Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Am vazut tirziu mesajul, luni (29 mai) seara dupa ora 5 pot trimite fotografii. Ce pot spune acum esta ca sint cele doua cadre laterale pentru cutii si inca o teava in spatele numarului.

Editat de TDX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rulmentul fata s-a rotit in butuc si l-a ros. Rulmentul probabil era schimbat , am gasit skf italia , si agata putin, asa se simtea la mana.

» Post actualizat in 29 May 2017 12:32

Timisoreana si-a dovedit din nou utilitatea , macar provizoriu.

Am bagat rulment nou, racit la congelator, butucul incalzit si doua bailagare de timisoreana.

post-89445-0-17825300-1496060883_thumb.jpg

post-89445-0-22405700-1496061130_thumb.jpg

Editat de george13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

 

Am un BMW Dakar din 2004, pt care am nevoie de un kit de inaltare a parbrizului, sau de modificare a unghiului acestuia. Sunt destul de inalt si imi iau in freza tot curentul de aer.

 

Aveti idee de unde pot cumpara asa ceva?

 

Multumesc pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rugaminte catre posesorii de rack-uri HD. se poate va rog o poza fix din spate, sa vad prinderile si felul in care vine tevaraia. Mc

 

post-87568-0-59126600-1496079330_thumb.jpg

post-87568-0-96296300-1496079337_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@George pentru probleme de genul exista loctite 6xx, scumpa in draci. Sunt curios cat tine cu tabla de alu.

@MCS ebay.com

Salut.

 

Nu doresc un deflector ce se monteaza suplimentar pe parbriz pt a-l suprainalta. Eu aveam in minte un set de distantiere cu suruburile aferente, ce vin intre parbriz si corpul farului, astfel incat sa rezulte un unghi mai ridicat al acestuia in raport cu motocicleta. Din cauza inaltimii, un deflector nu cred ca ma ajuta.

 

Eu la un astfel de kit ma gandeam.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesc undeva pastile pt supape disponibile si cu livrare rapida (de la o zi, la alta ),vreau sa reglez jocul la supape si daca desfac nu vreau sa montez inapoi daca trebuie schimbate unele !

 

Stima,

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte greu. nu prea le tine nimeni in stoc.... doar sa se nimereasca, asa

Si eu as vrea sa fac operatiunea si o aman adin acelasi motiv ,, trebuie sa stau cu ea desfacuta.

Si pe unde am intrebatde service - aceeasi problema. daca ai noroc si au - o fac, daca nu - o lasi si astepti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na ,bun .....stii ce fac ?! Daca nu sant foarte scumpe ,comand din toate dimensiunile cite 2 buc si am rezolvat treaba si ulterior mai vand din ele daca mai este interesat cineva ,stii cumva cat ar fi o buc ?

 

Mersi ,

Ovidu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ca doar cu mai subtiri se inlocuiesc pt a reface jocul ,dar daca nu stiu ce e acolo vreau sa le am toate la indemana .....nu am nici chef ,nici rabadre ,sa stau sa slefuiesc la ele . Prin Anglia am gasit pe stoc dar sant nesimtit de scumpe ,peste 8£ buc !!!!!!

 

Am sa cer pret la BMW si daca nu sare de 20 ron buc,sau pe acolo ,le comand pe toate . Pe realOEM sant 5,22$ 10 buc ,deci ..............si pana ajung sa desfac motorul sa le am !

 

Mersi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am comandat un set complet de pastile pt supape 32 buc ,2.00, 2.05, 2.10, 2.15, 2.20, 2.25, 2.30, 2.35, 2.40, 2,45, 2.50, 2.55, 2.60, 2.65, 2.70, 2.75 X 2.

Se potrivesc la orice motor care foloseste diametrul de 29 mm la pastila ,daca mai dorste cineva le pot trimite de pe o zi pe alta ..... Deocamdata nu au ajuns abia astazi le-am comandat din state dar ajung luna asta ........

 

Stima ,

 

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc!

Dupa o pauza de habar n-am cati ani😊, intentionez sa revin la mobre. Am o nelamurire cu privire la Dakar. M-am urcat pe unul si mi se pare o idee cam inalt pentru mine. Care ar fi costurile si cat de dificil este sa il cobori vreo 5 cm? Multam'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

efort = desfaci 3 suruburi si le pui la loc sau schimbi seaua

 

Au existat 3 tipuri de sei - cea low fiind cam 3 cm mai jos decat standard. Evident poti sa o reconstruiesti pe aia pe care o ai. Cost - depinde cine o face

 

Daca vrei sa mergi pe linkuri de coborare - astea merg pana la -5cm si le poti cumpara cu ce rezolutie vrei tu. cost - 50 - 60 E

Ultima optiune ar fi un amortizor reglabil - eu am asa ceva pe mobra, l-am pus cand a picat cel OEM. Daca il dau pe minim cred ca va fi muuult mai joasa (acum o tin pe maxim sus)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee daca gentile de tipul asta merg si pe gs-urile noastre? Oare daca nu folosesc geanta de sus, ar mai putea sta pasagerul? Ma gandesc la scarite...

https://motorai.ro/moto-detail-luggage--product--10026555

Eu am folosit ceva similar, cu gentile laterale prinse de rack HD, si geanta mare prinsa in chingi de suportul de la topcase. Nu a fost cea mai buna idee, pentru ca geanta mare are tendinta de a veni peste pasager la frane mai bruste sau coborari mai mari, iar gentile mici erau agatate de o maniera foarte improvizata (nu ating toba ca sa se arda, dar se cam bataie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite in albumul asta cum arata pe f650gs gentile alea. A se nota ca am rack-uri, altfel s-ar sprijini direct pe tobe si se juleste si vopseaua de pe langa sea, si se si ard si gentile pe tobe.

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150264714214221.336852.584534220&type=1&l=3a9d1ae117

 

 

Aveti idee daca gentile de tipul asta merg si pe gs-urile noastre? Oare daca nu folosesc geanta de sus, ar mai putea sta pasagerul? Ma gandesc la scarite...

https://motorai.ro/moto-detail-luggage--product--10026555

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...