Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cel mai frumos film pe care l-am vazut dupa Crash (IMBD - http://www.imdb.com/title/tt0375679):

The Illusionist (IMDB - http://www.imdb.com/title/tt0443543)

 

Un alt film bunicel (pentru cei care sunt pasionati de paranormal) este

The Exorcism of Emily Rose (IMDB - http://www.imdb.com/title/tt0404032/)

 

Vizionare placuta! :cheers:

 

 

Ca urmare a recomandarii tale, am facut rost de cele doua filme. Am apucat sa vedem doar "The Illusionist". Fain. Din toate punctele de vedere. Multumim pt sugestii.

 

Kali&Toma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apocaliptyco - Mel Gibson - baiat rau de tot!( ca regizor) - celor slabi de inger nu e recomandat!

Laser filmul.

Mel Gibson are o placere sadica in a prezenta realitatea intr-un mod cat se poate de brutal. Partea aiurea e ca are si dreptate. In Apocalypto sunt cateva scene foarte macabre. Acelasi mod de regizare pe care l-a folosit in "Patimile lui Cristos" l-a folosit si in aces film.

Scene interesante:

Sacrificiul prizonierilor de razboi in varful piramidei

Uciderea baiatului rau (faza cu sangele din cap care stropea in functie de bataile inimii)

Groapa comuna....

 

Cum zicea shi shadowrider, filmul nu e pt cei slabi de inger.

Din partea mea pt Mel Gibson...Respect (unul dintre cele mai interesante filme pe care le-am vazut)!

Editat de DariusB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare...cine are filmul "the day the earth stood still"?

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Day_the_Earth_Stood_Still

 

e un film vechi, un foarte bun sf, care a ajutat la dezvoltarea sf-urilor in viitor, scris dupa o carte interesanta "farewell to the master"

 

l-am cautat ceva da degeaba...merci mult :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare...cine are filmul "the day the earth stood still"?

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Day_the_Earth_Stood_Still

 

e un film vechi, un foarte bun sf, care a ajutat la dezvoltarea sf-urilor in viitor, scris dupa o carte interesanta "farewell to the master"

 

l-am cautat ceva da degeaba...merci mult :rose:

http://torrents.thepiratebay.org/hashtorre...079.TPB.torrent

 

post-7122-1168977807.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sar'na...tocmai ieri mi-am facut cont pe niste torrente si am inceput sa folosesc acest mod de download, ca pana acum nu am tras prea mult...merci mult :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

Pentru cei care au apreciat si s-au bucurat de "FAHRENHEIT 9/11" si "BOWLING FOR COLUMBINE" ale lui Roger Moore, cam in acelasi stil (dar o varianta despre probleme europene de data aceasta) am vazut in seara aceasta si "VIVA ZAPATERO". Despre politica lui Berlusconi in Italia, despre cenzura, nepotisme si mai ales despre oameni (in speta italienii, asta e foarte socant) si conducatorii pe care ii merita. Foarte interesant film.

Il aveam de luni bune in calculator si tot de atatea ii cautam traducerea. Am gasit insa pe torenti o varianta in format MP4 care are inclusa subtitrarea in engleza.

Asa ca, dati-o jos pe asta si "Enjoy !" :crack: .

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din domeniul filmelor cu motociclete, cel mai reusit si mai plin de mesaj mi s-a parut "The World's Fastest Indian" (http://www.imdb.com/title/tt0412080/) Filmu asta mi-a dat chef de viata in continuoare, cu toate problemele achizitionarii unui motor, si taxele lu'peste prajit si banii care nu cad din cer...

 

Din domeniul filmelor de arta alb-negru recomand tot ce a facut Ingman Bergman (http://www.imdb.com/name/nm0000005/). E superb. Si nu e asa greu de digerat ca Tarkovsky. Ca filme arta color (sau semi/color... in functie de imaginatia regizorului) recomand totul de la Lars von Trier (http://www.imdb.com/name/nm0001885/). Oricum, am vazut deja mentionat Dogville facut de el. E regizorul de la care nu poti spune ca daca ai vazut un film stii aproximativ cum vor fi celelalte. In plus, toate filmele lui au un mesaj... deci ramai cu ceva.

 

Filmul meu preferat e The Bridges of Madison County (http://www.imdb.com/title/tt0112579/) dar asta e un film pentru romanticii incurabili. Chiar daca e cu Clint Eastwood are actiune ioc, dar ideea e superba (parerea mea).

 

Alte filme pe care le-am vazut si le recomand: 28 days later, One Flew Over The Cockoo's Nest (cu Jack Nicholson) , Eternal Sunshine of the Spotless Mind (cu Jim Carry, Kate Winslet), In The Name of The Father (de Jim Sheridan - poveste reala de injustitie in Anglia), Requiem for a Dream (povesti cu drogati).

 

Si cam atat. (de filmele romanesti nu mai vorbesc ca alea cred ca ne sunt mai familiare, ca doar cu ele la tv am crescut).

 

Spor la vizionare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2046, regie de Wor Kan Wai. Joaca Gong Li si Zhang Ziyi, le recunoasteti din Memoirs of a Geisha. Imagine de exceptie, ca sa nu mai zic de poveste si joc actoricesc, coloana sonora de exceptie... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Butterfly Effect (1) - merita vazut. Cica ar exista si un The Butterfely Effect 2. Il caut si va povestesc.

Nooooooooo, nu te uita la el. Toata lumea a zis ca e misto 1,eu am vazut doar 2 si e de cacao si nici n-are legatura cu primul. BEWARE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2046, regie de Wor Kan Wai.

 

Numele regizorului este Wong Kar Wai. :crack: No offense. De la regizorul asta, cel mi reusit mi sa parut In The Mood For Love... cu aceiasi actori principali. Poate si pentru ca n-am inteles 2046. Iar filmele lui cu gayshi nu m-au incantat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

are cineva sa-mi dea filmul TORQUE cu Ice Cube??

ieri am vazut pe Pro Sieben o parte din el si as vrea sa-l vad.

multumesc anticipat :crack:

 

@ razvanheres :

(Desi presupun ca nu replica asta o astepti) - Il gasesti peste tot, atat pe Dc++ cat si pe site-uri de torenti.

 

 

On topic :

 

Sunt in concediu :P . Asa ca, pentru cateva zile, voi avea mai mult timp de filme.

Daca sunteti fani ai filmelor de spionaj va recomand doua filme, chiar daca ceva mai vechi : este vorba de "THE TAILOR OF PANAMA" si "SNEAKERS". Primul este cu Pierce Brosnan, al doilea cu Robert Redford.

 

Spre rusinea mea, voi recunoaste ca, in urma mistourilor administrate de frate-meu (care zicea ca numai unul ca mine poate fi obsedat de vechituri din alea ca in MAD MAX) m-am hotarat sa downloadez si sa ma delectez filmul mai sus amintit.

Stiam despre el (chiar asa nu am ajuns :lol: ) dar credeam ca este vorba despre cu totul altceva. Vazut partea I, dat pe spate rau de tot. In concluzie, downloadat deja partile II si III si in seara asta am iar program de cinemateca.

 

Tot astazi gasit si acest super site :

 

992 FILME CU MOTOCICLETE

Din partea stanga selectati criteriul de cautare.

 

Enjoy :moron: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brick - Rian Johnson. Film noir, greu de urmarit din cauza slangului, actiune neverosimila si personaje stilizate, insa de cand l-am vazut mi-a ramas in memorie. So, love it or hate it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele 3 vazute:

 

Enemy at the Gates (revazut de fapt - cu Jude Law) - povestea unui lunetist rus in asediul de la Stalingrad

 

Wag the Dog - comedie cu iz poilitic, sau cum sa castigi alegerile pentru presedentie in 11 zile inscenand cun razboi cu Albania :grinbandit:

 

Robert deNiro, Dustin Hoffman intr-un film care evidentiaza cel mai bine relatia dintre massmedia si politica.

 

Cu Iubirea la Psihiatru (Prime mi se pare ca este titlul original) - comedie romantica (sort of); Are niste faze la care efectiv m-am stricat de ras :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1o Things I Hate About You, regie de Gil Junger, joaca Heath Ledger si Julia Stiles. Foarte haios filmul, recunosc ca scenariul original pare mai bun, dar deh, la cererea producerilor s-au schimbat/taiat niste faze chiar laser©

 

Am vazut in sfarsit Eragon. Frumos, dar nu m-a uimit, desi recunosc chitzaiam de ceva vreme sa-l vad. Iarasi scenariul original a fost teribil ciopartit, probabil de teama unei comparatii cu Lord Of The Rings, pe tema durata filmului. Dragonul intr-adevar e laser©, chiar adorabil la inceput. In rest, foarte bine facut filmul, dar sunt multe chestii care ma tot fac sa-l compar cu LOTR...

 

Am revazut Pan's Labyrinth, regie de Guillermo Del Toro, un fel de Alice In Tara Minunilor cu un iz usor de Quentin Tarantino. Foarte bun filmul, m-a lasat fara suflare. Chiar il recomand.

 

Un alt film foarte fain pe care l-am vazut recent... The Man Who Wasn't There, de fratii Joel si Ethan Coen, joaca Billy Bob Thornton. Oricum Fratii Coen Rulz!!! (e.g. The Big Lebowski)

 

A, si mai e The Fountain, regia de Darren Aronofski, o combinatie de drama cu quest-urile unui erou medieval, cu mai multe influente budiste. Un film complicat dar frumos, trebuie urmarite cu atentie. Joaca Hugh Jackman si Rachel Weisz.

 

Revin cu altele cand imi recuperez driverele pentru rashnitza mea de vazut filme :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a, din filmele romanesti, unul cu tenta noir care chiar mi-a placut a fost Moara Cu Noroc. Si Concurs al lui Dan Pita e un film foarte reusit, si "inteligent" facut, avand in vedere faptul ca este incarcat cu simboluri anti-comuniste si ca a fost turnat intr-o perioada foarte comunista :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...