si ei podium dar cred ca cei de la uzina vor veni tare azi.

 

Rossi era baiat bun?Really? :crack:

Rossi era nemilos cu adversarii.Nemilos.Dar e foarte bine ca era asa,desi a sarit de multe ori calul si a trecut the dark side.Rossi este simpatic,asta e cu totul altceva.Baiat bun....dupa cursa,daca o castiga.Altfel nu.

 

Q super baiat,da - chiar e a good guy in toate privintele,nu are pic de rautate.Morbi mi se pare la fel.

Inca n-a ajuns campion,dar usa ii este larg deschisa.

Insa subscriu - in general baietii buni nu ajung campioni.Vezi Dovi,vezi Dani...Stoner e exceptia care confirma regula?Q insa anul asta ar fi cazul sa fure titlul asta,pt ca i se aliniaza (iar) stelele.E a 2a sansa,dupa 2020,la anul vine MMizeria,vorba colegului,si s-a terminat cu giggles si defilarile spre victorie -orice win va trebui trecut pe langa Demon,ceea ce va fi al naibii de greu.Pt ca nici ala  - guess what - nu e un baiat bun,aici cred ca suntem toti de acord :bounce:


eu zic ca 2 ducati si un suzuki pe podium. Q sper sa termin in primii 5. In cel mai bun tur al lui, Q a avut record pe portiunile 2 si 4. In cursa o sa fie zone Ducati acolo.

 

m-as bucura sa termine in fata lui Mir ai Zarco, dar o sa fie dificil.

 

martin, bag, zarco sunt extrem de rapizi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q zice ca a gasit ceva in plus si merge f bine pe gume vechi.

Vom vedea.

M as mira sa termine în fața lui Mir.

 

Peco spune că Martin e f rapid in sectorul 3 mai rapid decat el si decât Q sau Mir si ca face ceva extraordinar acolo- a vrut să l urmărească sa l studieze dar e foarte greu 😊

Peco razor sharp as usual.

Foarte inteligent băiatul asta,similar lui Lorenzo ca si metode de abordare a cursei.

Clar e de viitor clar va fi campion mondial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, frigider a spus:

 

(pe lângă Rossi)

Rossi baiat bun? Sub zambetul angelic se ascundea pradatorul suprem. Nu te lasa pacalit de faptul ca facea depasiri chirurgicale. Aia este chestie de skill impins la nivel de arta, insa cand voia sa arate este cine masculul alfa, era fara mila. 

Acum 4 ore, Method a spus:

Copia lui Lorenzo?Ahahaha.

... ma corupe rasul gandindu-ma la "un" Vinales incercand sa piloteze un Ducati sau incercand sa le explice inginerilor de ce are nevoie pt a fi r

 

 

UNMISSABLE: Viñales breaks his silence on Yamaha suspension

"I have a warrior soul"....ce ma? 🤦‍♂️

 

.... baietii buni nu ajung campioni.  .... Stoner e exceptia care confirma regula?

Sunt mai asemenatori decat crezi. Sa ne amintim de el campeon, cand declara cu propriile lui buze, ca el stie sa mearga tare, nu este inginer. Asta se intampla la Yamaha. La Ducati i-a trebuit un sezon jumate ca sa isi dea seama ca are nevoie de un cofraj pentru oua.. :D La Honda... :rusinica:Asa de bun este pe partea de feedback, incat nici un constructor nu l-a vrut pilot de teste, desi si-a oferit serviciile. Sa nu il mai ridicam in slavi.. stim bine marfa... 

 

Asta suflet de razboinic??? Pfff... are o parere total eronata despre el. De aceea nu isi poate rezolva problemele.. pt ca nu le vede... 

 

Altul... Stoner era exceptia doar cand fugea in fata, adica cand avea o superioritate evidenta in ceea ce priveste materialul de concurs... Cand trebuia sa stea la bataie, era papat. Deci nu este nici o exceptie. 

 

Acum 49 minute, Method a spus:

 

Foarte inteligent băiatul asta,similar lui Lorenzo

Aham.. clar! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun rau copilul Acosta, dar astazi Oncu i-a predat o lectie de franare pe RBR. Si cum se intampla de obicei, cand doi se lupta, al treilea castiga. Adica S. Garcia.. cum nu se poate mai rau pentru Acosta. Cursa a fost fenomenala! Sa speram ca pe urmatoarele doua nu le strica ploaia... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ii injuram acum ceva ani pe Vinales si pe Marquez, pe unul pentru ca era prost si pe celalalt pentru ca era taran nesimtit, toata lumea zicea ca nu e adevarat, ca sunt subiectiv din cauza ca-l concureaza pe Vale.

Acum, cand Vale nu mai conteaza, toata lumea ii balacareste pe prost si pe taranul nesimtit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Speedy.K a spus:

Cand ii injuram acum ceva ani pe Vinales si pe Marquez, pe unul pentru ca era prost si pe celalalt pentru ca era taran nesimtit, toata lumea zicea ca nu e adevarat, ca sunt subiectiv din cauza ca-l concureaza pe Vale.

Acum, cand Vale nu mai conteaza, toata lumea ii balacareste pe prost si pe taranul nesimtit.

Adica esti un fel de tata Omida in ale motociclismului? 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tata Omidu se numeste.

Dar nu, nu asta era ideea, ci ca eu ii injuram si atunci ca si acum din cauza a ce naspa erau si sunt ei, nu din cauza ca eram io fan Rossi. Mai ales ca pe Stoner, Biaggi, Gibernau si ceilalti adversari nu i-am balacarit.

 Bine, l-am uitat pe Gheorghe, ofticosul suprem si antipaticul perfect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cursa sezonului.

 

Marc a pierdut la propriul lui joc. Mă așteptam de la el să să facă o mișcare cum a făcut Binder și să câștige cursa. În schimb, a fost singurul care a căzut cu pneuri de ploaie.

 

Kudos Binder. Cum a spus Bagnaia, incredibil ceea ce a făcut.

Martín, viitor campion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Binder a dat cu zarul si a Castigat.Superb.

Bagnaia de fapt cel mai câștigat.

Bravo Bagnaia Bravo Martin cei mai câștigati din afacerea Asta.

MM ritm bun greșeală tipică lui.e de bine ca are forța.

Q bun ieșea iar pe podium sau aproape dar ploaia i a Stricat combinatiile. Locul 7 dupa toata chestia asta e ok.

Zarco slab.Am zis bine ca nu il vad campion,iata de ce.Pacat dar atata poate.

 

Bagnaia se etalează în contender însă....va trebui să fie țipla pt a avea macar juma de sansa la Q.Not likely.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...