Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

Uneia din asistentele de la SMURD i s-a facut rau ala vederea motociclistului. S-a intors la masina si n-a mai miscat pe o raza de 2m pana a plecat de la fata locului...

In primul rand sa se afle cine este. Mie imi pare foarte cunoscut numarul de inmatriculare si-l asociez cu cineva de pe forum. Tocmai mi-am amintit numele celui de care vorbesc dar nu vreau sa spun pana nu sunt sigur. I-am dat mesaj. Sper sa raspunda...

 

Cateodata in masinile SMURD pe langa personalul obisnuit exista si voluntari, persoane ce fac stagii de pregatire in vederea absolvirii unei scoli de profil.

 

Atunci cand lucrezi in Garda sau pe ambulanta de tip C poti sa vezi orice grozavie si sa mananci in acelasi timp, deformare profesionala. Aceiasi deformare o gasesti si in cazul politistilor sau pompierilor ce participa la astfel de actiuni.

 

Pacat de baiat, nici n-a stiut ce l-a lovit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pacat de el . Dumnezeu Sa-l Ierte ! In seara asta am vrut sa ies cu motorul , sa ma duc prin biker's dar am avut pana pe spate si o presimtire rea si am decis s-o las pe maine ...... Pacat , mare pacat . Cred ca pana la urma o sa ies la vanat cu masina smecheri d-astia (precum criminalul asta), ca ce plua mea , iau cu suspendare .....

Editat de MKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si preuspunand ca noi ce 12 martori care putem fi si victime daca eram mai rapizi cu 12 secunde nu suntem de acord cu sentinta (sa zicem 2 ani cu suspendare) putem face recurs? sau doar familia se poate constitui parte civila?

 

Colegul are parte de o comisie speciala datorita faptului ca lucreaza in MAI?

 

Intrebarile tale sunt de baraj sau cum? Acum, iarta-ma ca sunt ironic, dar tu ai putin habar totusi de procedura penala de imi pui astfel de intrebari? Sunt de acord sa discut cu voi pe marginea unui subiect ca asta dar cred totusi ca ne putem creiona niste intrebari pertinente si nu puerile ca cele de mai sus. Ce treaba ai tu ca martor (adicatelea NEparte in dosar) cu sentinta? Adica odata ma intrebi daca poti TU face recurs (penal) si odata daca doar familia se poate constitui parte civila ... hai sa mai citim putin inainte ok??

 

In functie de statutul care il are in cadrul MAI difera instantele de judecata.

Mesaj completat

Mersul procesului cred ca poate sa-l urmareasca oricine pe portalul lor. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

 

Corect PORTAL JUSTITIE dupa ce se face trimiterea in judecata.

Mesaj completat

intrebare: ce cauta acolo INSUSI raed arafat? ca doar nu il confund eu.... si nu cred ca se deplaseaza personal cu smurdul la accidente rutiere....

 

NIGHTWOLF ma inseala ochii sau....

 

Te inseala ochii sau...??? N-are voie omul sa fie acolo la momentul potrivit? Sau facem speculatii ca s-a teleportat? Eu cand am ajuns acolo nu l-am gasit (aprox. ora 21.15)

Mesaj completat

se intorcea cu taxi-ul de la aeroport si cand a vazut ca e accident a sarit din taxi si a facut pe dracu' in 4 sa ajunga SMURD acolo! SMURD - 10 minute - ambulanta 15 minulte politie 20 de minute politie cercetari accidente rutiere 30 de minute.

 

 

Este un mare om Raed Arafat, pacat ca in acest caz nu s-a mai putut face nimic!

 

Donati si voi aia 2% pentru SMURD, nu ii lasati sa isi ia ministrul de interne Mercedes.

 

CFL-ul politiei nu a durat 30 min a durat de la 21.20 la ora 23.20 ... CFL-ul nu consta DOAR in masuratori...

Mesaj completat

Este clar ca va urma o musamalizare, daca nu iesim la miting de protest asta scaba basma curata.

Se vede din imagini de la tv ca l-au ascuns repede de presa: http://www.traficmoto.ro/video/MS4zODA/

 

Ce s-a ascuns de presa?? Ca nu ma prind... si nici link-ul nu merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne , acu' am vazut la stiri. M-a luat cu friguri si calduri , imi fierbe ceva in cap , parca stau sa explodez. Faceam misto de aia , pe topicul cu HA , da' fara sabie nu mai tine. Sa inghete la volan cind vad o mobra.

UNDE SINT GABORIIIIIIIIIIII ???

Uitam si de RIP , de nervi. :D :D :D ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regrete enorme ptr acest Super baiat. Avea o functie extraordinara, o familie si tot ce isi dorea.

 

Am primit telefon de la unul din motociclisti ce urmau sa-l depaseasca cu circa 10 sec inainte de impact.

 

Vorbisem cu el in aceeasi zi sa vina la o inspectie caci isi dorea un drum in Bulgaria cu motorul. Mergea si gandea decent. Era un Super Baiat.

 

Imi pare extraordinar de rau ptr el si ptr astfel de momente ce iti sucesc cursul.

 

Mii de regrete ptr acest Motociclist.

 

Condoleante Familiei si Prietenilor.

 

Dumnezeu sa-i aibe in paza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Otopeni se sare bordura prea des.

 

Șoferii nu sunt conștienți de prezența ei și o încalcă fix ca pe linia continuă.

Bordura gri se confundă cu asfaltul.

Acolo trebuia parapet din beton pe care să nu-l poți sări nici cu basculanta.

 

Cel mai grav este că după ce sare bordura mașina se desprinde de asfalt, orice manevră fiind fără nici un efect.

 

Impactul cu vehiculul de pe contrasens se realizează adunându-se vitezele celor 2.

Multe accidente similare se întâmplă la trecerea de pietoni nu departe de locul accidentului.

 

Putere familiei lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibile imagini,infiorator,dupa ce vezi asa ceva iti trebuie ceva curaj sa te urci pe motor imediat,am inteles ca era casatorit,oare ce o fi in sufletul familiei poate avea si copii,dumnezeu sa-l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://webtv.realitatea.net/actual/un-ofit...n-grav-accident

 

@nightwolf - nu stiu cum se procedeaza si de aia am intrebat! C'mon, fara suparari! -se scrise de prea multe ori ca soferul nu va fi pedepsit, bla bla bla- dar acum ma gandesc ca e treaba justitie romane in primul rand si daca nu se va intampla ce scontam noi vroiam sa stiu ce putem face.(nu nu ma erijez in justitia ca altii HA ci pur si simplu vrea sa stiu ce se poate face dpdv legat )

 

Penetru - si daca tu aveai copil si ala fura masina inntr-o noapte si facea accident mortal si veneau niste hel's bell si ti-l omorau mai erai de acord cu legea talionului? si daca omora 2 oameni iti omorau si copilul si apoi veneau sa te matraseasca pe tine?

Editat de jamalex2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu fac vreo gafa enorma, motociclistul era coleg cu mine de munca, numele lui a fost Tiberiu Tudose.

 

d-zeu sa il odihneasca in pace!

Nu faci nici o gafa... din pacate... RIP, Tibi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu vorba buna nu vei fi respectat,romanul stie doar de frica,daca s-ar duce vestea ca astia-s razbunatori sa vezi ce precauti ar fi toti soferii sa nu care cumva sa supere vreun "satanist violator de babe".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incetati cu HA si alte tampenii pe acest topic. Un om nevinovat a murit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

porcu gras iar o sa scape... trebuia luat la batiaie , tras in tzeapa si lasat acolo 1 saptamana sa il vada toti soferii.

 

 

Condoleante motociclistului si familiei indurerate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fac un pic de offtopic aici (o mica paranteza) .. este legat de un caz in care nu a fost implicat moto ci unul cu ferrari si un pieton decedat .. dar e vorba de justitie.. sentinta data dupa 2 ani.. 4 ani de inchisoare cu executare http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/adr...-puscarie.html..

 

 

Scuzati offtopicul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dc, Min. Transporturilor/Min.de Interne, constientizau pericolul, probabil ar fi fost acolo un parapet de protectie inalt, iar accidentul nu ar mai fi avut loc sau nu in forma asta. In schimb, e o bordura de 10 cm, probabil platita cu bani multi si atat. Baiatul asta si alti multi au murit si vor muri degeaba, pentru ca in RO, avem un ministru al transporturilor plangacios, care se vaita de cand e, ca "n-avem bani". Dar, dupa cum zice Base : "nu mai asteptati de la stat", dar de la cine, de la mama ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante. Eu nu pot sa pricep de ce cazurile astea sunt incluse la omor din culpa. Accident este cand emrgi regulamentar si iti explodeaza o roata. Daca mergi cu 200 in localitate sau daca esti baut la volan deja nu mai e accident. E intentie! Daca s-ar da pedepse severe pentru cei care fac accidente de genul asta (nuu 4 ani..nu inchisoare cu suspendare...) ar fi mult mai sigur pe sosele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am trecut si eu pe acolo, cred ca accidentul se produsese de putin timp. sub folia argintiu/aurie am vazut ca este cineva dupa care mi-a atras atentia o roata de motocicleta. Am intrebat pe unul dintre politistii de la caz daca este vreo motocicleta implicata si mi-a confirmat scurt ca da.

Dinamica accidentului este oarecum simpla:curba larga unde se pot face depasiri, o manevra de depasire soldata cu pierderea controlului asupra directiei, viteza passatului care de multe ori are mai multi kw decat pot unii sa struneasca. Dupa cum erau "aranjate" vehiculele pe carosabil, motociclistul circula regulamentar pe banda 1. Cred ca aici ar trebui sa se implice oarecum CMR, pentru o ancheta corecta a cazului, sa nu se mearga pe premiza "mortul este de vina"

CONDOLEANTE FAMILIEI ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...