Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

TeTe (7/10/2009 1:22:07 AM): o pustoaica de 18 ani

GeorGe Yo (7/10/2009 1:22:09 AM): o stii ?

TeTe (7/10/2009 1:22:13 AM): era o splendoare de fata

TeTe (7/10/2009 1:22:18 AM): din vedere

GeorGe Yo (7/10/2009 1:22:20 AM): o stii ?

GeorGe Yo (7/10/2009 1:22:22 AM): aha,

TeTe (7/10/2009 1:22:25 AM): k venea cu ea la policolor

GeorGe Yo (7/10/2009 1:22:32 AM): cred,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:22:36 AM): era frumosa ?

TeTe (7/10/2009 1:22:41 AM): da

GeorGe Yo (7/10/2009 1:22:49 AM): da frate da vezi ce face viteza ?

GeorGe Yo (7/10/2009 1:22:53 AM): (cuvant urat) mea,,

TeTe (7/10/2009 1:22:56 AM): ba

GeorGe Yo (7/10/2009 1:22:58 AM): io m-am potolit

TeTe (7/10/2009 1:23:00 AM): tu ai vb cu cineva

TeTe (7/10/2009 1:23:05 AM): sau de pe forum?

GeorGe Yo (7/10/2009 1:23:12 AM): la ce te referi ?

GeorGe Yo (7/10/2009 1:23:17 AM): de ce ?>

TeTe (7/10/2009 1:23:25 AM): din ce stii...de unde stii?

GeorGe Yo (7/10/2009 1:23:33 AM): am citit pe forum,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:23:40 AM): da omu oricum mergea tare,,

TeTe (7/10/2009 1:23:41 AM): e o totala aberatie

GeorGe Yo (7/10/2009 1:23:46 AM): ee (cuvant urat),,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:23:48 AM): lasa tete,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:23:56 AM): omu merge cu 160 peo roata,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:24:06 AM): si nu imi zice mie ca meergea incet atunci,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:24:15 AM): chiar daca iti zice si el,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:24:20 AM): io nu cred asta,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:24:30 AM): ptr ca odata ce mergi tare,, nu mai tii cont,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:24:34 AM): stiu cum e,,

TeTe (7/10/2009 1:24:38 AM): daca era sa intre la 180 in scoarul ala nu mai ramanea nimik din motor

GeorGe Yo (7/10/2009 1:24:50 AM): nu neeaparat,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:24:55 AM): tu ai vazut motoru ?

GeorGe Yo (7/10/2009 1:24:59 AM): cu ochii tai ?

TeTe (7/10/2009 1:25:00 AM): pai tu nu-l stii inseamna

GeorGe Yo (7/10/2009 1:25:03 AM): cu ochii tai ?

TeTe (7/10/2009 1:25:10 AM): pai eram acolo toti

GeorGe Yo (7/10/2009 1:25:16 AM): erai si tuu cu el ma ?

TeTe (7/10/2009 1:25:18 AM): motoru nu are NIMIK

TeTe (7/10/2009 1:25:22 AM): a alunecat pe crash

GeorGe Yo (7/10/2009 1:25:27 AM): sau ai venit dupa ?

TeTe (7/10/2009 1:25:31 AM): dupa

GeorGe Yo (7/10/2009 1:25:34 AM): aa

GeorGe Yo (7/10/2009 1:25:41 AM): si fata era acolo ?

GeorGe Yo (7/10/2009 1:25:45 AM): pe jos ?

TeTe (7/10/2009 1:25:56 AM): o luase smurdul deja

GeorGe Yo (7/10/2009 1:26:03 AM): deci nu avea viteza ?

TeTe (7/10/2009 1:26:08 AM): nu ma

TeTe (7/10/2009 1:26:12 AM): in jur de 50

GeorGe Yo (7/10/2009 1:26:21 AM): dar cum (cuvant urat) mea a murit aia frate

GeorGe Yo (7/10/2009 1:26:25 AM): la 50

TeTe (7/10/2009 1:26:48 AM): da a dat direct cu spatele de o bordura

GeorGe Yo (7/10/2009 1:26:57 AM): mama sa moara mama mea,,

GeorGe Yo (7/10/2009 1:27:01 AM): ce urat,,

TeTe (7/10/2009 1:27:04 AM): si medicii nu si-au dat seama ce are

GeorGe Yo (7/10/2009 1:27:12 AM): si avea coloana rupta

TeTe (7/10/2009 1:27:27 AM): ii faceau radiografii si ea de fapt a avut hemoragie interna

GeorGe Yo (7/10/2009 1:27:38 AM): pisamas pe ei,,

 

 

 

Da ala sunt, cu ochelarii la ochi gel mult pe cap si bermudele alea albe adidas,, ,, de ce ? :)

 

Intamplator lucrez intr-o camera de garda si tot intamplator ma cunosc si cu Nightlup. Tot intamplator intalnim zilnic 100000... de prosti care isi dau cu parerea fara a avea macar idee de subiectul dezbatut cu mare foc,acei prosti care se uita prin crapatura unei usi intredeschise pt a le putea da "tovarasilor" detalii picante despre cum trebuia infaptuit de fapt actul medical conform parerii lor de experti pokemo-stunteri in medicina si protocoale de resustcitare BLS-ALS! Credeam ca dupa BAC va maturizati si voi :lol:

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi-am mai si luat-o, nu imi e greu sa recunosc.

...................................................................................................

Noapte buna bai filozofilor sange din sangele lu` Iisus.

in loc sa vedeti realtatea, va incontrati aiurea. un lucru e cert, fata aceea a murit din vina lui le_kiki. nu trebuie sa-l ridicati in slavi nici sa-l luati la suturi, ci doar facut sa inteleaga gravitatea faptelor! de platit va plati sau nu (dpdv penal), ca doar traim in propriul sistem!

nu conteaza ce si cate stunturi faci, alea nu se aplica in trafic. lipsa lui de experienta (sau bravada) in trafic si-a spus cuvantul. voi, astia de-i sunteti prieteni ar trebui sa-i "deschideti" ochii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata noapte(spre duminica) a avut loc un accident pe A2.E vorba de un baiat poreclit Kiki si de pasagera lui care a fost colega mea de clasa.Ea a murit din cate am inteles din cauza unei hemoragii, el a scapat.Nu stiu foarte multe detalii, de aceea ii rog pe cei care stiu cate ceva despre accident sa scrie aici.Disparitia fetei ne-a distrus pe toti cunoscutii.Trebuia sa dea celelalte 3 probe la bac alaturi de noi saptamana asta. :lol:

buna ma numesc roxana am fost buna prietena cu andreea. te rog dak poti si dak ai adresa d hi5 a andreei pt k eu nu o mai am si nu o gasesc.te rog ast ras dak poti.ms condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbiti ca niste incepatori.Daca erai tu in locul lui ce faceai/faceati????

Da ,face multe cu un motor ,ceea ce tu nici nu visezi.asa ca baga tu si citeste si uite-te pe sit-uri de stunt ca nu o sa ajungi niciodata sa mergi cum iti doresti.

si mai este un gras urat si prost care vorbeste gura fara el..

greataaaaaaa--

 

Bai (cuvant jignitor), am inteles ca ti-ai facut cont ca sa te certi cu noi, da' las-o mai moale...

Ma cac in figurile voastre de cascadori aspiranti atata timp cat nu stiti sa mergeti pe strada. Dobitocu' asta n-a fost in stare sa aleaga corect o banda de circulatie pe o strada goala si tu-mi spui ca era mare motociclist?! Mars d-aici cu besinile astea! Cand vrei sa mergi inainte si te bagi pe banda de stanga si dupa aia te miri ca prostu ca se termina taci dreaqu din gura, nu te mai dai regele soselelor.

 

PS De obicei nu prea imi plac chestiile astea, dar p-aici chiar sunt niste carnaciori care merita vreo doua urecheli zdravene si cateva curele la curr...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@roxana88. din ce am inteles eu nu mai avea.

 

2. as vrea sa ii rog pe baietii cu 125 (fara un aer de superioritate, dar imi e lene sa va enumar pe toti) sa se retraga din discutie, pentru ca involuntar atitudinea voastra este asociata lui kiki, facandu-i astfel un deserviciu foarte mare.

daca aveti probleme cu anumiti useri de pe forum si aveti chef de smardoiala folositi cu incredere functia PM. stiu ca nu o sa mai fie atat de incidant si nu o sa vada lumea cat de bazati si smecheri sunteti dar asta e. Nu ma refer aici doar la cei cu 125, ci si la alti pseudo-bazati de pe forum...

Editat de Dimitris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut rabdare sa citesc sutele de pagini de aberatii dar in primele vreo 10 pe care le-am citit nu prea zice nimeni ceva convingator cum ca acest pustan nu avea ce sa caute calare pe un 600 SS la 18 ani. Si ca el sunt din ce in ce mai multi. E vechi subiectul cu incepatorii pe 600 SS sau pustanii de 18 ani care au trecut de pe scuter sau 125 pe un 600SS de cum si-au luat carnetul.

Din punctul meu de vedere in cazul de fata e vorba de un infractor care, nerespectand un articol de lege devine criminal. Arma pe care a folosit-o a fost motocicleta si din cauza ca nu avea cunostintele necesare manevrarii unei motociclete atat de puternice se cheama ucidere din culpa. Daca are 18 ani si e atat de barbat incat sa mearga pe motoare mari, sa vedem daca e in stare si sa apara in tribunal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai intrat de vreo 3 luni pe aici, dar constat fara stupoare ca:

- mor in continuare doar tzanci "experti" in motoretizm

- calitatea forumului e in cadere libera.

 

Oare ce taie greata mai bine ca lamaia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea principala este ca un OM care ar fi omorat, din vina completa sau partiala, o alta persoana, nu ar fi putut sa intre pe forum si sa comenteze despre lucrul asta, cel putin nu in modul in care a facut-u userul kiki. Sper ca un altul sa fi facut pe breazul si sa ii fi luat apararea acestui KIKI si sa fi scris dansul pe forum, nu inculpatul, altfel, doamnelor si domnilor, cu parere de rau, kiki e un android !?

In alta ordine de idei, ca de obicei un topic nu isi poate tine tinta mai mult de 3 posturi consecutive, vba celui deasupra mea, calitatea forumului e in cadere libera :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parere de nou venit pe forum o cataloghez eu!Ar trebui sa iei pulsul si sa treci ceva mai multe date despre tine daca nu vrei sa pici pe acilea ca un Mircea Badea in vremuri de tranzitie sau si mai rau-ca un nimeni care isi da si el cu parerea!Te astept la mare sa te dai si tu cu un moto.Promit ca dau moto cu imprumut,dar nu garantez ca scapi.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM SUFERIT SI SUFAR DESTUL!nu am nevoie de alte comentarii rautacioase.A FOST UN ACCIDENT NEINTENTIONAT,IMPREVIZIBIL,CARE SE PUTEA INTAMPLA ORICUI!!!!!

 

 

Accident neintentionat - de acord

 

Accident imprevizibil, care se putea intampla oricui - deloc de acord

 

Nu ma intereseaza ce ai tu nevoie, intelegi? poate ca unii exagereaza cu rautatile, insa daca te adaptai si erai atat de maestru aveai grija ca pasagerul sa nu pateasca ce a patit. A merge preventiv este o arta si a rezista tentatiilor de a fi zmeu este o virtute.

 

Ca sa fiu echidistant ma iau si de cei care spun ca n-ai ce cauta pe nu stiu ce motocicleta puternica. Gresiti si am stipulat asta in multe posturi anterioare. Totul tine de creierul si de educatia pilotului, iar evenimentele sunt direct proportionale. Imi place cum spuneti voi ca nu avea ce sa caute pe o motocicleta atat de puternica si taceti malc cand moare vreunul cu motor de 125-250. Avem un sistem coercitiv de tot cacatul care nu reuseste sa dea amenzi atunci cand trebuie care nu stie sa bage mintile in cap miejilor din dodoasca care tind sa inceapa sa gandeasca dupa ce omoara pe cineva.

 

Kiki... tin sa-ti repet si sper sa bagi la cap criminalule... Nu trebuia sa se intample, tu esti de vina, trebuia sa faci cumva sa fiti amandoi ok. Pe noi nu ne intereseaza ca suferi tu, macar tu simti ceva, tu esti viu. Ne intereseaza ca nu ai avut grija, ca ai fost iresponsabil si ca ai ucis un copil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie spun ce am spus de o mie de ori: motoarele sportive (sport, supersport, cross, supermoto) nu sunt facute sa mergi cu pasager. Te prinzi de asta cum te sui pasager pe una si vezi ce nasol stai. Daramite dupa ce te gandesti la cat de greu de controlat sunt in trafic si ce performante ascund in pistoane. Daca niste idioti de producatori, din interese comerciale ti-au oferit un supersport cu doua locuri asta nu inseamna ca trebuie sa le si folosesti pe amandoua. (si-i rog aici pe posesorii de ss, etc cu creieri in firea lor sa nu mi-o ia in nume de rau) Dupa parerea mea daca vrei sa plimbi mandra o plimbi cu un touring, cu un chopper, cel mult cu un neked sau cu un enduro-touring. Iar mandra daca vrea adrenalina rau de tot, sau viteza in decolteu peste 120-130 sa-si la dreaqu permis, motor si sa se dea pe barba ei.

 

Sunt de acord cu multe din ce ai scris mai putin cu ce am citat. De ce vorbesti frate numai dupa ce ti se pare tie :| Esti la fel de inept ca cei care spun ca nu avea ce cauta pe un motor asa puternic. Totul tine de el.

 

Stii de ce e din start eronat ce spui tu?

pentru ca:

- atunci cand ai pasager ai aderenta mai buna

- daca pasagerul este un motociclist cu experienta si stie cum sa stea pe curbe, atunci iti usureaza cu 70% aplecarea si efectuarea manevrei, pentru ca o controleaza mai bine de pe locul din spate.

- el trebuia sa aiba grija, chiar daca ma laud, am avut motoare sport si acum am un naked si am mers destul cu destule motociclete si ma pricep, nu ca un expert cum era retardatul de kiki, ci mediu as putea spune si, incredibil, pasagerul nu m-a incomodat niciodata. Si am avut un an jumate un pasager care nici pe bicicleta nu stie sa mearga bine si stii ce? nici un incident. Stii cand am fost la un pas de incidente? Cand am depasit masura, cand eram singur pe motoreta. Din fericire nu am depasit-o intr-atat incat sa regret si am invatat si realizat cat de usor poti sa mori.

 

Asa ca nu mai posta tu, idei proprii proaste. Totul tine de pilot si atata timp cat nu exista educatie, atata timp cat instructorii sug (cuvant urat) in loc sa te invete cu adevarat chestii, atata timp cat politia nu sta la cotitura ca legea sa fie aplicata, pana atunci oameni nevinovati si vinovati vor muri si se vor imprastia pe sosele.

 

Multi sunt mieji si isi demonstreaza marele motociclism de care dau dovada prin miile de posturi pe forum si prin deosebitele idei pe care le arunca fara sa analizeze logic ce pun pe "hartie".

 

Toti cadem, de acord, insa conteaza si cum o facem. Pana si cazatura trebuie sa fie facuta cu responsabilitate si sa-ti lase loc de buna ziua.

 

Iar Kiki, citeste accidentul lui Ambidextru, accident in care un taximetrist basit a trecut pe rosu si l-a imprastiat. ACOLO e accident care nu se putea evita. In rest Ambidextru merge pe baza de responsabilitate si crede-ma ca a avut si o racheta de viteza in trecut si a facut km la care poate tu doar visezi ca-i vei face in 5 ani de zile, gues what: nici un eveniment notabil. Stiu, nu unu, ci 50 de cazuri de astfel de motociclisti responsabili.

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu multe din ce ai scris mai putin cu ce am citat. De ce vorbesti frate numai dupa ce ti se pare tie :| Esti la fel de inept ca cei care spun ca nu avea ce cauta pe un motor asa puternic. Totul tine de el.

 

Stii de ce e din start eronat ce spui tu?

pentru ca:

- atunci cand ai pasager ai aderenta mai buna

- daca pasagerul este un motociclist cu experienta si stie cum sa stea pe curbe, atunci iti usureaza cu 70% aplecarea si efectuarea manevrei, pentru ca o controleaza mai bine de pe locul din spate.

- el trebuia sa aiba grija, chiar daca ma laud, am avut motoare sport si acum am un naked si am mers destul cu destule motociclete si ma pricep, nu ca un expert cum era retardatul de kiki, ci mediu as putea spune si, incredibil, pasagerul nu m-a incomodat niciodata. Si am avut un an jumate un pasager care nici pe bicicleta nu stie sa mearga bine si stii ce? nici un incident. Stii cand am fost la un pas de incidente? Cand am depasit masura, cand eram singur pe motoreta. Din fericire nu am depasit-o intr-atat incat sa regret si am invatat si realizat cat de usor poti sa mori.

 

Asa ca nu mai posta tu, idei proprii proaste. Totul tine de pilot si atata timp cat nu exista educatie, atata timp cat instructorii sug (cuvant urat) in loc sa te invete cu adevarat chestii, atata timp cat politia nu sta la cotitura ca legea sa fie aplicata, pana atunci oameni nevinovati si vinovati vor muri si se vor imprastia pe sosele.

 

Multi sunt mieji si isi demonstreaza marele motociclism de care dau dovada prin miile de posturi pe forum si prin deosebitele idei pe care le arunca fara sa analizeze logic ce pun pe "hartie".

 

Toti cadem, de acord, insa conteaza si cum o facem. Pana si cazatura trebuie sa fie facuta cu responsabilitate si sa-ti lase loc de buna ziua.

 

Iar Kiki, citeste accidentul lui Ambidextru, accident in care un taximetrist basit a trecut pe rosu si l-a imprastiat. ACOLO e accident care nu se putea evita. In rest Ambidextru merge pe baza de responsabilitate si crede-ma ca a avut si o racheta de viteza in trecut si a facut km la care poate tu doar visezi ca-i vei face in 5 ani de zile, gues what: nici un eveniment notabil. Stiu, nu unu, ci 50 de cazuri de astfel de motociclisti responsabili.

 

Deci tu ma faci pe mine proooost... Buuun...

Pai hai sa vedem: cum au fost motocicletele de strada la vremea inventarii lor? Pai...de strada. Adicatelea, stateai comod in sa, intr-o pozitie neutra, in asa fel incat sa nu-ti rupi spatele, mainile, curu', etc. Si pasageru' la fel. Bun. Si la un moment dat unii insetati de viteze extreme au transformat niste mobre d-astea de strada in asa fel incat sa poata merge cat mai tare cu ele (vezi "The World's Fastest Indian"). E, da vezi tu, baietii aia, cu toate ca n-aveau circuitele din ziua de azi, tot s-au prins ca tre' sa se dea cu mobrele alea facute pentru viteze mari in alte locuri decat pe strada la ei in cartier. Si SINGURI, fara pasager. Pe Hopkins nu l-a taiat capu' sa o ia cu el in Utah si pe babaciunea aia cu care se iubea la 70 de ani. E, si la un alt moment dat, alti baieti, mai prostuti de data asta, s-au gandit ca le-ar placea sa se dea rotunzi cu asemenea mobre extreme dpdv al confortului, sigurantei si performantelor prin spatele blocului, ca nu erau in stare sa ajunga in motogp ca sa-i vada pitzipoancele la televizor (plus ca pitzi respective oricum nu se uitau la Eurosport). E si atunci producatorii si comerciantii ce erau sa faca? Daca exista cerere, apare si oferta. Si asa au aparut motocicletele de superviteza omologate pentru a merge cu ele pe drumuri publice. Si cum pitzipoanca vrea nu numai sa priveasca ci si sa participe activ, le-au facut doua locuri. Si uite asa ti-am explicat si de ce consider eu ca vitezanele nu sunt facute sa iei pasager pe ele.

Restul...e discutie. Zici ca daca esti mare pilot si ala din spate e mare copilot ti-e mai bine cu pasager pe SS decat fara. Nu stiu din experienta dar daca era asa banuiesc ca se facea o clasa la motogp cu pasageri. Daca nu s-a facut probabil ca nu e bine.

Cat despre faptul ca eu imi exprim " numai dupa ce ti se pare mie "... nici nu mai merita sa raspund la asa intrebare (retorica, banuiesc). Am spus-o de un miliard de ori: E NORMAL CA MARE PARTE DIN CE-MI IESE PE GURA/DIN MANA SA FIE PARERE PROPRIE, ca altfel daca eram atotstiutor, detinatorul adevarului absolut (care dupa cum am invatat eu la scoala nici nu prea exista) imi spuneati ZEUS si Omaba se inchina la mine de trei ori pe zi. Si daca alte idei n-am, ce sa fac, le postez pe astea pe care le am, bune proaste, cum or fi si in niciun caz nu ai tu caderea sa-mi spui sa le tin pentru mine doar pentru ca tu le consideri...inepte.

Cat despre posturi...am 1.274 de posturi dar numai 0.88 / zi. Deci nu postez numai de dragul de a da contorul peste cap.

 

NOTA:Am scris mult odata pentru ca sunt in carantina si nu pot sa raspund decat o data la 30 de minute... (apropos, admin, moderatori, etc, carantina asta e pe viata sau cum? ca am luni de zile de carantina la media de posturi pe zi pe care o scriam mai sus pe cand altii care posteaza 30 de anunturi comerciale pe zi sunt free)

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Stiu ca am scris mult dar dupa ce citesti atat ai multe idei. Tot ce am scris este adresat tinerilor motociclisti cu speranta ca le va da macar 1% mai multe sanse sa evite asemenea tragedii...."

 

Salut postul tau, si intentia lui educativa, insa din pacate dupa ce ca sunt putini ca tine dispusi sa ne explice, din experienta, cum sa abordam anumite aspecte ale vietii, noi parca facem tot posibilui sa stam departe de voi sau pur si simplu avem o atitudine ignoranta... Astfel s-a ajuns ca o viata sa se sfarseasca mult prea devreme... Insa ma intreb, oare cati dintre noi, cei care se intalnesc seara la Policolor, sau oriunde in alta pare, si care au auzit de astfel de tragedii, se gandesc acum de doua ori inainte de a se sui in sa?

 

...cuvintele sunt de prisos :| Condoleante celor apropiati fetei si numai bine voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleantze familiei fetei. !

Este greu sa educi pasagerele sau fetele incantate de o plimbare cu motorul . Parerea mea e ca grija trebuie sa fie in proportzie de 100 % a motociclistului . In rarele ocazii cand am luat pasageri am auzit comentarii de genul : ai mers prea incet , motorul tau nu trage asha bine etc .

Sincer prefer sa aud asha ceva decat sa am pe constiintza viatza cuiva . La asta ar trebui sa se gandeasca si motociclistul nostru , si sunt sigura ca se gandeste ( sau sunt eu naiva ? ) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit partial topicul. De unii "motociclisti" mi-e la fel de scarba ca si de conservarii neatenti si plini de basini. Nu prea pricep cum un pasager poate sa moara singur, exceptand cazul cand se arunca de pe motor fiindca e sinucigas.

ATENTIE ! O arma nu va trage niciodata singura decat daca cineva apasa pe tragaci ! O motocicleta nu va accelera niciodata singura decat daca cineva trage de gaz, nici nu va lovi vreodata singura ceva decat daca ceva-ul apare brusc in fata si nu poate fi evitat sau, daca dobitocul care conduce motorul se supraestimeaza.

Deci, fiti basinosi, rupeti-va in figuri, dati-va pe o roata, agatati pitipoance si convingeti-va parintii sa va tot cumpere motoare scumpe pe care nu le puteti stapani. Va urez moarte in chinuri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit partial topicul. De unii "motociclisti" mi-e la fel de scarba ca si de conservarii neatenti si plini de basini. Nu prea pricep cum un pasager poate sa moara singur, exceptand cazul cand se arunca de pe motor fiindca e sinucigas.

ATENTIE ! O arma nu va trage niciodata singura decat daca cineva apasa pe tragaci ! O motocicleta nu va accelera niciodata singura decat daca cineva trage de gaz, nici nu va lovi vreodata singura ceva decat daca ceva-ul apare brusc in fata si nu poate fi evitat sau, daca dobitocul care conduce motorul se supraestimeaza.

Deci, fiti basinosi, rupeti-va in figuri, dati-va pe o roata, agatati pitipoance si convingeti-va parintii sa va tot cumpere motoare scumpe pe care nu le puteti stapani. Va urez moarte in chinuri !

 

 

:bounce: :rock:

URAAAAA..... si bine spus ...!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fii in ordinea numerelor de pe tricou.. INGAMFAREA, TRUFIA, INCONSTIENTA, LIPSA DE EDUCATIE, LEGILE DEFECTUASE, LIPSA UNEI SCOLARIZARI ADECVATE, LIPSA BUNULUI SIMT.... mai scriem?

 

Ehhhh!!! Hai sa nu mai scriem, ca sunt suficiente 2 greseli intr-o singura fraza.Si poate ca nu te atentionam, daca nu il faceai prost pe unul, putin mai sus, tot cu trimitere la gramatica.

Deci :

1). " ar mai fii" - fi se scrie cu un singur i, in acest caz

2). Defectuase - corect se spune DEFECTUOASE

 

Si...fereasca Dzeu, ca daca e sa se intample, se intampla si gata!!! Uneori sunt accidente care tin strict de destin.Nu cunosc personajul si nici nu vreau sa ma exprim vis-a-vis de greseli, pe care, pana la urma, le facem cu totii.Pacat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhhh!!! Hai sa nu mai scriem, ca sunt suficiente 2 greseli intr-o singura fraza.Si poate ca nu te atentionam, daca nu il faceai prost pe unul, putin mai sus, tot cu trimitere la gramatica.

Deci :

1). " ar mai fii" - fi se scrie cu un singur i, in acest caz

2). Defectuase - corect se spune DEFECTUOASE

 

Si...fereasca Dzeu, ca daca e sa se intample, se intampla si gata!!! Uneori sunt accidente care tin strict de destin.Nu cunosc personajul si nici nu vreau sa ma exprim vis-a-vis de greseli, pe care, pana la urma, le facem cu totii.Pacat!!!

 

As mai adauga inca ceva - "Dzeu" nu exista, este Dumnezeu sau cel mult ca prescurtare D-zeu ori fortat, D'zeu ... :bounce: Am dreptate?

 

P.S. Omul e supus greselii - una e sa gresesti gramatical si alta e sa gresesti astfel incat faptele tale sa aiba consecinte atat de grave...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu am mai intrat de cateva saptamani pe acest forum.Am incercat sa uit.Se pare ca nu pot.Din pacate doar cativa oameni sunt cu "dovleacu" pe umeri.Tudor@monowar.ro,imi place postul tau.Ceva de bun simt si foarte adevarat.Stima!Speedy.k,din poza pari un om cu "dovleacu"la locul lui.Ai inceput sa deviezi de la subiect si sa te certi cu mucosi care nu stiu ce inseamna motociclismul(nici eu nu stiu ce inseamna pentru ca sunt "conservar" dupa cum se zice celor care merg cu masina)si carora perintii le cumpara cate un cadou care nu e de nasul lor sau de varsta lor.Am discutat cu f multi pe tema asta.Unii spun "ea e de vina,cine a pus-o sa se urce pe motor cu el?nu stia ca e nebun?".Altii spun"El e de vina,cum sa mearga cu asa viteza cu pasager?E un criminal".Parerile sunt impartite.Am inteles ca tovarasul nostru kiki este atat de afectat incat a fost plecat la munte,piscina saptamanal(imediat dupa accident),se distreaza(eu daca as fi patit asa ceva 5 ani nu as fi iesit din casa si dupa acesti ani mi'as fi schimbat numele si as fi facut o operatie estetica sa nu ma mai cunoasca nimeni).Degeaba ne certam,degeaba ne amenintam,degeaba...totul este degeaba.Kiki traieste bine-mersi,Bia este un inger,voi in continuare mergeti pe motoare(unii si dupa ce citesc acest topic tot le forjeaza cu pasager in spate),eu in continuare o sa merg la facultate si la servici,dar ce e cel mai important...NE'AM PIERDUT O SUPER PRIETENA SI O SUPER COLEGA si orice cearta din lumea asta,nici daca kiki moare...NIMIC nu ne'o va mai da inapoi pe Bia.Va salut si va respect!(pe voi,motociclisti cu capul pe umeri).

Editat de Bobo2990
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai intrat de cateva saptamani pe acest forum.Am incercat sa uit.Se pare ca nu pot.Din pacate doar cativa oameni sunt cu "dovleacu" pe umeri.Tudor@monowar.ro,imi place postul tau.Ceva de bun simt si foarte adevarat.Stima!Speedy.k,din poza pari un om cu "dovleacu"la locul lui.Ai inceput sa deviezi de la subiect si sa te certi cu mucosi care nu stiu ce inseamna motociclismul(nici eu nu stiu ce inseamna pentru ca sunt "conservar" dupa cum se zice celor care merg cu masina)si carora perintii le cumpara cate un cadou care nu e de nasul lor sau de varsta lor.Am discutat cu f multi pe tema asta.Unii spun "ea e de vina,cine a pus-o sa se urce pe motor cu el?nu stia ca e nebun?".Altii spun"El e de vina,cum sa mearga cu asa viteza cu pasager?E un criminal".Parerile sunt impartite.Am inteles ca tovarasul nostru kiki este atat de afectat incat a fost plecat la munte,piscina saptamanal(imediat dupa accident),se distreaza(eu daca as fi patit asa ceva 5 ani nu as fi iesit din casa si dupa acesti ani mi'as fi schimbat numele si as fi facut o operatie estetica sa nu ma mai cunoasca nimeni).Degeaba ne certam,degeaba ne amenintam,degeaba...totul este degeaba.Kiki traieste bine-mersi,Bia este un inger,voi in continuare mergeti pe motoare(unii si dupa ce citesc acest topic tot le forjeaza cu pasager in spate),eu in continuare o sa merg la facultate si la servici,dar ce e cel mai important...NE'AM PIERDUT O SUPER PRIETENA SI O SUPER COLEGA si orice cearta din lumea asta,nici daca kiki moare...NIMIC nu ne'o va mai da inapoi pe Bia.Va salut si va respect!(pe voi,motociclisti cu capul pe umeri).

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai intrat de cateva saptamani pe acest forum.Am incercat sa uit.Se pare ca nu pot.Din pacate doar cativa oameni sunt cu "dovleacu" pe umeri.Tudor@monowar.ro,imi place postul tau.Ceva de bun simt si foarte adevarat.Stima!Speedy.k,din poza pari un om cu "dovleacu"la locul lui.Ai inceput sa deviezi de la subiect si sa te certi cu mucosi care nu stiu ce inseamna motociclismul(nici eu nu stiu ce inseamna pentru ca sunt "conservar" dupa cum se zice celor care merg cu masina)si carora perintii le cumpara cate un cadou care nu e de nasul lor sau de varsta lor.Am discutat cu f multi pe tema asta.Unii spun "ea e de vina,cine a pus-o sa se urce pe motor cu el?nu stia ca e nebun?".Altii spun"El e de vina,cum sa mearga cu asa viteza cu pasager?E un criminal".Parerile sunt impartite.Am inteles ca tovarasul nostru kiki este atat de afectat incat a fost plecat la munte,piscina saptamanal(imediat dupa accident),se distreaza(eu daca as fi patit asa ceva 5 ani nu as fi iesit din casa si dupa acesti ani mi'as fi schimbat numele si as fi facut o operatie estetica sa nu ma mai cunoasca nimeni).Degeaba ne certam,degeaba ne amenintam,degeaba...totul este degeaba.Kiki traieste bine-mersi,Bia este un inger,voi in continuare mergeti pe motoare(unii si dupa ce citesc acest topic tot le forjeaza cu pasager in spate),eu in continuare o sa merg la facultate si la servici,dar ce e cel mai important...NE'AM PIERDUT O SUPER PRIETENA SI O SUPER COLEGA si orice cearta din lumea asta,nici daca kiki moare...NIMIC nu ne'o va mai da inapoi pe Bia.Va salut si va respect!(pe voi,motociclisti cu capul pe umeri).

post emotionant in care nu prea ai spus mare lucru. E un post pentru suprize ..surprize.

Legal vina e a lui in totalitata. Practic....mai ales daca ea il cunostea....are o parte de loc de neglijat de vina morala

Piscina e ziua....cosmarurile daca sunt..suntt noaptea. Sincer nu cred ca e de invidiat recerul, desi o plata grea merita ptr ce a facut. Varsta,,,,educatia primta de fata care nu a inteles ca nu e bine sa te joci cu viata si-au spus cuvantul.

La 18 ani poti pleca la ocazie cu BMW-ul si sa nu ajungi...sau sa pleci cu trenul la mare. Fiecare cum a fost crescut.

Nu stiu cati din ceei care acum o plang i-au zis macar o data....ca nu e bine ce face. Aici se vad prietenii fata de amicii de club.

D-zeu s-o ierte.....si pe voi ipocritii sa va dea minte. Ca o plangeti degeaba acum. Mai bine-i dadeati o palma cand vroia sa se suie pe motor

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu stiu cati din ceei care acum o plang i-au zis macar o data....ca nu e bine ce face. Aici se vad prietenii fata de amicii de club.

D-zeu s-o ierte.....si pe voi ipocritii sa va dea minte. Ca o plangeti degeaba acum. Mai bine-i dadeati o palma cand vroia sa se suie pe motor " ... In vinerea in care am dat bacu la romana scris...am mers amandoi la magazinul de langa scoala sa ne luam tigari...si ma tinea de mana si imi spunea(imi apare faza in fata chiar acum) "abia astept sambata sa ma plimb cu motoru :> imi e cam frica ca baiatul asta merge cam tare...dar e frumos pe motor...o sa ii spun sa mearga mai incet".Si i'am spus..."ma nebuno...nu te mai urca pe motor...nu ai vazut cate se intampla?mai bine mergem sa le luam pe gagicile de la tine din clasa...si mergem la un suc...da mergem cu masina...vin si te iau de acasa...te las acasa...nu e nici o problema.""Lasa ca iesim noi...dupa ce se termina bacu poate mergem la mare sa ne distram...".In seara accidentului s'a intalnit cu cateva colege de clasa la o cafenea si ele i'au propus sa mearga la o narghilea...replica ei a fost "ma duc sa ma plimb cu motoru putin si vin repede la narghilea...nu lipsesc".Si din cauza unui pusti f inconstient nu s'a mai intors si nu se va mai intoarce niciodata.Preacuviosul_Mihail,daca citeai posturile mele anterioare...iti dadeai seama ca eu ma simt vinovat pentru ce i sa intamplat...DE CE?(daca nu ai citit).pentru ca in seara aceea am vazut'o si probabil daca o bagam in seama macar 1 secunda...poate nu se intampla asa...si d'aia trec f greu peste aceasta tragedie. "Sa inteleg ca si acest eveniment o sa devina un caz de "mutat trecerea de pietoni"? " .... sigur asa o sa fie jcdenton ... pentru ca are taticu bani si scapa oricine cu bani in ROMANIA deoarece sistemul este de tot .............. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...