Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe 20 la miting ar trebui sa trecem prin cateva locuri sa mai aprindm niste lumanari cum ar fi .. plevnei , stefan cel mare daca isi mai aminteste cineva accidentul de la inceputul anului din fatza spitalului si prin alte locuri unde accidentele au fost provocate de neatentzia celorlalti participanti la trafic.

Ingrozitor. Pacat ... mare pacat :) :)

 

Cred ca ideea lui H3llriderr este foarte buna. Poate ar trebui in seara mitingului sa aprindeti lumanari ... foarte muuuuulte lumanari in TOATE locatiile in care au decedat motociclisti de-a lungul anilor, sa fie luminat Bucurestiul ca ziua macar o noapte intreaga de lumina lor. Probabil rudele, prietenii celor plecati dintre noi vor aprecia ca nu au fost uitati.

Eu asa as proceda daca as fi din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate ne luptam din greu cu imaginea ce ne-o creeaza si "fratii nostii" care se cred praslea cel voinic si cua*ele de aur si fu* turometre in roshu cu viteze inconstiente in orase.

 

La dracu, nu e de ajuns cati idioti de soferi sunt, ne-o mai facem si noi cu mana noastra.

Copiii astia insa au tras-o din pacate pe o faza care se intampla zilnic in ro.. soferii"profesionisti" care se cred stapani.. pt k au ceva tone in plus si ranga in cabina

 

@motomouse: sunt prea putini care aplica nervii in violenta vis a vis de cei ce gresesc. de aia nu a dat rezultate. pt k toti au muschiu' tare la taste. daca toti am fi cu pumnii in dintii lor..s-ar civiliza instant, vb cuiva pe aici.. apare la media mereu ca motoristii rup oglinzi si bat soferi care nu is atenti..se creeaza factor psihlogic. La dracu violentza asta nu e delor solutia ideala, dar din pacata la guvizii astia obositi nu poti percuta altfel.

 

man, nu cred ca asta ar fi solutia. vezi si tu cum sunt prezentate in media evenimentele/stirile... ai impresia ca atunci cand o sa-l carpesti pe unu ca mai stiu eu ce ti-a facut, o sa te vada lumea la "actualitati" cat de brav justitiar ai fost? nu, bineinteles, o sa te arate tot ca pe un MOTOCICLIST huligan/bataus/criminal care n-ar avea ce sa caute liber pe strazi, in trafic s.a.m.d. iar dupa alte cateva "stiri" d-astea o sa umble toti conservarii cu batele si topoarele in masina gata sa linseze primul motociclist pe care-l intalnesc in drum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, nu cred ca asta ar fi solutia. vezi si tu cum sunt prezentate in media evenimentele/stirile... ai impresia ca atunci cand o sa-l carpesti pe unu ca mai stiu eu ce ti-a facut, o sa te vada lumea la "actualitati" cat de brav justitiar ai fost? nu, bineinteles, o sa te arate tot ca pe un MOTOCICLIST huligan/bataus/criminal care n-ar avea ce sa caute liber pe strazi, in trafic s.a.m.d. iar dupa alte cateva "stiri" d-astea o sa umble toti conservarii cu batele si topoarele in masina gata sa linseze primul motociclist pe care-l intalnesc in drum. :)

Tu ai avea curaj sa carpesti pe unu care sa da jos dintr-un logan albastru pe care scrie BGS ????

Acum, Indiferent de raspuns intreba-te dece!

Leul nu se ia de hipopotam!

Hai sa mutam discutia asta in alta parte!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia auzi.. nu sa asigurat soferu..da de cand are voie sa treaca peste linia dubla continua.Si soferul ala cum pzda msii a tot continuat sa mearga cu motocicleta agatata de una din rotile din spate.. :) :) :D ....FRATE ... ala ce facea in masina aia ..dormea ce draq..ala trebuie luat si bagat in tzeapa cum facea Vlad tepes.Si pus asa in mijlocul orasului, sa se invete lumea minte.La noi in tara pana nu are cineva mana de fier nu o sa faca nimik.Tara asta e plina de badarani, tzarani si idioti.Astia nu au ce cauta la oras.Inadmisibil sa se intample asa ceva.AICI politia e vinovata.Pentru ca nu se iau masuri drastice in privinta asta.Lumea la noi in tara isi permite sa faca ce vrea ea.Nu le este frica de lege.Unde esti tu Tzepes ....????

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingrozitor. Pacat ... mare pacat :) :)

 

Cred ca ideea lui H3llriderr este foarte buna. Poate ar trebui in seara mitingului sa aprindeti lumanari ... foarte muuuuulte lumanari in TOATE locatiile in care au decedat motociclisti de-a lungul anilor, sa fie luminat Bucurestiul ca ziua macar o noapte intreaga de lumina lor. Probabil rudele, prietenii celor plecati dintre noi vor aprecia ca nu au fost uitati.

Eu asa as proceda daca as fi din Bucuresti.

 

excelent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratimiu nu a reusit sa isi dea examenul pentru categoria C+E pentru ca i-au ratacit dosarul. A fost nevoit sa plece inapoi in Anglia pentru ca fiecare zi petrecuta in Romania il costa foarte mult prin pierderea salariului din Anglia. Inainte sa plece a fost informat ca permisul fara examen costa 1000 de euro.

 

Cum se poate asa ceva? Cum sa mai dormi linistit noaptea cand stii ca ai trimis pe strada un autotren cu un sofer poate inapt prin mijlocirea unei ilegalitati? Mai ca imi venea sa organizez un flagrant sa il dau pe ala pe mana politiei. Dar pe urma am realizat ca timpul, energia si resursele consumate nu imi aduc mie nici un beneficiu direct ca sa merite deranjul. Ba mai mult, as pierde bani. Imi cer scuze. Sunt egoist. Cine nu ar fi? Eu sunt in Cipru, fratimiu in Anglia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE LA 40 KM/H PUTEA SA OPREASCA IN 2 METRI, DAR SOSEAUA ERA UDA! CAT OR SA MAI STROPEASCA NENOROCITII ASTIA ASFALTUL?

PROPUN ASOCIATIEI MOTOCICLISTILOR, CLUBURILOR MOTO SI TUTUROR MOTOCICLISTILOR SA IA INITIATIVA IMPOTRIVA STROPIRII STRAZILOR!

 

Daca facem o solicitare semnata de 2000 de oameni impotriva stropirii strazilor, Primaria Capitalei va fi obligata sa o ia in considerare.

 

FRATILOR NU SE MAI POATE! EU VREAU SA MERG PE MOTOR SI PESTE 20 DE ANI! TREBUIE SA LUAM INITIATIVA!

 

Nu violenta este raspunsul. Nu linsajul criminalului aluia. Autorul moral al acestui accident este Primaria care stropeste strazile, marind distanta de franare, fiindca apa aia se amesteca cu praful de pe drum si raketa devine sanie.

 

Daca se moare la 40/h, si nu se iau masuri, se trag concluzii gresite cum ca ar trebui sa ne intoarcem in epoca de piatra sa il omoram pe criminal, nu facem decat sa inchidem cercul vicios al mortii in care am intrat de cand ne-am suit pe motor.

Imi cer scuze pentru ca am urlat in scris, insa ASA NU SE MAI POATE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, fara sa fiu sadic, cred ca niste fotografii de la fata locului, poate putin retusate ar fi foarte bune, in sensul oripilarii multimii suficient de mult ptr a face "ceva"! Acest "ceva" se impune acum, parca, mai mult ca oricand.... Provincia este alaturi de capitala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Este primul meu post pe acest forum. Bine v-am gasit.

 

Pacat ca s-a intamplat o asemenea nenorocire! Dumnezeu sa le ierte pacatele! Nu pot sa nu ma gandesc ca poate era fata mea in locul ei.

...

Violenta, pedepsele fizice nu rezolva nimic, asta nu ii va aduce inapoi...

Din pacate suntem un popor latin, suntem impulsivi, grabiti din fire si facem greseli... Greseli care uneori, din pacate duc la tragedii... Idem si pentru goana dupa bani...

Pacat...

 

Ce putem insa face este sa ajutam cum putem familiile celor doi tineri, sa ne adunam si sa ne reculegem. Sa nu ii uitam.

Daca aveti nevoie de suportul meu (deplasare cu masina, cotizatie pentru inmormantare, orice) un PM si se rezolva.

Nu posed motocicleta, insa am multi prieteni motociclisti si stiu ce simtiti voi in acest moment. Furie, durere si soc.

Sa nu faceti prostii (gen batut/linsat), nu ajuta. Justitia e oarba, camionagiul ala poate primi cativa anisori cu suspendare cu noroc, insa va asigur ca acela nu mai e om, va avea pe constiinta accidentul asta toata viata.

Oricum, Dumnezeu il va judeca cum se cuvine. E suficient.

 

Sper ca nu am lezat pe nimeni.

 

Asfalt uscat!

 

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre ce se spunea mai sus anti-udat pe jos mi se pare o initiativa buna. Trebuie organizat ceva, iar topicul acesta pus undeva la "REMEMBER US" pt ca nu ar fii corect sa se uite peste 1-2 luni pentru ca timpul trece si noi uitam. Inca o data REST IN PEACE pentru colegii nostrii....

 

PS...astazi la 7:15 am fost trezit de seful meu cu intrebarea " BAH MAI TRAIESTI?" (motor rosu, casca rosie, numere rosii = JE :) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AK Raptor ...tu ai participat la vreun linsaj de vorbesti? No offence dar voi astia care manifestati intelegere fata de camionagiu...nu va inteleg...daca era cineva drag tie tot asa reactionai??? In principiu nici eu nu sunt de acord cu a-ti face singur dreptate, dar in ROMANIA JUSTITIA NU FUNCTIONEAZA, POLITIA NU-SI FACE TREABA, televiziunile dezinformeaza.....ce ramane de facut? Hai sa ne fie mila de soferul idiot care "a intrat in stare de soc si a trebuit dus la spital"....a intrebat cineva daca ela vreo sectie....sincer nu cred ca e....cred ca e in libertate....se va cerceta in libertate vreo 5-6 luni, apoi va veni prima infatisare la judecatorie...etc....si daca nu avea antecedente penale va primi minimul de pedeapsa posibila.....din care va petrc dupa gratii jumatate si va fi eliberat pe buna purtare...(dupa maxx trei ani)...asta daca nu va primi din start pedeapsa cu suspendare pe motiv ca are copii acasa etc....iar opinia publica va fi alaturi de el ca pana la urma el in ochii majoritatii este un om ce a gresit in timp ce muncea iar copii se dadeau pe motor de plictiseala....asa percepe majoritatea...Cat despre constiinta lui....daca are asa ceva, nu cred ca incalzeste pe nimeni, sau nu alina durerea nimanui ca el o sa aiba cosmar de acum incolo vreo 2 ani in fiecare noapte......

Cat despre spalatul soselelor.....e utopie......tot timpul vor spala soselele....pentru ca trebuie sa faca ceva si firmele de salubrizare pentru sumele enorme incasate de la municipalitate...se ce e cel mai spectaulos? SPALTUL SOSELELOR.....

Scuze pt. Off topic...

 

R.I.P. :)

Editat de Princz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu indrazniti sa puneti vreo poza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

DACA MUREA DIN VINA LUI POATE, CA SA ATRAGETI ATENTIA TERIBILISTILOR

 

asa este vorba pur si simplu de niste copii macelariti, nu se uita soferii imbecili aici ca sa ia aminte, aia nici nu stiu ca existam daramite ca exista un net, un forum, un topic, niste poze.

 

vedeti-va de treaba si aflati mai bine cand e inmormantarea si cum putem ajuta cu ceva familiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :) Doamne,Dumnezeul meu,eream in curte mai faceam cate ceva pe la mobra,cand ma chemat nevastamea sa ma uit la stiri sa vad cum au murit doi calcati de o basculanta,nu mai pot,imi tremura tot corpul la ce am vazut si ce am citit aici,bei fratilor haideti sa facem ceva cu stropitul strazilor cum zice si zx-636,strazile ude sant ca si cand ai merge iarna cu soselele putin inghetate,iti ia sansa de a frana cum trebuie,de ce p****masi mai uda astia str.ca la cat praf este se face o mazga de toata frumusetea,afara se spala soselele,dar se spala nu doar se uda cum face la noi,dar se spala noaptea ca sa fie soselele curate a doua zi,iar ziua nu se face lucrul asta,trebuie sa lom atitudine ca nu se mai poate,daca am ajus sa murim si la 40 km.la ora inseamna ca nu mai iesim cu mobrele pe str.Eu propun sa facem niste petitii cu foarte multe semnaturi la Primarie ptr.a nu se mai uda str.ce ziceti e bine,ca nu stiu ce mai trebuie facut. :D :hurt: RIP si condoleante familiilor si prietenilor celor doi :rose: :rose: Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca in pace.Pacat mare Pacat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu indrazniti sa puneti vreo poza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

DACA MUREA DIN VINA LUI POATE, CA SA ATRAGETI ATENTIA TERIBILISTILOR

 

asa este vorba pur si simplu de niste copii macelariti, nu se uita soferii imbecili aici ca sa ia aminte, aia nici nu stiu ca existam daramite ca exista un net, un forum, un topic, niste poze.

 

vedeti-va de treaba si aflati mai bine cand e inmormantarea si cum putem ajuta cu ceva familiile

 

bravo mane! corect.no pictures! nu e nimic de laudat in poze! si orice s-ar face soferului aluia de basculanta...tot nu mai e nimic de reparat in ce-i priveste pe cei 2 copii si familiile lor.poate se va face ceva de acum incolo,o campanie media,ceva,politia,primaria...insa sunt prea ocupati cu spaga si cu scurtarea programului de lucru ca nu se streseaza ei pt orice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o data, pacat de vietile pierdute

 

POLITIA ROMANA are cea mai mare vina

 

credeti ca nimeni nu stia ca de acolo ies camioane si incalca linia continua

credeti ca nu se stie ca vechile camioane nu pot trece ITP si totusi circula in NORI DE FUM

de ce nu am vazut amenzi date la camioanele ce ies din santier si murdaresc asafaltul?

de ce nu opreste nimeni basculanta din care curge beton de se fac sleauri pe strada?

DE CE?

pt ca firmele de constructii nu sunt date in judecata

 

parintii copiilor ucisi sa dea firma DE CONSTRUCTII in judecata iar idotul de sofer sa fie LINSAT

 

CINE ARE TIMP MAINE SA FACA UN TEST

 

o camera video intr.o masina vis a vis de iesirea din santier sa filmeze masinile care ies de acolo si incalca legile de circulatie

asta de dat la PROTV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

 

foarte adevarat! este unul dintre putinele lucruri inteligente scrise in 20 de pagini

soferul are vina de a nu se fi asigurat si merita pedeapsa pt omor din culpa...dar adevaratul criminal se ascunde in spatele portilor santierului...cat costa sa iei niste masuri preventive (absolut obligatorii in alte state) ?!

 

...se intampla pe absolut fiecare santier din romania...garduri care cad peste casele vecinilor, incarcaturi cazute din macara peste casele vecinilor,etc. etc. si majoritatea se intampla pt a economisi bani...intr-un domeniu atat de profitabil precum acesta!

 

"controlul calitatii executiei" pe santierele noastre este PRACTIC INEXISTENT el figureaza doar pe hartie...

si chiar si cand se intampla ceva firmele de constructii scapa basma curata si respunderea este pasata pe altii prin...ati ghicit spaga.

 

familia daca mai are puterea ar trebui sa consulte un avocat si sa dea in judecata firma de constructii...

eu cred ca au sanse pt ca au devenit foarte duri cu amnezile in domeniul asta...din pacate functioneaza principiul PEDEPSEI si nu al PREVENIRII

 

saracul baiat, cred ca singurul accident de anul asta cu victime in care motociclistul chiar nu a avut nici o vina. poate daca avea experienta ar fi stiut sa evite accidentul cumva, dar cei care sugereaza ca asta ar fi vina lui sunt niste idioti...toti am fost incepatori...nu inseamna ca tre sa te calce camioanele...

Editat de Out of Control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva: parerea mea este ca decat sa linsam/batem pe cineva, sa organizam mitinguri, care raman in memoria colectiva cateva zile (poate), ar fi mai bine ca noi, cu acordul autoritatilor, bineinteles, sa punem la locurile unde au murit motociclisti cate un afis mare cu o poza a accidentului (blurate unde trebuie). Asa va avea efect de lunga durata. Asemanator cu suspendarea de carcase de masini implicate in accidente cu morti pe nustiuce sosea, am vazut undeva. Si e socant, ma face sa reflectez de 2 ori inainte de a face o tampenie.

 

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aflam din timp si familia si prietenii victimelor sunt de acord, membri DAC MOTORS vor face parte din cortegiul funerar. Ar trebui sa mergem catzi mai multi, sa blocam strazile astfel incat toti soferi pe care-i blocam sa aibe un timp indelungat sa reflecteze la aceasta tragedie.

 

Personal sunt din ce in ce mai agasat de flame-urile de pe forum cu linsaje, ruperi de capete si alte aberatii. M-am lamurit cu privire la eroii de tastaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP cei doi.

 

 

Se pare ca mitingul de pe 20 se va transforma intr-un mars de comemorare.

Macar sa nu fie degeaba.

 

Ce viata de cacao. intr-o zi esti si in urmatoarea nu mai esti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo mane! corect.no pictures! nu e nimic de laudat in poze! si orice s-ar face soferului aluia de basculanta...tot nu mai e nimic de reparat in ce-i priveste pe cei 2 copii si familiile lor.poate se va face ceva de acum incolo,o campanie media,ceva,politia,primaria...insa sunt prea ocupati cu spaga si cu scurtarea programului de lucru ca nu se streseaza ei pt orice...

 

Ar trebui sa se puna poze cu ei in viata asa cum doresc toti cunoscutii sa shi aminteasca.

Voi printa poza lor si o voi avea la marsul din 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...