Sari la conținut

2. Gran Premio Michelin® de la República Argentina 2023


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 251
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 minute, apriliacluj a spus:

Cursa misto!!

Nu eram fan al acestor curse, dar vad ca merita sa ne uitam!

Decat porcaria de magdment tires, bla bla,msi bine o fac si pe cea de duminka la fel, alearga astia ca "turbatii" de la Moto3, sunt 1000 de depasiri, nu una pe cursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa cursa! Morbido a mers extraordinar. Bezzecchi la fel. In schimb Q, baiet de pluton. Tot e bine ca a luat un punct! 

Despre Binder, numai de bine... pleaca din coada plutonului si castiga o cursa de sprint de numai 12 ture. Poate vede si Q cum se depaseste si se recupereaza intr-o cursa. 

Din pacate, am inteles ca si Mir a ajuns la spital. Sper sa nu fie decat ceva superficial. 

Trebuie remarcate si rezultatele printisorilor, AM si LM

 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, și ce de puncte se câștigă,  greu de recuperat (Greu de recuperat I, II și III, scenariul și regia Sergiu Methodescu)! :lol:

Da, frumos, disputat, f*ck tyre management! Echipa doctorului n-a mers rău deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, damager a spus:

Eu sunt de parere ca yamaha nu o sa faca nimic, cel putin in prima parte a sezonului.

desi mi-am placea sa castige Bez, cred ca tot Bag o sa defileze si azi si maine.

 

hai ca se reinventeaza Mor pe motoreta dezvoltata pr Q:)


N-ai nimerit-o cu Bez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Speedy.K a spus:


N-ai nimerit-o cu Bez.

A fost aproape, are ritm bun. Maine e un candidat. S-a incurcat cu Bag si Marini ca daca reusesa sa ramana cu binder si mor cred ca, castiga. 
sper maine sa nu cada doar.
 

cred ca ar merita sa fie 2 curse de 20 de lapuri, dau 17-18.... cat or tine gumele alea. 
asta e un pic prea scurta la ce spectacol e, iar duminica e prea lunga si necesite tire mgmt. 

 

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine paria pe podiumul asta mai ales la o cursa de sprint, se imbogatea.

 

Tot ce s-a intamplat in fata este un castig. Singurul regret e pt Miller. Si pentru Q puțin, dar incep sa ma obisnuiesc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VALEU ce cursa fratilor. mai bine baga si cursa mare tot de 13-15 ture sa dea astia cox de toti banii

in sfarsit actiune la motogp apropiata de moto3

 

GENIAL!

 

adevarat a inviat! bine morbiiiiiiii

bezzechi merge ca nebunu, fain produs al lui VR46

 

Sa tot urmaresti curse de genu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum sta treaba.. ca Marcel sa-l depaseasca pe Rossi, clar ii trebe alta mobra. Contractul cu KTM se apropie de semnat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"nu se mai poate depăși în gp din cauza aerului murdar!!!"

 

 

Tot cam haotic sprintul asta dar macar nu s-au mai scos unii pe alții, mare lucru.

 

 

Poate s de moda veche dar parca are și cursa mare rostul ei? :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, danypop a spus:

Iar eu dau vestea proastă 🤦‍♂️. Mir e out din cursa de azi🙈. Deci onda de (d)uzină decimată 😅

Nici nu au dat căzătura pe ecran, mă gândeam că e rău.

 

Ziceau comentatorii că avea o față de om pierdut la ceva interviuri iar buba asta nu o să îl ajute deloc.

Acum 29 minute, danypop a spus:

(d)uzină

Fin 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, xt600 a spus:

Trebuie remarcate si rezultatele printisorilor, AM si LM

Ambii au mers super.In ultimul tur AM i-a mai furat o pozitie lui Pecco.Kudos.A fost ceva inghesuiala acolo insa vorba colegului,poate si Pecco are nitel cap si nu risca asa de mult ca si "copiii".

Pacat de Mir,sper sa fie ok.Nu au aratat cazatura - a fost highside?

Acum 12 ore, ENEOS a spus:

Pfff, și ce de puncte se câștigă,  greu de recuperat (Greu de recuperat I, II și III, scenariul și regia Sergiu Methodescu)! :lol:

Da, frumos, disputat, f*ck tyre management! Echipa doctorului n-a mers rău deloc.

Intradevar ai dreptate,sunt super usor de recuperat...pt ca e mult mai usor sa recuperezi 37 de puncte decat 25 ! :moron: Still don't get it?Asculta declaratiile lui MM in presezon despre sprinturi pt ca s-a referit exact la problema asta si la faptul ca se pierd foarte multe puncte daca absentezi o cursa si se face un gap mult mai greu de recuperat,poate vei intelege asa ca daca o auzi de la el o prinzi.Sau si ala spune prostii.Eu nu ma mai agit cu tine ca esti ca surda pe mormant,keep it going.

Acum 12 ore, damager a spus:

Super cursa, pacat ca a tinut doar atat☺️.

sper sa fie curss de revenire a lui Mor.

Bez foarte bun, daca mai avea un tur cred ca-l depasea pe BB

Bez zbura pe langa BB daca mai era un tur,Pecco l-a nominalizat ca fiind cel mai rapid din cursa.

Pecco a zis ca avea pace de podium dar a marlit-o.Poate sunt putin hater la adresa lui Pecco dar ma bucur ca n-a luat podium. :)

Bezzechi - devin fan.Arata ca unul din Marx Bros movies dar e super baiatul.Nota 20.Pare ca,cu fiecare cursa devine din ce in ce mai bun mai rapid si mai constant.

 

Amandoi VR46 boys au remarcat Yamaka pe liniile drepte - ziceau ca era mai rapida decat ei.Probleme pe grip spate,uzuale la Yamaka pe circuitele cu low grip.Si in cursa probabil va fi si mai rau.

Morbido iese in fata pe cursele low grip.Q a luat si el un puncticel,vad ca nu e fan low grip.

 

Pronosticuri cursa de azi?

Sper sa fie Pecco sub podium :P

Si Bezz + Morbido pe el.Cine stie...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, Method a spus:

Ambii au mers super.In ultimul tur AM i-a mai furat o pozitie lui Pecco.Kudos.A fost ceva inghesuiala acolo insa vorba colegului,poate si Pecco are nitel cap si nu risca asa de mult ca si "copiii".

Pacat de Mir,sper sa fie ok.Nu au aratat cazatura - a fost highside?

Intradevar ai dreptate,sunt super usor de recuperat...pt ca e mult mai usor sa recuperezi 37 de puncte decat 25 ! :moron: Still don't get it?Asculta declaratiile lui MM in presezon despre sprinturi pt ca s-a referit exact la problema asta si la faptul ca se pierd foarte multe puncte daca absentezi o cursa si se face un gap mult mai greu de recuperat,poate vei intelege asa ca daca o auzi de la el o prinzi.Sau si ala spune prostii.Eu nu ma mai agit cu tine ca esti ca surda pe mormant,keep it going.

Bez zbura pe langa BB daca mai era un tur,Pecco l-a nominalizat ca fiind cel mai rapid din cursa.

Pecco a zis ca avea pace de podium dar a marlit-o.Poate sunt putin hater la adresa lui Pecco dar ma bucur ca n-a luat podium. :)

Bezzechi - devin fan.Arata ca unul din Marx Bros movies dar e super baiatul.Nota 20.Pare ca,cu fiecare cursa devine din ce in ce mai bun mai rapid si mai constant.

 

Amandoi VR46 boys au remarcat Yamaka pe liniile drepte - ziceau ca era mai rapida decat ei.Probleme pe grip spate,uzuale la Yamaka pe circuitele cu low grip.Si in cursa probabil va fi si mai rau.

Morbido iese in fata pe cursele low grip.Q a luat si el un puncticel,vad ca nu e fan low grip.

 

Pronosticuri cursa de azi?

Sper sa fie Pecco sub podium :P

Si Bezz + Morbido pe el.Cine stie...


am zis anul trecut ca Bez o sa fie de urmarit, are in stil care imi place mult. Reuseste sa intoarca ducati msi bine la Pecco si se vedem cat de strans poate sa intre ij viraj si totusi sa tina interiorul fata de pecco care are nevoie sa intre mai din exterior. mor a avut un start fulminant, dupa primele secunde a plecat ca din pusca. Bravo. O cursa misto oricum. Raman la parerea ca 2 curse de 15-18 tururi ar fi mai misto decat una scurta si una lunga.

eu sper sa castige Aprilia☺️

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, Method a spus:

 

Intradevar ai dreptate,sunt super usor de recuperat...pt ca e mult mai usor sa recuperezi 37 de puncte decat 25 ! :moron: Still don't get it?Asculta declaratiile lui MM in presezon despre sprinturi pt ca s-a referit exact la problema asta si la faptul ca se pierd foarte multe puncte 

Nu mai ușor ci fix la fel. 

Înainte pierdeau 25 p, acum 37.

Într-un weekend erau în joc 25, acum sunt 37.

Deci identic, diferă doar șansele de accident. 

mmizeria nici n-a văzut Gheba, ce să ascult socotelile unuia care, cu tot cu echipă, n-a putut număra până la 10?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A observat cineva cum anonimul de AM s a duelat cu Peco?

Se mișcă binișor AM având în vedere ca e cam la primele dați când poarta roșu.

 

Care erați hateri AM? 

Băiatul se descurca admirabil.

 

Da,bez se mișcă,Luca se mișcă dar ei au cat? 1 2 ani de rosu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...