Sari la conținut

Totul despre RCA


foxbat

Postări Recomandate

Acum 2 ore, Kristian K a spus:

Ce Varadero ai bre?

 

nu de 125, clar

Acum 2 ore, Contabil a spus:

Este la dublu ... sau nu?

Fata de anul trecut ... binenteles.

Sa-ti traiasca sanatos!, eu l-am pierdut pe al meu vineri .... de batrinete, aproape 90 ani (nascut in 32).

Plus locurile de parcare pe s4, la apartamentul 2 situatia este misto: 500 resedinta + 960 parcare cu plata .... :)

aproape. si asta e cam minim din ce am vazut.

parcarea (chiria/an) 500 de la 3x aprox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 4 minute, foxbat a spus:

nu de 125, clar

...

De un' sa stiu,doar am intrebat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma plang. sa ai loc de parcare in Buc e boierie curata.

ziceam "just for the record" despre preturile curente.

macar de s-ar vedea in ceva aceste scumpiri (in eliberare de locuri "vesnice" cu "Rable " pe ele, drumuri mai bune.etc).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, foxbat a spus:

macar de s-ar vedea in ceva aceste scumpiri (in eliberare de locuri "vesnice" cu "Rable " pe ele, drumuri mai bune.etc).

 

N-o sa vezi nimic .... toate se aseaza conform noilor tarife, la mine pe s2 nu se "inchiriaza" nimic in zona mea, pe s3 nu ma intereseaza (mama de 83 ani), s4 .... o duc lejer cumva, Berceni (comuna) curte cu tot ce vreau, sper sa n-ai vreo pretentie de pensie spre final ... ca asta ar insemna sa-ti pui viata la bataie.

Acum 11 minute, GoodKat a spus:

 

Multumesc, domnule! Dumnezeu sa il ierte pe al tau! Sa ne ajute Cel de Sus sa ajungem si noi la 90 de ani.

Multam domnule ..... ai grija de ai tai, cit sint in viata! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Contabil a spus:

N-o sa vezi nimic .... toate se aseaza conform noilor tarife, la mine pe s2 nu se "inchiriaza" nimic in zona mea, pe s3 nu ma intereseaza (mama de 83 ani), s4 .... o duc lejer cumva, Berceni (comuna) curte cu tot ce vreau, sper sa n-ai vreo pretentie de pensie spre final ... ca asta ar insemna sa-ti pui viata la bataie.

Multam domnule ..... ai grija de ai tai, cit sint in viata! :)

da, stiu dar speram..

oricum ii clar ca nu se mai poate schimba nimic " De la sine"...ne-am "Dus " pe ..tobogan

la preturile curente (si asta daca nu apare nimic in zone de taxe pe eur4 diesel), in 2 ani de rca dublez valoarea masinilor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vorbim de locuri de parcare in BUC, cat as putea cere pentru aleea din fata garajului la bloc pentru inchiriat? Am loc sa bag motorul prin lateral, deci nu ma incurca daca e o masina parcata pe alee

Sa mai astept putin sa inceapa sa ridice masinile parcate aiurea, deja sunt amendati cei care parcheaza pe spatiu verde in S6

Editat de DiarM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verificați la ce companie aveți polița RCA. Dacă este emisă la City Insurance, să aveți în vedere că ea mai este valabilă doar trei luni începând cu data de 9 Februarie. 

In acest termen, aveți posibilitatea să denunțați polițele și să vă recuperați o parte din bani.

Baftă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, MirceaB a spus:

Verificați la ce companie aveți polița RCA. Dacă este emisă la City Insurance, să aveți în vedere că ea mai este valabilă doar trei luni începând cu data de 9 Februarie. 

In acest termen, aveți posibilitatea să denunțați polițele și să vă recuperați o parte din bani.

Baftă.

Eu nu am la ei,dar multamn ca ai avertizat lumea.

Doar esti broker,nu simply Emag. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, MirceaB a spus:

In acest termen, aveți posibilitatea să denunțați polițele și să vă recuperați o parte din bani.

Baftă.


Oarecum…ramane sa vedem daca chiar voi primi banii. Am denuntat-o pe 24.11, am primit raspuns pe 17.02 ca am fost acceptat si ca, pe romaneste, am de asteptat pentru ca se iau in ordine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un fel este bine, poate nu o sa mai iasa pe strada toti nebunii si cei care o sa iasa poate osa fie un pik mai grijulii la modul in care conduc, in alta ordine de ideii un far de AUDI/Mercedes/BMW este 5000 de lei(zik nu dati cu parul), pe langa far este atinsa si aripa,  la 300 de lei RCA trebuie ca 20 de soferi sa nu aiba nici un incident nu,?

Pe langa asta nici firmele de asigurari nu sunt case de binefacere, ke ytrebuie profit.

Sa nu intelegem ca ma bucur ca dau 14 mil la RCA:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Djenavar a spus:

Intr-un fel este bine, poate nu o sa mai iasa pe strada toti nebunii si cei care o sa iasa poate osa fie un pik mai grijulii la modul in care conduc

Nimic nu-i schimbat. Eu ma gandesc ca vor creste numarul imbecililor care ies pe strada fara asigurare valabila. Sa intre unul din ala in tine, sa vezi distractie pe urma.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lamuriti-ma si pe mine cu o chestie paralela cu subiectul. Cum transfer bonus-malus-ul pe un agregat nou?

Respectiv am doar masina, B8. La enduro nu fac RCA, iar Transalpul e inca inmatriculat pe vechiul proprietar. Trec Transalpul pe numele meu, pot sa ajung diect la B8? Am vazut ca se practica, dar nu stiu si daca trece si la motocicleta de la masina, sau doar intre autovehicule de aceeasi catgorie.

P.S. Am vazut ca la proprietar firma nu se practica, am luat a 2-a masina pe firma si m-a rupt cu B0. Sau poate  nu stie agentul meu cum se face....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statul isi arata pentru a mia oara impotenta administrativa iar politicienii populismul irational.

 

Plafonarea RCA mi se pare (inca) o imbecilitate fara margino, un reflex al economiei comuniste (ca doar comunistii in diverse culori ne conduc)

 

Statul ar trebui sa impuna prin ASF un prag minim al RCA prin statistica pe care o au: numar total asigurati vs nr daune si cost mediu per dauna. Atata.

 

In acest fel nu ar mai aparea tot felul de City Insurance.

 

Poporul e imbecil, asta e adevarul. Vrea RCA de 100 de lei ca oricum i se rupe de "fratele lui" cu masina esuata in service.

 

Apoi mai apare o problema: RCA mic = firmele incearca sa repare cu poxipol, piese aftermarket de origine dubioasa si platesc dupa luni si luni de la incident.

 

Plafonarea RCA va produce in continuare falimente in randul asiguratorilor, nervi in randul pagubitilor si evident o gaura in buzunarul tututor soferilor.

 

In mod normal mers fara RCA ar trebui sa echivaleze cu conducere masina neinmatriculata.  Si sa se lase cu dosar penal urmat de anularea carnetului de conducere. Asta ar durea mai mult decat o amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...