Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

@Raul - imi pare rau pentru decizia luata. Si eu am fost in aceeasi situatie acum ceva vreme, insa am ramas un user ce mai posteaza cand vede ca merita ceva/cineva. Ca in cazul de fata :P Sper sa auzim/citim posturi de la tine cat mai curand, e o adevarata placere :moron:

Bafta :beer:

 

 

 

Off-Topic:

 

ei spanac, cum cine detine? detine unu pupat in dos de "aplaudaci" (trademark). detine un motociclist pe care americanii l-ar numi "infidel" pentru ca acum multi ani a mutat niste fraieri dintr-o tara (pro-bike) in alta (aici). acel om vede motociclete o singura data pe an, atunci cand organizeaza un salon. "aplaudacii" sunt multi si vin prin rotatie, in functie de in ce etapa a vietii lor se afla, ei sunt peste tot.

 

probabil Raul a primit un PM destul de jignitor dupa ce (si s-a vazut) ca s-a dedicat unei sectiuni foarte dragi mie din acest forum. eu aleg sa nu detest acest forum pentru ca nu are legatura cu ce se intampla in spatele lui, intri, iei ce vrei, ce iti trebuie, daca vrei vorbesti, te certi, daca nu sezi calm, fumezi pipa pacii, e o jungla, ca peste tot, fiecare cu ma-sa.

 

si in alta ordine de idei, pe Raul il avem pe messenger :scratch: hai sa ne traiesti !

Am inteles de asta-vara ca esti un "ieftin" ce poate jigni gratis un om ce a facut gest inedit care, dupa cum se vede si dupa jumatate de an, are o multime de sustinatori sinceri si recunoastere -> /index.php?...t&p=1991608

Am inteles ca acum te hazardezi in atacuri la persoana fara sa cunosti persoana si ca cine stie despre cine e vorba ar rade si cu kuru de tine cand ar citi faza cu motoarele.

Insa cand vei intelege (sper) ca pe acest site NU ai bannere, reclame(esti la curent cu motoflashu, deci stii ce costuri sunt la nivelul lor), nu e vanduta baza de date ca sa primesti SPAM-uri, nu ti-e folosit telefonul de la contact sa primesti SMS cu concurs al unui anumit site moto(caz real patit de mine) etc. ; implicit ar trebui sa te gandesti ca de undeva/cineva plateste niste bani si investeste timp si munca pentru intretinerea acestuia. Si atunci POATE o sa te gandesti de doua ori inainte de a comenta fara a avea un suport real. Micile vendette si bâze se rezolva personal (daca sunt), nu vorbit pe la colturi ca babele. C-asa e barbateste :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Raul, asculta un sfat de om trecut prin multe... baga-ti mintile-n cap! Sunt foarte putini in virtual care "construiesc" ceva si foarte multi care vor doar sa tulbure apele. Suntem tara manelei si a OTV-ului, n-avem ce face, dar hai sa nu-i lasam sa ne domine. Or fi ei multi, da' prosti...

Aduna-ti gandurile si treci peste mandrie... sunt destui care te apreciaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raul....cred totusi ca ai luat o decizie in graba, uneori e mai bine sa treci peste ambitii personale, daca iti doresti sa sustii comunitatea. nu am nici un dubiu ca eortul tau este apreciat de admin insa regulile sunt la fel pentru noi toti.

 

@ restul userilor.....in cazul in care decizie lui raul ramane definitiva, va rog sa imi solicitati sprijinul oricand considerati necesar pentru pastrarea in conditii calitative cat mai bune a discutiilor de pe aria "enduro - touring". multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cred ca ar fi cazul sa lamuresc niste aspecte:

 

* Una dintre initiativele de care am fost foarte mandru pe acest forum a fost "Topicul recenziilor". La un moment, dupa crearea sa incepuse sa derapeze treaba si acolo. Am folosit optiunea report pentru a stopa off-topicul si jignirile. Nimic. Am dat PM-uri la toti cei care ar fi putut face ceva in acest sens. Nimic.

Dupa aprox. o saptamana m-am enervat si i-am scris din nou adminului - Dan Dobrescu.

Acuzam felul in care nu sunt bagat in seama si felul in care nu se face nimic pentru topicuri importante si useri care se agita ca fiind principala cauza pentru care forumul acesta o ia la vale. De nervi am iesit la bere si m-am intors pe la 1 noaptea acasa. Cand am ajuns acasa, m-am trezit cu butoane in plus pe ecran. Fusesem numit ad-hoc moderator. Ceva de genul - Nu iti convine? Poftim, ai posibilitatea sa schimbi...! A fost o sansa. Si am acceptat-o.

Nu am primit si nici nu am urmarit vreun beneficiu banesc din treaba asta.

Am 5 ani pe forumul asta si suficient de multi prieteni in toata tara incat stiam foarte bine la ce si cu cine ma incurcam. Stiam cine este Dobrescu si ii stiam istoricul din mai multe surse.

Sa se inteleaga foarte clar odata si pentru totdeauna - tot ce am facut am facut pentru ca aceasta sectiune era ca si casa mea, aici petrecand minim 4 ore zilnic. Si pentru ca, din pmdv era dezorganizata si tindea sa devina o ce vreti voi, ca multe alte sectiuni de pe forum.

 

* Voi disparea ca user al acestui forum pentru ca adminul a inteles sa faca pe lupul moralist cu mine si linkurile active din semnatura mea. Eu si linkurile mele suntem marii inamici ai acestui forum.

Detalii gasiti aici, fiindca multe lume m-a intrebat de ce:

/index.php?showtopic=458761

Vanitatea mea nu este atat de mare incat sa accept sa ma batjocoreasca oricine pentru a pastra niste privilegii care exista doar in mintea mea.

As avea de ales intre vanitatea mea (de moderator, organizator de topicuri si poate si initiator al unor proiecte, pe un forum unde sa am audienta) vs. a spori popularitatea si traficul unui forum din care un individ face bani. Individ care, intamplator, nu da 2 lei pe mine.

Proiectele si ideile mele pot si vor fi materializate oricum, mai devreme sau mai tarziu, in alta parte, pe un alt portal de profil.

Inca ma mai consider suficient de intreg moral si mental pentru a face asta.

 

 

VA MULTUMESC FOARTE MULT CELOR CARE ATI SCRIS IN ACEST TOPIC :scratch: !

Conteaza foarte mult pentru mine ca ati apreciat ceea ce am facut si va raman recunoscator pentru cuvintele scrise.

Ne vom mai auzi prieteni sau, cel putin, ne vom vedea la o bere/un vin fiert!

 

 

Apropos, cred ca pot fi sters din categoria moderatorilor de la aceasta sectiune. Nu de alta, dar sa nu creada vreun incepator ca forumul asta e tinutul mierii si laptelui unde zeci de moderatori vegheaza la linistea lui.

Si cred ca mi se poate sterge si warn-ul acela jenant de 20%. Va garantez ca pe acest forum nu mai sunt o amenintare pentru nimeni.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ restul userilor.....in cazul in care decizie lui raul ramane definitiva, va rog sa imi solicitati sprijinul oricand considerati necesar pentru pastrarea in conditii calitative cat mai bune a discutiilor de pe aria "enduro - touring". multumesc

Cred ca sunt vreo 3 report-uri de care nu s-a ocupat nimeni.

 

 

 

- concret, ce reporturi?nu am detalii.

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Huaaa!!! ti-ai dracu de nenorociti ! Pleaca omul de pe forum... din cauza voastra . Niste nenorociti domn`le !

 

PS : Vreau sa cumpar forumul ! Ofer 5 lei si o doza de Cola ! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea P.R.,

Nu te-am cunoscut personal, din pacate, dar viata e lunga, sper sa nu o irosesc, cum zic mai jos: nu o lasa sa te depaseasca. Da-l draq de forum, dar lasa un blog ceva, sa ne mai rascolesti (placut) cu umblarile tale.

Io niciodata nu m-am implicat in forumuri, organizatii, dar in umblarile tale... parca as fi fost acolo! asta e motociclismul, nu forumuri, nu admini, nu butoane!

In cinstea ta, mai bag o bere si o tigara, de aia de muncitori forestieri, care's mai buni ca gipiesu',

al tau cititor,

Octavian Mihai Scriuba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ai si calatorii si butoane.. e rau? Se exclud neaparat una pe alta?

Mie mi se pare cel mai frumos cand cineva si face ceva (excursii, reparatii, etc..) si impartaseste ce a facut. De aia facem poze pe unde mergem, uneori de-aia mergem . . ca sa facem poze, uneori.. .

Daca faci tot ce faci acolo ca ghizuroiu si nu impartasesti cu nimeni... parca tot degeaba e..

 

La multi ani tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Sa avem parte, toti, in noul an, de sanatate, putere de munca, liniste, intelepciune, intelegere si toleranta, oameni de calitate, aceeasi pasiune nemarginita ce ne reprezinta, impartasirea ei gratuita si amintiri de neuitat in momente de retrospectiva ca acestea.

Inainte de final - de motocicletele, peisajele, drumurile si numarul de kilometru care sunt pe sufletul nostru !

 

LA MULTI ANI !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI RAUL !!!!

 

La Multi Ani tuturor care impartasesc fara limite pasiunea celor doua roti , sa va aduca 2010 tot ce 2009 nu a reusit ,in principiu motor ,sanatate ,bani ,timp liber si benzina cat cuprinde !!!!

 

 

LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:love:

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa avem parte, toti, in noul an, de sanatate, putere de munca, liniste, intelepciune, intelegere si toleranta, oameni de calitate, aceeasi pasiune nemarginita ce ne reprezinta, impartasirea ei gratuita si amintiri de neuitat in momente de retrospectiva ca acestea.

Inainte de final - de motocicletele, peisajele, drumurile si numarul de kilometru care sunt pe sufletul nostru !

 

LA MULTI ANI !

 

 

La multi ani! Sa va aduca noul an sanatate, bucurii si multe calatorii fantastice in saua motocicletelor si nu numai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ai si calatorii si butoane.. e rau? Se exclud neaparat una pe alta?

 

Nu, mai, m-am exprimat io prost, sau nu ai inteles tu bine; idee e sa pui accentul pe umblari. Sigur ca e frumos sa povestesti, pe forum sau ce o fi sau si mai bine la o bere. Iar daca niste tampiti pe forum te dezamagesc enerveaza, sa nu pui la suflet, sa-ti vezi de drumul tau. Pe de alta parte stiu ca parctica e cam altfel.

Toate cele bune si un an nou super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul, imi pare rau ca pleci fiindca uneori ma regaseam in ceea ce povesteai si imi facea placere sa citesc sau sa vad pozele facute de tine. Nu e capat de lume, o sa muti povestirile in alt loc si nu vei pierde legaturile cu amicii.

 

:love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...