Sari la conținut

9. Gran Premi Monster Energy de Catalunya 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 181
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

🚨 NEWS 🚨 
I'm really happy to announce to all of you that I will stay with Yamaha for two more years. In the past, moving up to MotoGP with Yamaha and later to the Factory team were no-brainers. Yamaha believed in me from the very beginning, and that is something I do not take lightly. But that being said, this new agreement was a big decision. I'm at a great point in my career, so I took a bit more time taking this decision to be sure. I believe in the Yamaha MotoGP project, and I feel Yamaha are truly motivated. And now that we have officially confirmed our decision to continue on this path together, we can fully focus on the current season. I want to say ‘Thanks!’ to the people around me, who always help me and support me, as well as to the fans who are cheering me on. I really do appreciate all the support.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ioio_viola a spus:

🚨 NEWS 🚨 
I'm really happy to announce to all of you that I will stay with Yamaha for two more years. In the past, moving up to MotoGP with Yamaha and later to the Factory team were no-brainers. Yamaha believed in me from the very beginning, and that is something I do not take lightly. But that being said, this new agreement was a big decision. I'm at a great point in my career, so I took a bit more time taking this decision to be sure. I believe in the Yamaha MotoGP project, and I feel Yamaha are truly motivated. And now that we have officially confirmed our decision to continue on this path together, we can fully focus on the current season. I want to say ‘Thanks!’ to the people around me, who always help me and support me, as well as to the fans who are cheering me on. I really do appreciate all the support.

Morbi a zis asta? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, TETEA. a spus:

 

Nu, cred ca Dovi. 😃

 

fix la el ma gandeam dar vezi, tu nu ai fost atent - nu e la Factory ;) 

Acum 34 minute, Cavaleru a spus:

eu cred ca Rossi :D

pff nu se mai retrage ala ?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, frigider a spus:

pff nu se mai retrage ala ?..

la ce e la yamaha in ograda in momentul de fata, Rossi ar putea sa fie vioara a doua dupa Qarta fara probleme....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to 9. Gran Premi Monster Energy de Catalunya 2022
Acum 1 oră, caracterincompatibil a spus:

ani.iar țiganul spaniol încă nu are 30 impliniti

Bun, mai ia niste titluri:)

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Cum, ma, nu era vorba ca n-au astia tineri loc de el, ca tine postul ocupat?!

 

Aaa, stai, nu-l mai tine, doar ca "lupii tineri" sunt mult mai praf decat aia batrani...

Ultimul an a mers rău la satelit.

Penultimul a fost mult mai în regulă.

Plm, apă sub pod.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, apriliacluj a spus:

diiii Q diiiii!

Haida.

A si semnat pe 2 ani,e pe cai mari.

Heh...cica a discutat cu mai multi si a vazut mai multe proiecte...we can only guess (Honda sau Ducati :) si era impartit ce proiect sa aleaga ,pana a venit Yamaha si i-au zis ca vor investi si ii vor da "best bike"....si probabil un salariu greu.

A si zis ca vrea sa bata la podium sau win aici.Sper sa nu fie asa cald sa se tufleasca gumele.

4 now,e the best rider in the lot :ok:

 

E foame mare de rideri consacrati (dar si prostie multa as zice eu) daca l-au semnat pana si pe Vinales pe 2 ani.Facepalm.

Sutn convins ca nu isi va termina contractul cu ei.Om vedea.

 

It's the silly season.3 intrebari mari se pun in urmatoarele luni :

1.unde merge Mir?

2.care vor fi riderii HRC?

3.cine vine langa Peco la Ducati?

 

La Yamaha ce se aude cu Morbi?Eu cred (si sper) sa i se mai dea cel putin 1 an de pauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am inteles dc baietii de la Aprilia l-au semnat pe Vin iar cand aveau sansa la Mir sau Rins.... decat se te chinui cu unu care nu a confirmat mai bine un campion mondial sau macar unul care e constant mai sus in clasari ca Vin.

 

Oricum Vin a mai iesit odata pe usa din dos nu  m-ar mira sa se repete mai ales dupa declaratia aia ca sa schimbe motoreta sa poata el sa o conduca.. in loc sa se adapteze el...

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Cavaleru a spus:

nu am inteles dc baietii de la Aprilia l-au semnat pe Vin iar cand aveau sansa la Mir sau Rins....

 

Probabil Aprilia nu are bani pentru ei, si nici acesti doi piloti nu s-au uitat in directia Aprilia ca prima optiune...

Ramane speranta ca Vin va face click (cum spune un coleg) pentru ca este un pilot cunoscut ca fiind rapid, si fiind deja in ograda lor, situatia ar fi win-win.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, ioio_viola a spus:

probabil datele (cand reuseste sa mearga bine) de la MV ii sunt folositoare lui AE si atunci l-au tinut ca "pilot de teste". 

da, oamenii aia vad mai mult decat ce vedem noi la tv: rezultatul general slab.

Acum 11 minute, ioio_viola a spus:

in ultimile ture din fiecare cursa scoate timpi similari cu cei din fata. atat se poate :)))

pai cam asta era ce facea el, pe final era bine, inceputul era rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

nu am inteles dc baietii de la Aprilia l-au semnat pe Vin iar cand aveau sansa la Mir sau Rins....

Pentru că e prieten cu "căpitanul" Aleix. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Cavaleru said:

nu am inteles dc baietii de la Aprilia l-au semnat pe Vin iar cand aveau sansa la Mir sau Rins....

 

Mir nu ar fi fost o variantă realistă. Era deja curtat de către HRC. Rins ar fi putut fi, dar este un pilot teribil de inconstant și o necunoscută pe o Aprilia. Până la urmă tot la ei va ajuge cel mai probabil, la RNF.

 

Mai mult, o echipă solidă se clădește în timp, prin continuitate, nu prin schimbare constantă de piloți. Rivola știe asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...