Sari la conținut

SHARK - Discutii Generale


Frana
 Share

Postări Recomandate

Detin un Shark RSF 2 Dark Spirit (aceeasi Marie cu RSF3 cu mici diferente de design la vent-uri) are deja cam 5 ani si da..a fost o casca super ok. Este o casca destul de comfortabila, nu am avut probleme cu aburirea vizierei nici pe timp rece iar zgomotul e in limitele normale. Din pacate a venit timpul sa o schimb (am avut acum ceva timp un accident) si ma orientasem spre Shark Race-R. Pacat ca nu am mai avut ocazia sa o iau de Louis unde ajunsese la 219 eur iar acum se mai gaseste doar pe Fc-Moto dar la pret dublu. Am vazut totusi ca modelul a fost scos din fabricatie si a ramas doar modelul de curse Race-R Pro care este mut mai scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 641
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Am rasfoit acest topic insa nu prea am gasit informatii despre Shark S600. Imi place modelul ca si design, mai ales ca nu are foarte multe accesorii, deci mai putine lucruri ce se pot strica. De asemenea am urmarit o serie de review-uri pe net si pare destul de ok pt ce am nevoie, totusi parca nu sunt decis 100% asadar i-au in calcul si modelele de mai jos:

 

- Caberg Ego

- Caberg V2 407

- Caberg Vox

- HJC CS-14

- HJC TR-1

- Lazer Bayamo

 

Si cateva putin peste buget:

 

- Nolan N63

- Scorpion Exo 500 Air

 

Daca ma puteti ajuta cu un feedback despre S600, orice informatie este binevenita..

 

Thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am rasfoit acest topic insa nu prea am gasit informatii despre Shark S600. Imi place modelul ca si design, mai ales ca nu are foarte multe accesorii, deci mai putine lucruri ce se pot strica. De asemenea am urmarit o serie de review-uri pe net si pare destul de ok pt ce am nevoie, totusi parca nu sunt decis 100% asadar i-au in calcul si modelele de mai jos:

 

- Caberg Ego

- Caberg V2 407

- Caberg Vox

- HJC CS-14

- HJC TR-1

- Lazer Bayamo

 

Si cateva putin peste buget:

 

- Nolan N63

- Scorpion Exo 500 Air

 

Daca ma puteti ajuta cu un feedback despre S600, orice informatie este binevenita..

 

Thx.

 

Am luat Shark S600, revin cu feedback dupa inceperea sezonului (poate mai citeste cineva acest topic..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am eu.

Nu-i atat de silentioasa precum ii fac reclama. Ochelarii de soare sunt ok, numai ca cei care poarta ochelari de vedere ar fi bine sa probeze casca inainte, pentru ca s-ar putea sa aiba surpriza ca ochelarii de soare sa se loveasca de ramele ochelarilor de vedere.

E destul de aerisita, insa butoanele aerisirilor din crestet sunt foarte mici, asa ca nu prea le simti cand vrei sa le manipulezi cu manusi.

Un plus este faptul ca poti "crapa" viziera, folosind un sistem asemanator cu cel de la Shoei, atunci cand incepe sa se abureasca.



Ce am spus se refera la Vision-R, nu la Vision R-2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Shark mai au un model reusit (cel putin la calitatea materialelor si alte cele) si anume Speed-R.

Am comandat una pentru un prieten si mi s-a parut foarte OK (poate chiar ceva mai reusita decat RSR2-ul pe care l-am avut eu) per total in special la vreo 280 euro cat a prins-o la o promotie.

Nu am testat-o in mers (nu e a mea si nu sunt adeptul imprumuturilor de casti deoarece nu iti poti forma o parere generala doar la o plimbare, nu e dupa forma capului,etc...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat Vision-R din Franta.

Vine pe 24 feb.

Revin cu impresii (daca nu uit).

Cred ca este achizitie buna la 165,83 + 17,50 (transport) + cagula cadou = 183,33 euro.

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut! Ti-am trimis si PM dar nu mi-ai raspuns. Am eu inelele alea si daca le vrei ti le trimit moca. Tu platesti doar transportul.

salutare!

 

am o casca shark (asta ca sa justific postul meu aici :) ) si se pare ca mi-a disparut o piesa de la sistemul de imbinare a vizierei, in partea dreapta. mai exact un inel (gri).

aveti idee unde pot gasi asa ceva ?

 

spre exemplificare, atasez 2 poze: prima cu partea stanga (unde se vede inelul gri) si a 2-a cu partea dreapta, unde lipseste.

 

multumesc!



Daca citeai vreo 8 postari mai in sus vedeai informatii despre casca respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Shark mai au un model reusit (cel putin la calitatea materialelor si alte cele) si anume Speed-R.

Am comandat una pentru un prieten si mi s-a parut foarte OK (poate chiar ceva mai reusita decat RSR2-ul pe care l-am avut eu) per total in special la vreo 280 euro cat a prins-o la o promotie.

Nu am testat-o in mers (nu e a mea si nu sunt adeptul imprumuturilor de casti deoarece nu iti poti forma o parere generala doar la o plimbare, nu e dupa forma capului,etc...)

 

Acum o saptamana mi-a venit si mie Speed-R-ul, prima impresie m-a lasat entuziasmat.

Anul trecut m-am dat cu RSR2, care-i o casca foarte buna. Speed-R-ul insa imi vine mai bine pe cap decat RSR2; pana acum "m-am dat" numai prin casa :)) asa ca.. hai cu soarele.

 

Cine vrea un RSR2 purtata un sezon ?

/index.php?/topic/708218-casca-integrala-shark-rsr2-v-indy-black-kas/

 

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare. Am si eu un Shark s650 daca nu ma insel, cumparat SH. Multumit de el ca e silentios, nemultumit ca se abureste imediat.

M-am tot uitat dupa o viziera polarizata si am gasit ceva. Ce parere aveti? Se merita o polarizata pentru ca dupa o zi insorita de vara, cand se lasa intunericul sa nu mai schimb "geamu" la casca? Momentan am o viziera fumurie dar noaptea e groaznic. Nu ratez nicio groapa cu ea.

 

Viziere heliomate exista? Nu folii heliomate, ca n-am incredere in asa ceva. Direct viziere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ia d-aici, Mishuking:

 

http://www.shark-helmets.com/docs/90C/90C_tech.pdf

http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_cat/1576

 

Iti recomand in prima faza, sa iei codul piesei - folosind primul link - dupa care sa intrebi local (cu siguranta exista un reseller Shark in Bucuresti).

Editat de cozmino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca da, adauga produsul in cos (daca il au) si vezi ca au un dropdown pe urma, pentru costurile de livrare.


Eu nu m-as hazarda sa comand de afara. Arunca o intrebare la baietii astia : http://motorai.ro/info/contact

De asemenea, mai ai la dispozitie si e-bayul. Daca n-ai cont vezi ca este un tip, la bursa de servicii, care intermediaza comenzi de pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Calin26, mare om, mare boier!

Vreau sa-ti multumesc si pe aceasta cale (un fel de "scos in fata careului" :) ) pentru inelele pe care mi le-ai trimis si pentru care nu ai dorit niciun leu, eu platind doar transportul.

deseara le incerc!

 

Multumesc foarte mult si Asfalt foarte uscat! :)

octav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate spune cineva unde pot proba in Bucuresti o casca "Shark Evoline 3" pentru a sti ce masura sa aleg cand command? Sau exista vre-un dealer care sa vanda insa nu doar online, sa pot si vedea si proba casca.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

 

Imi poate spune cineva unde pot proba in Bucuresti o casca "Shark Evoline 3" pentru a sti ce masura sa aleg cand command? Sau exista vre-un dealer care sa vanda insa nu doar online, sa pot si vedea si proba casca.

 

Multumesc

 

Shark Evoline / Openline aveau cateva cei de la YAMAHA, de pe centura Bucurestiului.. Importatorul, nu cei din Pipera, da? Marimile nu ma intreba, era acum ceva vreme, vre-un an..

In Romanica doar acolo am vazut; si mai stiu pe cineva cu S, luat sotziei.. da' nu cred ca tu cauti S :)

Editat de Choixalacreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

i-a venit Openline-ul sotiei... comandat de pe Motoblouz, cu tot cu transposrt a fost vreo 285 RON...

prime impresii: arata destul de bine insa inchiderea "klapei" pare destul de fragila...

materialele interioare par OK...

sa vedem cit de zgomotoasa e la drum...

presupun ca nu la fel ca Exo 750-ul meu care VAJAIE :)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...