Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru colegul care credea ca il claxonam insistent pe el, si cu care am incercat (fara succes) sa comunic prin semne pe Grant (tu urcai, eu mergeam pe langa): nu pe tine te-am claxonat, ci pe fosila de la volanul masinii care mi-a taiat calea din scurt. Jumate din claxon a fost de nervi, jumate sa vad daca aude. Se pare ca era si surd si chior, m-a bagat in seama de abia cand am trecut de el si i-am facut cu mana.

 

Criminalii dracu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La silverwing? Ești sigur ca ni e furat?

Sigur. In benzinarie la Giurgiu l-am folosit, acasa nu mai era. Probabil una dintre zgaltaieli a fost cand am trecut peste el.

 

Sunt suparat fleasca, mai ales ca i-am verificat prinderile la inceputul verii si totul era ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur. In benzinarie la Giurgiu l-am folosit, acasa nu mai era. Probabil una dintre zgaltaieli a fost cand am trecut peste el.

 

Sunt suparat fleasca, mai ales ca i-am verificat prinderile la inceputul verii si totul era ok.

 

Intre Giurgiu si Buc sunt 2 portiuni .. hardcore ... inainte sa intrii in Buc, probabil acolo te-a parasit :-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ardeleneste vorbind, Baxxtere, eti de toata prastia cu cricul ala!!!

 

Clipul de mai sus imi aminteste de o faza in care dintr-o masina plina cu "refugiati", mi se arunca in fata o seama de coji de pepene, asortate cu coji de seminte si niscaiva servetele.

Eu, ca un primat ce n-a dat pe la circus, ocolesc respectivele cadouri si ajung in dreptul lor. Neinspirat fiind, imi scapa pe sub viziera ceva cu.... borati...

Au urmat vreo 15 km de urmarire, cu deschiderea portierelor si frane in fata. Era un trafic nasol, mobra slaba rau, abia am scapat.

De atunci.... merg preventiv si injur numai in gand, ceea ce va sfatuiesc si pe voi.

 

Bafta maxima si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 min, Piata Revolutiei, fac stanga spre Rosetti... imediat cum faci stanga e un semafor cu buton pt pietoni. Semaforul era pe rosu, abia trecuse un grup. Eu pe banda 1, pe 2 o masina... incetinesc usurel ca era rosu, asta iese din curba fix in fata mea, de pe banda 2 pe 1, blochez frana (eram cam in paralel cu el si nu mi-am imaginat ce o sa faca)... boul trece direct pe rosu si se opreste 20m mai incolo, in aglomeratie.

Stau cuminte, injur printre dinti, se pune verde si ajung langa geamul lui... zic "bai nene tu nu te uiti pe unde mergi?". El "nu, ca nu ma uit dupa motociclete in trafic, nu le vad niciodata". Si era f serios... ma uit tamp la el si-l intreb "dar nici dupa semafoare nu te uiti? ca era rosu". "Aaa, nu conteaza, ala e semafor pt pietoni, daca nu trec pietonii pot sa trec". Wtf??? Cum adica poti sa treci??? E rosu!!! Da, si? Nu trecea nimeni. I-am zis ca e nebun si ar trebui sa se caute la cap, nu sa circule pe strazi... omul vorbea serios si era ferm convins ca nu a gresit cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strategia pentru supraviețuire în trafic este similară celei din Grecia: presupune că, dintre toți participanții la trafic, ești singurul care are permis și, totodată, cel mai puțin băut (citat din ghidul pentru turiștii birtanici în Grecia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deși, sunt convins, ai înțeles ideea, reformulez (prin adăugare): ești singurul care are permis luat cu respectarea procedurilor legale

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baxxter, toata povestea cu cricu e demn de nuvela

 

Cum dracu sa il pierzi ma? Si sa il mai si gasesti apoi a doua zi :)

Editat de Mr.Wattmaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clipul de mai sus imi aminteste de o faza in care dintr-o masina plina cu "refugiati", mi se arunca in fata o seama de coji de pepene, asortate cu coji de seminte si niscaiva servetele.

Eu, ca un primat ce n-a dat pe la circus, ocolesc respectivele cadouri si ajung in dreptul lor. Neinspirat fiind, imi scapa pe sub viziera ceva cu.... borati...

Au urmat vreo 15 km de urmarire, cu deschiderea portierelor si frane in fata. Era un trafic nasol, mobra slaba rau, abia am scapat.

De atunci.... merg preventiv si injur numai in gand, ceea ce va sfatuiesc si pe voi.

la draqu, bah da norocosi sunteti!

eu de cate ori mi-am dorit sa opreasca cate unu in trafic...

vax, de unde! fug ca gainile...

o alta metoda de smecherie este sa se dea foarte mari din spatele gemului inchis si cu portiera blocata... ca au mobil si pot suna la politie!

dar in general ori se uita prin mine de parca nu eu as fi fost ala caruia (de ex.) i-au varsat scrumiera-n fata in mers pe drum eu avand casca open... ori o tund avand extrem de proasta impresie ca pot fugi si ca nu am cum sa-i ajung...

» Post actualizat in 22 Sep 2015 14:18

Acum 30 min, Piata Revolutiei, fac stanga spre Rosetti... imediat cum faci stanga e un semafor cu buton pt pietoni. Semaforul era pe rosu, abia trecuse un grup. Eu pe banda 1, pe 2 o masina... incetinesc usurel ca era rosu, asta iese din curba fix in fata mea, de pe banda 2 pe 1, blochez frana (eram cam in paralel cu el si nu mi-am imaginat ce o sa faca)... boul trece direct pe rosu si se opreste 20m mai incolo, in aglomeratie.

Stau cuminte, injur printre dinti, se pune verde si ajung langa geamul lui... zic "bai nene tu nu te uiti pe unde mergi?". El "nu, ca nu ma uit dupa motociclete in trafic, nu le vad niciodata". Si era f serios... ma uit tamp la el si-l intreb "dar nici dupa semafoare nu te uiti? ca era rosu". "Aaa, nu conteaza, ala e semafor pt pietoni, daca nu trec pietonii pot sa trec". Wtf??? Cum adica poti sa treci??? E rosu!!! Da, si? Nu trecea nimeni. I-am zis ca e nebun si ar trebui sa se caute la cap, nu sa circule pe strazi... omul vorbea serios si era ferm convins ca nu a gresit cu nimic.

hahahah, normal ca acolo nu statea la panda nici un echipaj...

merita cel putin o flegma intre ochi ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi (pe seara, aproape intuneric) era sa fac pachet un (cuvant urat) de biciclist care a trecut tare pe rosu.

Desi era pe bicla sumpa si in echipament de fitze, bani de lumini si reflectorizante nu a mai avut.

I-i mai trimit un pachet de carne si pe calea asta :D

 

lol, forumul considera cre-tin ca fiind un cuvant urat.

Editat de bcristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era sa iau si eu o biciclizda in seara asta... s-a gandit ea sa traverseze sos giurgiului, evidentca nu pe la trecere, si cand m-a vazut ca vin s-a blocat fix pe mijlocul drumului. Am trecut milimetric prin fata bicicletei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost ca in meme-urile alea de pe 9gag cu "In acest timp, intr-o lume paralela...": tocmai ma chinuisem sa trec de oglinda unuia cu o dubita fara sa ating cealalta masina, cand tipul s-a gandit sa faca o gluma si a miscat masina cam 30-40cm, asa ca mi-a indoit el mie oglinda :D

 

Si pentru rubrica de FUN: o duduie mergea incet, incet... cauta loc de parcare. Se infige brusc in frane si trage de volan dreapta, baga botul masinii, dupa care pune semnal si continua manevra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Situatii din trafic
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...