Sari la conținut

03 Red Bull Grand Prix of The Americas - COTA


Postări Recomandate

P.S.

Ghici ghicitoarea mea de ce a ratat Vinales virajul?Hmm...

"I've had an issue with the clutch..it was my mistake"

Facepalm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce reactie au avut baietii cand au vazut cazatura lui MM in reluare, in anticamera podiumului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Lup69 a spus:

Ce reactie au avut baietii cand au vazut cazatura lui MM in reluare, in anticamera podiumului...

Da,lui Acosta i s.a facut rău văzându-l pe MM pe jos :crack:

Glumesc.

Acosta săracul era distrus de efort iar Bastianini râdea de el "Austin....normale,normale"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestia cum il stiam, Marquez cum il stiam, Acosta cum il banuiam.

Martin praf, Bagnaia praf!

Chiar acum, Method a spus:

Da,lui Acosta i s.a facut rău văzându-l pe MM pe jos :crack:

Glumesc.

Acosta săracul era distrus de efort iar Bastianini râdea de el "Austin....normale,normale"


Da, lui Acosta cred ca i-a venit la un moment dat sa vomite,de au luat astia camera de pe el!

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Iar nu cred că ajung sa vad cursa.. e pe PrimaSport2?

Incerc pe telefon..


Daca n-ai vazut-o n-o mai cauta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff...BelBody asta pare sa aiba dreptate. Vrabia la ducati viseaza si se pare ca restul incep sa priveasca resemnati mobra lui Bestianini.

Interesant interviul Mizeriei luat de TNT inaintea cursei. Vacanta din mijlocul sezonului pare sa aduca niste schimbari interesante, mai ales ceea a lui JM care pare sa fie cu gandul la Aprilia.

 

Bine ca se intorc cursele pa continent ❤️

Amerik sucks!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Speedy.K a spus:

Acosta cum il banuiam.

Martin praf, Bagnaia praf!

Mai...eu îl urmăresc pe Acosta de la moto3 dar nu puteam bănui asa un learning curve aproape vertical.

As fi fost bucuros pt el dacă după primele 5-6 curse se putea bate cu Binder....iar el deja da mucul la orice KTM din a 2a cursa plus ca se bate deja la podium constant.

Și ce maturitate absolut nici o greșeală Ireproșabil băiatul pana acum,pur și simplu Ireproșabil.

 

Bagnaia a avut probleme cu softul ieri și probabil de ieri a luat decizia greșită când a zis "a fost o problema cu guma,dar cu un soft fresh maine o vom rezolva"

Iată ca cine a pus soft a greșit.

Iar JM,neavând în spate o echipă de genul Ducati care sa ii dea un tyre choice (dar care iată ca totuși poate greși),și nemaivrand sa repete vreodată Philip Island 2023,probabil a zis "punem ce pune Bagnaia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, Speedy.K said:

PS Sunt eu nebun sau astia inca dau cu fumigene galben-verde VR46 la inceputul cursei?!

Probabil le-au ramas pe stoc si trebuiau consumate cumva!:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Speedy.K a spus:

Da, o mizerie de cursa asta americana, poate cea mai frumoasa din ultimii doi ani!

PS Sunt eu nebun sau astia inca dau cu fumigene galben-verde VR46 la inceputul cursei?!

Da cum adică America sucks?

Dacă nici acum n a fost spectacol...

 

Da chiar la start nu se vedea nimic de fumaraia giallo :D

Old habbits die hard.

Sau poate americanii nu sunt la curent ca Rossi s a retras :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Method a spus:

 

Acosta săracul era distrus de efort iar Bastianini râdea de el "Austin....normale,normale"

Chiar remarcam cat de storsi erau baietii... foarte fizice motocicletele astea, datorita elementelor aero. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Method a spus:

Da cum adică America sucks?

Dacă nici acum n a fost spectacol...

 

Da chiar la start nu se vedea nimic de fumaraia giallo :D

Old habbits die hard.

Sau poate americanii nu sunt la curent ca Rossi s a retras :bounce:


Ha ha, exact la asta m-am gandit si eu, ba, reveniti-va, pana si eu am aflat!

Acum 10 minute, Method a spus:

Mai...eu îl urmăresc pe Acosta de la moto3 dar nu puteam bănui asa un learning curve aproape vertical.

As fi fost bucuros pt el dacă după primele 5-6 curse se putea bate cu Binder....iar el deja da mucul la orice KTM din a 2a cursa plus ca se bate deja la podium constant.

Și ce maturitate absolut nici o greșeală Ireproșabil băiatul pana acum,pur și simplu Ireproșabil.

 

Bagnaia a avut probleme cu softul ieri și probabil de ieri a luat decizia greșită când a zis "a fost o problema cu guma,dar cu un soft fresh maine o vom rezolva"

Iată ca cine a pus soft a greșit.

Iar JM,neavând în spate o echipă de genul Ducati care sa ii dea un tyre choice (dar care iată ca totuși poate greși),și nemaivrand sa repete vreodată Philip Island 2023,probabil a zis "punem ce pune Bagnaia.


Eu nu ma mai uit la clasele mici de ani de zile, de cand nu mai am timp.

Dar cand l-am vazut pe Acosta in prima cursa de anul asta mi s-a parut misto. Bine, mie mi s-a parut misto si Bastianini cand a aparut la clasa mare si au trecut ani buni si pare ca va muri speranta. Cu ceva sclipiri, dar cam atat. Sper sa nu fie si cazul lui Acosta.

Acum 11 minute, Lup69 a spus:

Probabil le-au ramas pe stoc si trebuiau consumate cumva!:crack:

Da, da, clar! 
Dar nu ajunge Vale cu conserva prin state sa le consume la cursele alea?

Acum 9 minute, apriliacluj a spus:

La misto a zis colegul Kollar :))))

Replica la colegul Zair

Exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar weekend-ul asta Vinales s-a defectat. Victorie in sprint, victorie in cursa ( cu recuperare de la mama dracului din pluton). Cum spuneam si ieri, ceva nu-i in regula cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Method a spus:

Da cum adică America sucks?

Dacă nici acum n a fost spectacol...

Spectacolul a fost al pilotilor cu ajutorul echipelor pe un circuit asfaltat pe care oricare de pe aici s-ar da o tura. In rest, felul in care americanii se promoveaza imi provoaca o oarescare sila. Palariile alea sunt de cacao, singurele din tot campionatul care inlocuiesc sepcile Moto de la finalul cursei, artificiile si restul lucrurilor ce subliniaza ca Amerik e mai speciala decat celelalte. 🧐

Nu sunt stilul meu, mai degraba ma distreaza un cangur impaiat prin Australia decat aroganta asta ieftina a superioritatii imaginii americane.

Acum 3 minute, MirceaB a spus:

Clar weekend-ul asta Vinales s-a defectat. Victorie in sprint, victorie in cursa ( cu recuperare de la mama dracului din pluton). Cum spuneam si ieri, ceva nu-i in regula cu el.

Singurul lucru in neregula cu el este ca este inconstant. In rest este un pilot la fel de rapid precum Bagnaia si Martin.

Daca prinde o zi klumea ii rupe pe toti, asa cum a facut si cand era la yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, Speedy.K a spus:

Bine, mie mi s-a parut misto si Bastianini cand a aparut la clasa mare si au trecut ani buni si pare ca va muri speranta. Cu ceva sclipiri, dar cam atat. Sper sa nu fie si cazul lui Acosta.

Sunt incomparabili dupa parerea mea - cu totul alt parcurs...si la clasele mici si iata ca si la clasa mare.

Si se pare ca se mai ridica inca unul gen Acosta (l-am anuntat de anul trecut drept contender la titlu pt anul asta) - Alonso.

Acum 5 minute, MirceaB a spus:

Clar weekend-ul asta Vinales s-a defectat. Victorie in sprint, victorie in cursa ( cu recuperare de la mama dracului din pluton). Cum spuneam si ieri, ceva nu-i in regula cu el.

Nu intru totul,si-a tinut obiceiul de a gresi la start debraierea :bounce:

Dar sunt rautacios - foarte buna cursa intradevar.Vinales insa imi aduc aminte ca era si cu Yamaha rapid pe Cota.Dar asa cursa buna chiar ca n-a mai facut demult.

Vinales cred ca ramane la Aprilia.CU?CINE?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU SUNT DEPĂȘIRI, NU MA MAI UIT :crack:

 

Păcat de mm.

Măcar a dat cox.

Nu cade la contact, cade pe frânare :)

 

Și dacă nu o punea jos nu cred ca putea sa reziste lui MV.

 

NU VOM ȘTI NICIODATĂ.

 

Peco iar slab.

 

Bastianini?ultimul pilot..nu știu ce cauta în gp, unde e colegul Nike?parca el era total contra lui Basti.

 

 

Acosta...frate are șanse la campionat.

 

Bine ca a semnat peco :)))

Poate pierde liniștit campionatul.

Acum 1 oră, nike a spus:

Bine ca se intorc cursele pa continent ❤️

Amerik sucks!

De ce?

Nu ți a plăcut cursa?

Acum 56 minute, nike a spus:

Daca prinde o zi klumea ii rupe pe toti, asa cum a facut si cand era la yamaha.

Asta e vechiul MV.

Azi a fost cam impotriva lui soarta și totuși a dat cox și a și câștigat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte, foarte faină cursă. Excelent.

  • Viñales constant (?!) și revenind de pe locul 11.
  • Márquez la bătaie pentru victorie.
  • Bagnaia în afara topului 4 în campionat.
  • Acosta al doilea podium în trei curse.
  • Bastianini pe locul 2 în clasament.
  • Acosta pe locul 4 în campionat.
  • Primul Ducati pe locul 3.
  • Acosta viitor campion.

Îmi pare bine că văd această eră a MotoGP-ului live.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Márquez la bătaie pentru victorie

Eu l-am văzut pe jos... :what: M-oi fi uitat la altă cursă? :huh:

Acum 4 ore, frigider a spus:

Păcat de mm

Știe careva, @B.B. e bine? Sau a făcut seppuku? 😈

Acum 5 ore, Method a spus:

la start debraierea

Debraiere e atunci când se acționează ambreiajul pt a decupla motorul de transmisie! La start se face cam invers.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot cred ca doar o intamplare victoria lui MV si peste 2 saptamani o sa avem confirmarea :)

Mm a repetat episodul lui Ortola si uitand ca nu e pe Honda si ca ducatiului nu ii place intre asa agresiv pe frane in viraj.. pacat de sansa irosita. Foarte frumos luptat si crosetat. Talent! 

Acosta pustiu e senzatie. Duce GasGasu unde nici Binder nu poate sa il duca si dupa doar 3 curse sa iti lasi asa in fum coechipierii ... E deosebit pustiu

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, Cavaleru a spus:

Eu tot cred ca doar o intamplare victoria lui MV si peste 2 saptamani o sa avem confirmarea :)

Mm a repetat episodul lui Ortola si uitand ca nu e pe Honda si ca ducatiului nu ii place intre asa agresiv pe frane in viraj.. pacat de sansa irosita. Foarte frumos luptat si crosetat. Talent! 

Acosta pustiu e senzatie. Duce GasGasu unde nici Binder nu poate sa il duca si dupa doar 3 curse sa iti lasi asa in fum coechipierii ... E deosebit pustiu

a fost un cadru la tv cu Binder si echipa lui aveau toti niste priviri pierdute in plm.

 

iti vine sa te lasi probabil.

 

cu MV e ciudat ca a revenit de pe 11.

f ciudat, ok poate ii place si mult circuitul.

vedem etapa urmatoare.

si celelalte :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

Eu tot cred ca doar o intamplare victoria lui MV si peste 2 saptamani o sa avem confirmarea :)

 

Dar ce intâmplare frumoasă și pentru el și pentru Aprilia ! Peste două săptămâni este posibil sa fie așa cum spui, specialiștii afirmă că nu este un circuit care sa avantajeze marca din Noale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...