Sari la conținut

9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA


Postări Recomandate

Acum 22 minute, danypop a spus:

Daca se scot pentru toti, nu cred ca va fi mare diferență. In timp cred ca toti au ajuns sa aiba cam același sistem ca performanta deci nu cred ca va fi diferența dupa scoaterea acelor sisteme. 

Cred ca va tine mai mult de pilot, poate se mai amesteca lucrurile.

Acum 16 minute, Method a spus:

Brno (nu s-a asfaltat nu?

Digi Ziceau ca e asfalt nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 275
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 12 minute, frigider a spus:

Cred ca va tine mai mult de pilot, poate se mai amesteca lucrurile.

 

Dupa cum poti vedea, chiar si cu aceste dispozitive minune sunt piloti care rateaza startul deci asa va fi si fara ele

Acum 12 minute, frigider a spus:

 

Digi Ziceau ca e asfalt nou.

Parca doar in cateva viraje s-a pus asfalt nou

Acum 46 minute, frigider a spus:

 

Sper sa intre jm în q2, nu pare ca ii place aici

E cam haotic Martinel, cam precipitat l-am vazut dar probabil si din cauza sanctiunilor pe care le-a primit pentru cursa. Dar nu prea vad cine l-ar putea bate (doi piloti) in q1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, Method a spus:

Complicat - omul nu excelează pe low grip cum e la Brno (nu s-a asfaltat nu? În general RF e sus pe low grip).

Dacă nu iese din q1 e fucked.

 Asfaltul la Brno este perfect. Asfaltat anul trecut. Este foarte bun, doar ca mananca guma destul de repede. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, damager a spus:

 Asfaltul la Brno este perfect. Asfaltat anul trecut. Este foarte bun, doar ca mananca guma destul de repede. 

MM a făcut 10 ture cu pneu spate soft in FP2, probabil că așa va merge în sprint.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, danypop a spus:

Dupa cum poti vedea, chiar si cu aceste dispozitive minune sunt piloti care rateaza startul deci asa va fi si fara ele

Roata fata e sus, se schimba de tot comportamentul.
Trăim și vedem
La prima a zis ca la Silverstone se începe cu fața dezactivata la start.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, danypop a spus:

Am văzut ieri dupa sesiunea de practice ca s-a mai efectuat o sesiune de start practice. Unii piloti au efectuat starturi fara acele sisteme active, aratau ciudat motocicletele ridicate atat de mult de față in momentul startului 🤤🤤 

Chiar ieri remarcam, in timpul sesiunii de start practice, cu sistemele activate, motocicletele au ajuns sa semene cu cele din cursele de dragster-e. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Chiar ieri remarcam, in timpul sesiunii de start practice, cu sistemele activate, motocicletele au ajuns sa semene cu cele din cursele de dragster-e. 

M-am uitat cu atenție azi și am văzut că înainte de orice linie dreaptă toți activează dispozitivul de pe spate să comprime suspensia. Anul viitor, fără așa ceva, va fi un campionat total diferit.

 

Acum 45 minute, frigider a spus:

Se anunță interesant weekendul 

Mai puțin pt jm.

 

Se pare că pierde doar 1.5 secunde per long lap, s-ar putea să nu fie totuși o cursă pierduta pentru JM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, damager a spus:

 Asfaltul la Brno este perfect. Asfaltat anul trecut. Este foarte bun, doar ca mananca guma destul de repede. 

Aaa n-am știut,got it.

Acum 12 minute, frigider a spus:

Zicea ca măcar aici se depășește ușor.

Era optimist jm dar pleacă cam prea din spate.

Hehe..  sper sa nu facă încă o popicaraie :rusinica:

Îl cred în stare - nu din rea vointa sau ceva ci pur și simplu din over excitement.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand incep anunturile oficiale pt grila anului viitor, ca nu avem nimic cert pana acum in afara de Bez la aprilia si MM la ducati ...

 

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea jiji ca săptămâna viitoare. 

 

 

Strategii strategii 

Pare ca din cei care contează doar Marc si Pecco au ramas cu soft spate, ceilalti au schimbat pe grila softul cu mediu🤔 inclusiv Acosta care cursa trecuta a mers cu soft si a zis ca a fost ok

Castiga Ogura? 

 

 

Dezamagitoare cursa😐 

Am stat cu sufletul la gura ca vine vine vine Ogura, a venit dar n-a prea venit. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bez iar a comis-o.

JM a mers cu cap.

Ma așteptam sa fie invers.Sper ca și mâine JM sa fie cu capul pe umeri.

 

Bună cursa lui Bagnaia- a zis bine comentatorul - e prima cursă în care Bagnaia îl bate pe MM.

Cu ce nu sunt de acord cu el - nu mi se pare ca Brno e asemănător ca și circuit cu Mugello c'mon ....ce naiba ca sunt diferite mult.

 

Bună cursă și la Diggia - again.Si cu toate ca a mers pe guma gresita.Redevin fan Diggia pt ca mi se pare ca revine la viteza pe care o avea în moto2 dar acum pe deasupra e mult mai matur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare pacat de Moreira, probabil ca nu ar fi rezistat acolo in top3, 4 insa era misto sa fi terminat in puncte. 

Acosta tot încercând sa faca din rahat bici, mai o si comite, e de așteptat, nu avea el mobra sa se contreze cu Apriliile

Rat-de-porc... nu se dezminte cu rateurile in sprint🤦‍♂️ 

Martinel a mers bine avand in vedere situația lui 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagnaia a mers ca in vremurile bune. 

Bezz a comis-o... se joaca cu focul.. insa ma gandesc ca maine cade JM 😅

Toata stima pentru cursa facuta de Ogura, insa aici Aprilia nu a mai avut edge-ul necesar. Am tot sperat la o depasire, pana la final, dar nu a fost sa fie. Bagnaia a gestionat foarte bine. 

Pacat pentru Acosta, dar cu motocicleta aia ori risti, ori cazi in mediocritate. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Bagnaia a mers ca in vremurile bune. 

 

maine cade JM 😅

 

Toata stima pentru cursa facuta de Ogura, insa aici Aprilia nu a mai avut edge-ul necesar. Am tot sperat la o depasire, pana la final

 

Pacat pentru Acosta, dar cu motocicleta aia ori risti, ori cazi in mediocritate. 

Bagnaia a facut click cu fața și s-a vazut - pe frâne era imbatabil- școala veche a lui Rossi.Respect.

 

Hehe și eu ma gândesc la scenariul in care "un" Martin overexcited daca pornește prost + 2LLP va face un overreach din ala  extrem pe frâne sau ceva și o va comite...

 

Acosta...chiar ma gândeam în cate curse a forțat la 100% dar a știut sa nu se intinda peste in ciuda frustrării date de motoreta și cei care îl depășeau lejer din cauza kktm'ului...

Și nu,nu sunt de acord ca ori risti ori cazi in mediocritate- Acosta pana acum a mers smart și e f bine în clasament - nu poți forța non stop pt ca invariabil rezultatul va fi o cazatura.Asta ne spun piloții demult ne-a spus Marquez de multe ori ne-a și arătat la Sachsen 2023 e un exemplu extrem dar ilustrează perfect ce se întâmplă când vrei sa mergi mult peste posibilitățile motoretei.Fail.Always.

 

Acosta mi se pare ca a înțeles asta foarte bine anul acesta.Smart.Abia aștept sa îl vad la anul pe Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...