Sari la conținut

20(finala) Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 528
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Shuhei Nakamoto a spus-o într-un interview mai demult (mi-e lene să mai caut sursa acum, dar sunt sigur că te descurci). Rossi a dominat și pentru că nu a avut adversari serioși (Biaggi și Gibernau) în perioada de glorie, într-o vreme în care doar 2-3 motociclete de pe grilă aveau șanse reale la victorie. Vremurile alea cu "mult spectacol".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, PzKpfW a spus:

Shuhei Nakamoto a spus-o într-un interview mai demult

Shuhei Nakamoto, ala de la HRC? HRC pe care Rossi a l-a lasat cu ochii in soare pentru Yamaha? Nici nu ma chinui sa caut. Eu ti-am cerut argumente, nu ce a spus Nakamoto. Asa iti spun si eu ce a declarat Furusawa.. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, PzKpfW a spus:

Shuhei Nakamoto a spus-o într-un interview mai demult (mi-e lene să mai caut sursa acum, dar sunt sigur că te descurci). Rossi a dominat și pentru că nu a avut adversari serioși (Biaggi și Gibernau) în perioada de glorie, într-o vreme în care doar 2-3 motociclete de pe grilă aveau șanse reale la victorie. Vremurile alea cu "mult spectacol".

Ca si talent pur eu as face urmatorul top:

stoner

marquez

lorenzo

rossi

 

ca si pachet complet Rossi este la ani lumina fata de ceilalti. Imagine, spectacol, marketing, show, etc...

Rossi

.

.

.

Marquez

Lorenzo 

Stoner.

 

doar parerea mea in modul in care fiecare reusea sa se adapteze si sa exploateze motocicleta.

 

liber la hate😂😂😂😂

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, B.B. a spus:

Eu nu susțin ca neapărat va lua titlul dar nici ca va fi vreun anonim pt ca deja e un terminat cum vor altii să spună. Va fi acolo sus. Si ce mai cred este că va merge la Ducati Factory din 2025.. daca ai citit pe topicul lui am explicat de ce cred asta.

Pur si simplu mă irită sa citesc MM nu mai e ce-a fost sau a fost cândva de parcă vorbim de acum 10ani si despre unul care a luat 2 titluri mondiale cu chiu cu vai.

Nu. MM este almost GOAT si cine nu vede asta greșește sau pur si simplu nu vrea să vadă. 

30 e floarea vârstei... Mai are 4-5 ani in care poate fi top.

Legat de adaptare la motoreta, echipa..cred ca o va face foarte repede.

Aaa, pai stai așa, nu ziceai ca o sa se întâmple cum a zis Calu' ca o sa le dea 1/tur și ca ceilalți vin degeaba la curse? 

Spui cam tot ce ziceam eu, o sa fie sus la bătaie cu ceva șanse la campionat caz în care Banania se fâstâceste din nou ca anul asta și anul trecut (pentru ca pe el îl vad principal favorit la titlu și anul viitor) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, damager said:

Ca si talent pur eu as face urmatorul top:

stoner

marquez

lorenzo

rossi

 

ca si pachet complet Rossi este la ani lumina fata de ceilalti. Imagine, spectacol, marketing, show, etc...

Rossi

.

.

.

Marquez

Lorenzo 

Stoner.

 

Absolut de acord. Dealtfel eu am spus că mă refer la talent. La fel, Nakamoto l-a clasat pe Stoner peste Márquez în ceea ce privește talentul pur (și ambii peste Rossi), dar a spus că Marc este un pilot mai redutabil datorită agresivității și spiritului competitiv.

 

7 minutes ago, xt600 said:

Shuhei Nakamoto, ala de la HRC?

 

Da, cel care a lucrat cu amândoi și le-a văzut/analizat datele, ascultat părerile, etc. Lucru care-i face părerea infinit mai relevantă decât a oricui de pe aici. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, danypop a spus:

Aaa, pai stai așa, nu ziceai ca o sa se întâmple cum a zis Calu' ca o sa le dea 1/tur și ca ceilalți vin degeaba la curse? 

Spui cam tot ce ziceam eu, o sa fie sus la bătaie cu ceva șanse la campionat caz în care Banania se fâstâceste din nou ca anul asta și anul trecut (pentru ca pe el îl vad principal favorit la titlu și anul viitor) 

Pai o sa măture cu ei pe jos cum a zis Cal, dar o sa mai și cadă.. :D si o sa piardă ouncte...

 

Acum 1 minut, ENEOS a spus:

Nakamoto ăsta are user pe motociclism.ro? Dacă nu, nu există!

Nu are, nu are, un nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, B.B. said:

Si ce mai cred este că va merge la Ducati Factory din 2025..

 

Începe să te pregătești, cumpără-ți decorațiuni pentru casă.

 

image.thumb.png.c0b5a472fb2f8839c4948a4a124ce94b.png

 

Dacă e nevoie le schimbi tu ulterior cu alea portocalii.

 

21 minutes ago, Lup69 said:

In sfarsit, Sasaki a luat si un P1.

 

S-a bucurat ca pentru titlu. Doar 6 punte diferență la sfârșit, marele campion al clasei a terminat abia pe 13. Fără manevrele urâte din Qatar am fi avut o super bătălie și aici.

 

Încă o manevră în favoarea lui Bagnaia: primește pole position cadou.

 

 

 

Michael Laverty a spus de ce Aldeguer nu vine la anul la VR46: clauza de încetare anticipată a contractului cu Boscoscuro este de vreun milion de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, apriliacluj said:

Unde a fost Aldeguer asta in prima parte a sezonului??

A luat ceva steroizi dupa vacanta de vara??

A aflat mai tarziu (mail: kind reminder...) ca este concurent in Moto2....

Frumos finalul ptr P3!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, apriliacluj said:

Unde a fost Aldeguer asta in prima parte a sezonului??

 

A mers bine și anul trecut (primul lui sezon complet în Moto2) pentru un rookie, a avut sclipiri. Dezamăgirea a fost prima parte a lui 2023. Acum pare și-a intrat în ritm.

 

Dezamăgitoare cursă pentru Acosta, deși este clar că nu-i mai este gândul la Moto2. Probabil a vrut să se asigure că nu se accidentează aiurea înainte de testele de marți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, apriliacluj a spus:

Unde a fost Aldeguer asta in prima parte a sezonului??

A luat ceva steroizi dupa vacanta de vara??

Asta ma intrebam si eu acum, vreau sa vad ce face la anul(pot pune pariu ca nu face mare lucru) parca vad ca uit si cum il cheama,a inceput sa mearga dupa ce se stia campionul.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce dracu e cursa la ora 16??

Eu eram pregătit sufletește de ora 3 ca de obicei, ce porcărie, bai Ezpeleta ala nu stie cum sa mai faca bani, a bagat tot felul de ceremonii si cacaturi..

Ce plm fac acum 3 sferturi de ora, iar adorm!! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, PzKpfW a spus:

 

A mers bine și anul trecut (primul lui sezon complet în Moto2) pentru un rookie, a avut sclipiri. Dezamăgirea a fost prima parte a lui 2023. Acum pare și-a intrat în ritm.

 

Dezamăgitoare cursă pentru Acosta, deși este clar că nu-i mai este gândul la Moto2. Probabil a vrut să se asigure că nu se accidentează aiurea înainte de testele de marți.

Atât Acosta cât și Masia au mers "la plimbare" cursa asta. După cum ziceai, au vrut sa se asigure ca termina întregi sezonul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...