Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Am vorbit o singura data cu Rontz la ursu , am dat noroc cu el si am schimbat 2 cuvinte va pot spune ca era un om respectos si un om careia i se citea pe fata fericirea si dorinta de a trai viata din plin. Ce trist sa dispara asa repede. Plang si nu ma pot opri , ma uit la poza lui si parca nu-mi vine sa cred . Pacat..... Mare pacat si parca prea devreme totusi........ :disappointed: :( p.s - Merg si eu joi, cu ce-o fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 630
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multi se duc pentru ca iubesc mai mult circul si poleiala decit viata adevarata care inseamna dragoste respect si echilibru. Nu am mai iesit de mult din vagauna forumului meu local, satul fiind acolo de discutii despre moarte, pina cind un anunt al Ralucai m-a impietrit. Rontz nu mai e. Un om cald care iubea cu pasiune viata. Imi amintesc de berile baute cu el pe la intruniri si discutiile interminabile pina dimineata despre acest bun nepretuit care ti se da si ti se ia intotdeuna pe neasteptate. Se pare insa ca intotdeauna ti se ia ceea ce iubesti mai mult. Drum bun Rontz, o sa ne amintim intotdeauna de tine cu un zimbet pe chip, cei care te-am cunoscut. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce as mai putea spune sa nu fi fost spus aici.

 

Nu trebuia sa se duca.

 

O lumanare e aprinsa si in Germania.

 

Colegule, ai grija de drumurile alea curate de sus, ca ne vom alatura si noi tie intr-o zi.

 

Rest easy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea va fi JOI , 16.10.2008, in Brasov ... in jurul pranzului(asta sa stie fiecare cand isi ia liber) Ora si cimitirul (adresa) inca nu sunt stabilite de familie, mai pe seara va voi comunica exact.

 

Ca idee, vor fi 1-2 autocare ce vor pleca din Bucuresti joi dimineata, pentru rude, prieteni, colegi si toti cei care vor sa il conduca pe ultimul drum pe colegul Ronț si nu au cum sa ajunga la Brasov. In functie de numarul de persoane anuntate se pot suplimenta, de aceea cine doreste sa vina cu ele sa-mi dea un semn pana maine, sa stim exact cum sa facem(0727.285.805 sau PM sau YM sau e-mail). Aceste autocare sunt fara nici o obligatie materiala pentru cei ce doresc sa vina.

 

Cei ce doresc sa vina cu motoarele, putem pleca grupati sau ne putem stabili intalnirea la PETROM-ul de la iesire din Timis spre Brasov pentru a intra grupati in oras. Eu unul voi veni cu motorul. De asemenea ora de plecare o voi anunta mai pe seara, in functie de ce stabileste familia lui.

Dumnezeu sa il ierte :disappointed: Si sa ne rugam pentru sufletul lui.

 

Merge cineva Joi la inmormantare cu motocicleta ? Bucuresti-brasov?

Vezi in quote.. Vorbeste cu Thomas..

 

LE: Poate mi-a scapat, dar n-am vazut sa fi anuntat ceva despre plecare inca.. :(

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi dimineata (inca nu am stabilit ora exacta, oricum in jur de 7) un grup de motociclisti va pleca din Bucuresti spre Brasov.

Pentru cei care sunt din Bucuresti si vor sa se alature, va rog sa imi dati un PM cu numele, pentru a putea face o lista, sa putem pleca organizat.

Intalnirea va avea loc la Biker's Club Otopeni (deoarece parcarea de la Biker's va fi inchisa ne vom strange in rondul din imediata apropiere) la o ora pe care v-o voi comunica ulterior.

Pentru cei din Ploiesti care vor sa se alature coloanei, vom opri la benzinaria de langa Metro unde opresc tirurile (cea la care se poate ajunge si de pe centura Ploiestiului si din centru - Petrom sau Rompetrol, nu mai stiu exact).

Cei care veniti cu masinile -ALTELE DECAT AUTOCARELE va rog sa imi dati si voi PM; este posibil sa mergem in aceeasi coloana (stabilim maine, dupa ce vom lua legatura cu Thomas, sa vedem cum pleaca autocarul/autocarele).

Poze printate A4 si panglici negre o sa aduc eu si George; flori si lumanari ne descurcam fiecare in parte.

 

La locul de intalnire va rog sa veniti fiecare cu alimentarea facuta, la ora stabilita sa putem pleca fara alte opriri suplimentare.

Alta mare rugaminte este sa stam cat mai grupati (cate 2 pe banda in zig-zag) pentru a merge cat mai lin si pentru a nu ne pierde pe drum; fara iesiri din coloana, depasiri si alte asemenea lucruri incompatibile cu mersul in coloana (cei care stiti ca nu puteti merge in coloana, mai bine plecati separat).

Viteza de croaziera va fi in jur de 100 km/h in afara localitatii.

 

Pentru detalii, lamuriri etc. va stau la dispozitie pe PM mess: zanulmaseluta2002 sau la tel 0724351728.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea va avea loc la Biker's Club Otopeni (deoarece parcarea de la Biker's va fi inchisa ne vom strange in rondul din imediata apropiere) la o ora pe care v-o voi comunica ulterior.

 

Pentru detalii, lamuriri etc. va stau la dispozitie pe PM mess: zanulmaseluta2002 sau la tel 0724351728.

 

 

Daca va ajuta cu ceva, noi vom lasa parcarea deschisa...

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin cu motorul dar nu mi-am propus sa depasesc 100km/h si asta in depasiri, daca e deci cine vrea mers domol sa ma anunte din timp, in principiu voi pleca cu voi de la bikers otopeni dar daca ii dati in goarna pe mine nu ma impresionati lafel cum nu m-a impresionat nici gestul de cloaca pe care l-au facut anumite persoane ieri seara la Ursu.

 

Da, nu am venit sa beau o bere cu BooBoo.

 

 

Ps

 

Multumesc Navaro pt ajutor si raman dator :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai spun...S-au zis atatea...Odihneasca-se in pace :disappointed: :( Cred ca Dumnezeu isi face o gasca de oameni faini acolo sus..Asta-i singura explicatie de ce l-a luat asa de repede :( Din cate am vazut a fost un om bun,deosebit. Imi vine in minte un vers ''cum pier miseii,daca pier cei buni asa ?'' Drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut pe prietenul Rontz dar am citit cele spune de prietenii lui si zecile de poze imprastiate pe tot forumul. Trag concluzia ca a fost un om tare bun dar viata e aceeasi, de la rege pana la sclav.

 

Pentru cei care mergeti cu motorul la Brasov. Lasati scaritele pasagerilor jos. O sa fie cu fiecare dintre voi. O sa aiba grija de voi mai usor acum pentru ca poate fi cu fiecare dintre voi in acelasi timp.

 

Dumnezeu sa-l Odihneasca pe prietenul vostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

joi a fost la karaoke in bikers.. si apoi?!

nu pot spune ca am fost prieteni, dar tot ma uimeste si ma doare moartea sa..

prea multa lume moare in ultima perioada.. something is wrong with this world!

 

condoleante familiei si celor dragi..

sper ca dupa aceasta viata exista un alt "episod" mult mai fericit pt el si de asemenea pt Andu si toate persoanele minunate care au plecat mult prea repede de langa noi..

so long guys.. you shall be missed!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte din partea familiei lui Raul.

 

 

Daca se poate sa scrieti aici cine vine sigur (cate persoane) pentru a putea aproxima un numar total. - Pt parastas

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte din partea familiei lui Raul.

 

 

Daca se poate sa scrieti aici cine vine sigur (cate persoane) pentru a putea aproxima un numar total. - Pt parastas

eu vin sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ser79ban, Alice, Dya/Laur, Adidas, Aluar, Zanu, Ema, Gixxu', CristiGH, George, Lyia,JJ.

Deliutza, CostinHammer

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ser79ban, Alice, Dya/Laur, Adidas, Aluar, Zanu, Ema, Gixxu', CristiGH, George.

Deliutza, CostinHammer

+ strumfuadi

 

Ninja, am discutat si aseara la ursu, nimeni nu merge acolo sa manance. Poate o sa luam fiecare o lingura de coliva, dar nu cred ca va sta careva sa faca "consum".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...