Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca si gume de strada, eu m-am impacat super bine cu 2CT-urile.
Si am incercat urmatoarele: Sportmax / Rosso / Continental / Pilot Power 3.

Acum, conteaza f mult si ce stil de mers ai pe strada, cum franezi, cum deschizi gazul, cum inclini.. etc.

Iar acum astept lunile Decembrie / Ianuarie pentru o oferta buna la 2CT-uri, sa-mi iau un set brand new.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si gume de strada, eu m-am impacat super bine cu 2CT-urile.

Si am incercat urmatoarele: Sportmax / Rosso / Continental / Pilot Power 3.

 

Acum, conteaza f mult si ce stil de mers ai pe strada, cum franezi, cum deschizi gazul, cum inclini.. etc.

 

Iar acum astept lunile Decembrie / Ianuarie pentru o oferta buna la 2CT-uri, sa-mi iau un set brand new.

Iti dau eu ma 2CT noi :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare colegi! As vrea sa va intreb ce parere aveti despre cauciucuri cu o vechime mai mare de 10 ani? Cat de recomandat este sa punem asa ceva pe motocicleta, daca au fost tinute in conditii ideale... Ati folosit careva cauciucuri asa vechi? Parerea mea este ca nu sunt ok si nici sigure, dar vreau sa vad si ce zice voi.

Numai bine! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi! As vrea sa va intreb ce parere aveti despre cauciucuri cu o vechime mai mare de 10 ani? Cat de recomandat este sa punem asa ceva pe motocicleta, daca au fost tinute in conditii ideale... Ati folosit careva cauciucuri asa vechi? Parerea mea este ca nu sunt ok si nici sigure, dar vreau sa vad si ce zice voi.

Numai bine! Asfalt uscat!

Alea nu mai sunt cauciucuri, sunt ebonita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, sport-touring, cu care a mers și cu 220. Am văzut live cauciuc vechi pe sportivă, efectiv se măcina văzând cu ochii. Nu mint, am făcut și poze.

 

Pardooooon, am scris 2016 in loc de 2008, nu știu la ce mă gândeam.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Dar cauciuc nou pe sportiva ai vazut ,ca sa ai cu ce sa faci o comparatie?

 

In general problema la cauciucurile vechi este tocmai ca nu se prea se " mai macina" la fel de repede ca unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand cauciucuri maturate , nu se mai consuma , dot pre 2000

 

dece sa-ti cumperi un cauciuc nou acum si sa-l lasi 3-4 ani in beci ? cand poti cumpara acum orice dimensiune din vintage cu pedigree ! satisfactie de durata !

 

 

* daca va rupeti gaturile inseamna ca selectia naturala a functionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand cauciucuri maturate , nu se mai consuma , dot pre 2000

 

! satisfactie de durata !

 

 

* daca va rupeti gaturile inseamna ca selectia naturala a functionat.

Cauciucuri pe viata! :))

 

Am vazut unul din 2004, intr-adevar nu se mai consuma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand cauciucuri maturate , nu se mai consuma , dot pre 2000

 

dece sa-ti cumperi un cauciuc nou acum si sa-l lasi 3-4 ani in beci ? cand poti cumpara acum orice dimensiune din vintage cu pedigree ! satisfactie de durata !

 

Pre 2000 are tot ciobanul. Cand am fost la Thistlegorm am remarcat ca mobrele din cala inca au cauciucurile pe ele. DOT 1941, aia e vintage adevarat! Cine vrea, poate reusim sa facem o afacere... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt pe janta, sunt pe raft.

Lucian cred ca a zis ca l-ar folosi doar pe timp de extrasezon cat mobra este la hibernat!

deci in timpul sezonulu nu le-ar folosi....

 

 

 

...daca tot e vorba de anvelope, ieri mi-au sosit opincile de iarna, Dunlop WinterSport 5

DOT 4317, deci sunt incantat....

Winter-Sport-5-FAB-jpeg_HighRes_70731-63

https://www.auto-bild.ro/advertorial/dunlop-winter-sport-5-anvelopa-de-iarna-de-top-testele-profesioniste-de-anvelope-110368.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pareri cauciuc nefolosit (lichidare stoc) Michelin Pilot Road 4 DOT 4613 sau DOT 1214? Care ar urma sa fie folosit in 2019...

Geo, ai dat o palarie de bani pe nava aia spatiala si acum ii pui opinci 2014? Pilot Road are ceva calitati cand e proaspat, dupa ce se invecheste parca nu se mai toceste dar aluneca ca la balamuc. Chiar daca nava are toate sistemele electronice de ajutor parca mi se pare aiurea sa te uiti la diferenta de bani intre alea noi si astea 2014 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...