Sari la conținut

20(finala) Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 528
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, Method a spus:

Aldeguer merge bine și pe Valencia.Top spot peste Acosta...și asta e circuit tehnic de mana de pilot nu mai putem spune ca e low grip etc.

Ce-a pățit asta ma de juma de an ca e raketa?Bravo.


am zis a inceputul campionatului ca Ald e de urmarit, e f rapid. Vedem la anul. Chiar dc aici e grip si e tehnic, temperatura e totusi scazuta... vezi sa si Aprilia merge bine.

dar, Ald e un pilot f rapid si cu un stil foarte intresant pe viraje. Speram sa vine in motogp, dar oricum ma bucur dc ramanae Diggia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM iar se gândește la altceva în afara de a-si face turul - sa îl care pe MM si pe Aleix după el sa bage oameni între el și Bagnaia samd.Insista în prostie - a zis bine Bagnaia ca ar fi trebuit sa se preocupe sa fie the fastest nu sa umble după potcoave de cai morți.

 

Și Ducati dorm...italieni.Ei ii desfaceau relaxați motoreta lui Pecco când brusc unul și.a dat seama "baaa asta a ieșit pe 2 trebuie sa meargă în parc fermé"

 

Pole Vinales.Bun pilot...dacă e circuitul gol e fantastic.

 

JM e în plop.Suits him right.

Vai câți au căzut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam penibila situatia lui JM89 cu incercarile de a face scheme, apoi cu incercarea de a pune oameni intre el si FB1 facand trenulet dupa el in calificari. Bomboana pe coliva era daca FB1 reusea pole. Asa e doar cireasa pe coliva.

Dar pozitionarea din grila deschide oportunitati in care JM89 sa fie cioban. Sper sa nu faca prostii si sa strice cele 2 curse ramase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, therocketscientist1 a spus:

E cam penibila situatia lui JM89 cu incercarile de a face scheme, apoi cu incercarea de a pune oameni intre el si FB1 facand trenulet dupa el in calificari. Bomboana pe coliva era daca FB1 reusea pole. Asa e doar cireasa pe coliva.

Dar pozitionarea din grila deschide oportunitati in care JM89 sa fie cioban. Sper sa nu faca prostii si sa strice cele 2 curse ramase.

Exact.

Asta ar mai lipsi sa fie nițel ciobănaș.Si asa Tardozzi a fost destul de critic la adresa schemelor mujicului.Si pe buna dreptate.

După cum am zis,se pare ca bătălia pt titlu scoate ce e mai rău în JM și ce e mai bun în Pecco.Oh well...

 

Ei da se putea sa meargă la practice starts...da el a uitat ca mai erau și alea?și inginerul?oricum cam debandada...sa zicem ca e presiunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am vazut FP-urile, ce scheme a făcut JM de tot pomeniți de ele? I-a arătat "lamuie" lui Pecco sau ce naiba a făcut? A sarit la bătaie? 

Dacă da, poate Ezpeleta i-a zis sa facă așa, sa faca audiență. Uite, voi numai despre asta vorbiti de 4 pagini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, B.B. a spus:

Eu n-am vazut FP-urile, ce scheme a făcut JM de tot pomeniți de ele? I-a arătat "lamuie" lui Pecco sau ce naiba a făcut? A sarit la bătaie? 

Dacă da, poate Ezpeleta i-a zis sa facă așa, sa faca audiență. Uite, voi numai despre asta vorbiti de 4 pagini...

A stat ieri 2 lap-uri în spatele lui Banania și azi în q2 a încercat să-i ajute (voluntar) pe MM și AE sa se califice mai bine, probabil ideea era ca el sa se califice în Pole și cei 2 lângă el. E prost ca a încercat asta?  Voi sunteți toți deștepți 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prost dar a făcut o prostie.

Cum știi sigur ca ai făcut o prostie? Atunci când ieși mult mai rău după ce ai facut-o.

Se vede și din avion zic eu ca a făcut fix invers decât trebuia.

În loc sa îl lucreze pe Pecco,de fapt s-a lucrat pe sine : ala e pe 2 el pe...6?Real smart.

Sau poate e calculată mă,sa îl surprindă pe fraierul de italian din spate si de pe trasa murdara 😛

 

În alta ordine de idei,cică asta e ultima cursă a lui RNF,zice Razzali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-s simpatizez pe JM dar Peco a avut dreptate, ca nu e rapid si ca ar trebui sa se preocupe de asta, in schimb a sfarsit pe 5 sau 6 in urma lui Peco.

 

apropo de Jm ati vazut disperarea de la intrarea la boxe, in loc sa astepte 30-40 de secunde un set de gume noi pe motoreta gata setata, a plecat cu motoreta de rezerva cu hard pe spate.

 

imi pare rau pt baiatul asta, este extrem de rapid, dar ii lipseste luciditatea si tactul. Iar disperarea asta de a straluci cu orice pret il impinge in latura negativa.

 

Fac pariu ca Bestia va ramane la factory iar JM nu va pupa loc la factory, nici din 2025

 

 

PS: am zis ca o sa il ajute pe Peco trecerea prin Q1, nah locul 2 si in fata lui JM.

 

 

 

wtf: https://motorcyclesports.net/breaking-news-against-all-expectations-razlan-razali-leaves-the-team-rnf-aprilia/?fbclid=IwAR3zidwLL8WV4t8ZNb4e4bU0JyYf_aurvihg17_hRSa2KXlI7dVd6Rt7HTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

Un lat de putză de maimuță a lipsit să-l tăvălească mm pe gitan! Aia ar fi fost o schemă. :lol:

La urmstorul tur , a recuperat , sa tavalit😀😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil ca stirea asta cu schimbul EB23-JM89 sa fi fost o gogoasa ca sa puna presiune pe JM89 si pe EB23 sa-si miste fizicul mai rapid catre forma care l-a adus in echipa.

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

Un lat de putză de maimuță a lipsit să-l tăvălească mm pe gitan! Aia ar fi fost o schemă. :lol:

Aia chiar ar fi fost colosala. Am vazut faza si tot asa m-am gandit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar au inceput astia cu anvelopele.

Borsoi: “We can't play it on equal terms”

Aceleasi probleme le-au avut si ceilalti piloti Ducati, dar probabil au petrecut mai mult timp pentru a-si face setarile si mai putin timp cu MIND GAMES.

https://www.corsedimoto.com/motomondiale/motogp/jorge-martin-ancora-gomma-borsoi-non-riusciamo-giocarcela-alla-pari/

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Speedy.K a spus:

Si uite cum a reusit Martin sa devina inamicul public numarul unu printre fani, de unde, acum o luna, era cel mai aclamat. Ce inseamna sa fii prost sau meltean sau ambele.

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...