Sari la conținut

04 Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España - Jerez


Postări Recomandate

Binder a dat in Pecco, si de acolo a ricosat, eu asa am vazut

 

PS. 10 bulioane pe 2 sezoane

Sau nu, dracu stie

Poate ma insel...

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 429
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 4 minute, PzKpfW a spus:

 

 

Vreo 7.

Pe contractul in derulare. Pe cel proaspat semnat, am inteles ca va primi 10. Cel putin asta se vehicula prin presa. 

Acum 10 minute, Method a spus:

 

 

Cazatura lui Pecco?Păreri?

Mie mi se pare ca totuși nu a fost vina lui Bez 

Nu i se poate imputa nimic lui Bez. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, apriliacluj said:

Binder a dat in Pecco, si de acolo a ricosat, eu asa am vazut

 

Sau Bagnaia a dat în Binder, care era pe interior, lângă el. Bezzecchi a ieșit mai larg, Bagnaia a vrut să se bage, a lăsat puțin ușa deschisă. Erau 3 piloți și era loc doar de 2, Bagnaia a fost prins la mijloc. Incident de cursă.

 

5 minutes ago, apriliacluj said:

10 bulioane pe 2 sezoane

 

Eu știu de 7 milioane/an, salariu de bază, fără bonusuri. În momentul de față are vreo 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care bonusuri?! Bonus la prostii?!

Tare cursa. Au cazut aia pe petele de umezeala ca incepatorii pe Cheia.

Doar incepatorul si Martin n-au cazut, din ceia care au fost printre primii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zici că sunteți frații lui aiogura ion cel răgușit de la diareea verbală aberantă! Mi se rupe de speculațiile referitoare la salariile unuia sau altuia dintre balastieri. A căzut 1/2 pluton cu stelarul/magnificul/nemaiîntâlnitul crashquez cel cerebral care a învățat și voi o ardeți cu milioane de € și $ . Fix ca sămânțarii de la bloc asistați social care dezbat problemele globale în jurul unui pet de bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Method a spus:

Deloc.Dupa cum s.a și văzut.

Am găsit același lucru pt ca ala era primul rezultat pe google.Ma bănuiești de prea multa malitiozitate,dar fiecare e liber sa creadă ce vrea.

De malitiozitate, deloc.

De tunnel vision si confirmation bias, in acest caz, da. Plus lipsa de interes pentru alte pareri si/sau informatii cand ai deja o parere formata.

 

Acum 5 ore, Method a spus:

Eu vad un om frustrat care sta în tufe mâncând semințe și încercând sa prindă pe oricine cu o greșeală (ceea ce aici e super ușor de realizat) și apoi ieșind rapid la atac triumfător încercând de fapt sa.si dovedească sie însuși ceva,dar neavând tupeu sa își spună adevărata părere despre orice de teama.

Te poți gândi și tu puțin ca poate are sens ce spun.

Îți doresc succes.Pe toată linia.

Supozitie valida.

Bine, exista si varianta in care nu simt nevoia sa am o parere despre orice subiect. Plus varianta in care nu simt nevoia sa exprim public fiecare parere pe care o am.

 

 

 

Acum 2 ore, Method a spus:

Pai da dar în Europa nu erau la 3 quali?de când sunt quali la 11-12?never

De cand au aparut in program cursele de sprint. Sa tot fi trecut un sezon …

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Zici că sunteți frații lui aiogura ion cel răgușit de la diareea verbală aberantă! Mi se rupe de speculațiile referitoare la salariile unuia sau altuia dintre balastieri. A căzut 1/2 pluton cu stelarul/magnificul/nemaiîntâlnitul crashquez cel cerebral care a învățat și voi o ardeți cu milioane de € și $ . Fix ca sămânțarii de la bloc asistați social care dezbat problemele globale în jurul unui pet de bere.

Te rog! Io am Pilsner Urquell la 0.33!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, ioio_viola a spus:

FB_IMG_1714235045107.thumb.jpg.26caa841c059ec9d691a0842296a8935.jpg

 

Ce sa fie ce sa fie?!?!

Yamaha, Ducati, MM? 

Mâine adică?

 

Începe sa ma enerveze MM.

Dacă nu câștiga mâine mm devin antifan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoală cursa, 15 căzături 😔

O întrebare, pilotii de teste ce participa în curse nu eu voie sa depășească sau? A stat Pedrosa juma de cursa la 2metri de eșapamentul lui Q și nici n-a schițat vreun gest ca ar vrea sa depășească 🙄🤔🤣🤣🤣

Acum 34 minute, ioio_viola a spus:

FB_IMG_1714235045107.thumb.jpg.26caa841c059ec9d691a0842296a8935.jpg

 

Ce sa fie ce sa fie?!?!

Yamaha, Ducati, MM? 

A fost azi dacă bine știu, au anunțat cei de la Pramac cv chestii fără interes/importanță 

Hai ca pana la urma l-au pus pe Pedrosa pe podium. Q 8sec penalizare din cauza presiunii din pneuri incorecte 🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

Flawless omul efectiv sunt uimit.Numa la Rossi am mai văzut asa eleganță.

 

HEAR! HEAR!

Acum 4 ore, Method a spus:

A răspuns Acosta.

În 5 și 8 wet patches.

Doar ca el n.a cazut a ieșit larg.skill.

 

Cazatura lui Pecco?Păreri?

Mie mi se pare ca totuși nu a fost vina lui Bez - Bez a ieșit 2m larg dar era normal sa revină....mi se pare ca amândoi Binder și Pecco prea s.au repezit.Si hai ca Binder a luat interiorul impecabil nu ai ce sa ii zici,dar Pecco....cam disperat și periculos ce a făcut zic eu.

:agree:

 

mie mi se pare ca binder era cel mai in plus in virajul ala. daca te uiti atent el e pe vibrator nici decum pe pista.. 

 

Pedrosa ca si anul trecut cand a zis ca el nu e acolo sa ia puncte podium... probabil aceeasi mentalitate si acum. vrand nevrand tot a urcat pe podium si e meritat loc 3!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Speedy.K a spus:

Care bonusuri?! Bonus la prostii?!

Tare cursa. Au cazut aia pe petele de umezeala ca incepatorii pe Cheia.

Doar incepatorul si Martin n-au cazut, din ceia care au fost printre primii.

nu prea s-a vazut pe reluare ca ar fi fost ud dar dubios rau de tot cum au cazut 3 insi sincron.

1 oră în urmă, danypop a spus:

Hai ca pana la urma l-au pus pe Pedrosa pe podium. Q 8sec penalizare din cauza presiunii din pneuri incorecte 🙄

ridicol :)) oricum Q nu avea ce cauta acolo :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut cursa si dupa cum vedeți nu am zis nimic.

Si nu mai zic nimic.

 

Hai asfalt uscat si drumuri bune pt maine.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, B.B. a spus:

Si nu mai zic nimic.

ce dracu mai e de zis, a 2-a oara cand cade din fata.

 

a zis ca wet patch, plm.

se intampla, presupun?

cam des presupun? :))

contact cam des - presupun? 

 

sper la mai putine cazaturi si la mai multe depasiri pt maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Cavaleru said:

mie mi se pare ca binder era cel mai in plus in virajul ala. daca te uiti atent el e pe vibrator nici decum pe pista..

 

Este voie și pe borduri cu motocicleta. În momentul contactului era cel puțin la nivel cu Bagnaia. Și Bagnaia a fost cel care a intrat în el, pentru că era la rândul lui presat din exterior de către Bezzecchi. Încă o dată, incident de cursă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, danypop a spus:

Pentru noi sau pentru băeții din MotoGp? 🤔🙄

La toată lumea, sunt generos.

Dar având in vedere ca suntem la sectiunea MotoGP mai mult pentru ei, noi putem sta acasa.(daca nu e asfalt uscat)

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, frigider a spus:

cam des presupun? :))

contact cam des - presupun? 

Începe să ți se ridice albeața? :huh:

crashquez campeon, dacă încalecă un Ducati toți ceilalți pot să stea acasă, le învârte micuților căștile în cap etc. :moron:

Obișnuiți-vă cu ideea că nu va egala niciodată numărul de titluri al Doctorului! Doar că dobitocul încă nu înțelege și neuronul lui singuratic îl împinge la tâmpenii.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, danypop a spus:

O întrebare, pilotii de teste ce participa în curse nu eu voie sa depășească sau? A stat Pedrosa juma de cursa la 2metri de eșapamentul lui Q și nici n-a schițat vreun gest ca ar vrea sa depășească 🙄

Hai ca pana la urma l-au pus pe Pedrosa pe podium. Q 8sec penalizare din cauza presiunii din pneuri incorecte 🙄

Da,s-a cam vazut ca avea resurse - Q e ff bun pe franare,dar,m-am uitat din nou la ultimul tur,pe la jumatatea circuitului (nu stiu care succesiune de viraje),Pedrosa vine pe accelerare milimetric de el si se pozitioneaza pe interior pt virajul urmator dar nu se baga....nu cred ca vroia sa ii faca block-pass - mult prea finut Pedrosa.Talent cu carul si baiat de nota 20,insa nu avea rautatea aia necesara.Avea accese in 2 curse pe sezon si atunci era efectiv implacabil,dar in rest mai bine nu deranja decat sa se impuna intr-un mod dur.

Dar Dumnezeu il ajuta - a meritat acel loc 3.Si Q baiat salon,i-a adus el personal medalia :ok:

Acum 11 ore, Cavaleru a spus:

mie mi se pare ca binder era cel mai in plus in virajul ala. daca te uiti atent el e pe vibrator nici decum pe pista.. 

Deloc - vezi reluarea incidentului (de la min 1.00) - atat Bez cat si Pecco au gresit franarea iesind larg,Binder s-a prins ce fac ei si a franat perfect intrand pe trasa ideala (vezi MM cum ia trasa in fata),doar ca atunci cand s-au repliat cei 2,Bez era la ext putin wide,Binder era pe interior,iar Pecco a venit ca nuca in perete.

Faza similara cu cazatura mult mai mediatizata tot la Jerez a lui Dovi-Lorenzo-Pedrosa de acum cativa ani cand cei 2 pe atunci coechipieri Lorenzo si Dovi au iesit putin larg batandu-se unul cu altul,iar Pedrosa a luat perfect interiorul insa cei 2 nefiind constienti ca el e acolo s-au repliat peste el, l-au lovit si au cazut toti 3 iesind un mare scandal.

 

Singurul care ar fi putut prevedea ce se intampla era Binder - el a vazut ca aia 2 sunt wide si probabil nu va mai fi loc pt toti 3 daca se baga,insa omul e ruthless si "he saw a gap" - vorba lui Senna,avea trasa ideala deschisa in fata wtf.

Bez n-a avut habar ce se intampla ,eu de Pecco ma mir ca doar erau toti umar la umar,stia ca Binder e f aproape insa a bagat si el capul.Putina cam multa disperare la Pecco zic eu....meh,incident de cursa vorba colegului.

Acum 10 ore, frigider a spus:

ce dracu mai e de zis, a 2-a oara cand cade din fata.

 

a zis ca wet patch, plm.

se intampla, presupun?

cam des presupun? :))

contact cam des - presupun? 

 

sper la mai putine cazaturi si la mai multe depasiri pt maine.

Uita-te la reluarea de sus ca e pe motogp.com - e un wet patch fix in mijlocul curbei pe trasa ideala - cand il atinge e direct pe jos.Toti au avut problema asta,sa speram ca in cursa va fi uscat.

Nu cazatura e de reprosat la MM-ireprosabil si ca depasiri si ca viteza si ca tot pana in momentul cazaturii - ce i se poate reprosa insa e ceata rosie care i s-a pus din nou (old habbits die hard) dupa ce a cazut,vrand sa recupereze tot si probabil enervandu-l incetineala lui Mir si a lui Oliveira,n-a mai stat dupa ei - pe saracul Mir efectiv l-a luat pe sus pe ultimul viraj iar pe Oli l-a "tratat" cu nu unul ci cu 2 block-pass'uri din alea rupere venind de la 5-6m din spate si boom fix ca si cu Lorenzo in 2013 in virajul ce ii poarta numele.

Nu e ok sa o arzi asa cu "depasiri" in care pui frana mult mai tarziu special pt a-ti pozitiona motoreta pe trasa ideala si a bloca adversarul dar tu nu mai prinzi sub nici o forma iesirea,ci cauti special contactul pt a-l "deraia"pe celalalt.Dovi se invatase si il dribla franand mult mai devreme decat era necesar si lasandu-l sa se duca larg,dar astia nu se asteptau saracii sa li se intample asa ceva,mai ales ca erau in sprint la "mare" bataie pt locurile...8?9?

Cand se intampla ceva ce nu a prevazut, isi pierde controlul se reintoarce la versiunea MM 2013-2015.

Dupa cum am mai zis - a scapat f ieftin cu penalizarile,ma asteptam la un -3 pozitii la start sau un LL.A avut si noroc ca s-a dat repede "drop one position" si a fost destept a facut-o rapid,altfel daca era faza aia in ultimul tur si il investigau,trebuiau sa ii dea o penalizare pt cursa mare.

Acum 55 minute, ENEOS a spus:

crashquez campeon, dacă încalecă un Ducati toți ceilalți pot să stea acasă, le învârte micuților căștile în cap etc. :moron:

Obișnuiți-vă cu ideea că nu va egala niciodată numărul de titluri al Doctorului! Doar că dobitocul încă nu înțelege și neuronul lui singuratic îl împinge la tâmpenii.

Si tie incepe sa iti iasa putin spuma de giallo la suprafata - ca si la Marquez,si la tine old habbits die hard nu? :D

Bai sub nici o forma nu il aprob pe musiu,nu imi place felul cum "se exprima" pe pista,dar fanboismele astea de fan muribund al tribunului mi se par de-a dreptul patetice.

 

- dupa 2 luni de la inceperea sezonului pe o motoreta total noua,Marquez se lupta in fiecare cursa pt podium.Cat i-a luat lui Pecco sa se adapteze de pe 2022 pe 2023?Bez?Restul?Nu de pe Honda pe Ducati,ci de pe o versiune pe alta de Ducati!Mi se pare ca Chel a avut/are dreptate - omul o fi un meltean nesimtit dar e un munte de talent.

 

- ce legatura are toata cursa asta si ce se intampla in general acum in gp cu ambitiile trecute ale lui Rossi,frustrarile lui in legatura cu Marquez si batalia dintre ei de acum hapte sute de ani?Nu mai traiti in trecut,lasati rossismele sa-si dea obstescul sfarsit,tribunul s-a retras demult,revino la realitate :moron: suntem in 2024 si Rossi e spectator in tribune,sa stii...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

§

Acum 13 ore, danypop a spus:

O întrebare, pilotii de teste ce participa în curse nu eu voie sa depășească sau?

raspusnul la intrebarea ta mai jos:

Acum 56 minute, damager a spus:

 

e de inteles sa gandesti asa.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Da,s-a cam vazut ca avea resurse - Q e ff bun pe franare,dar,m-am uitat din nou la ultimul tur,pe la jumatatea circuitului (nu stiu care succesiune de viraje),Pedrosa vine pe accelerare milimetric de el si se pozitioneaza pe interior pt virajul urmator dar nu se baga....nu cred ca vroia sa ii faca block-pass - mult prea finut Pedrosa.Talent cu carul si baiat de nota 20,insa nu avea rautatea aia necesara.Avea accese in 2 curse pe sezon si atunci era efectiv implacabil,dar in rest mai bine nu deranja decat sa se impuna intr-un mod dur.

Dar Dumnezeu il ajuta - a meritat acel loc 3.Si Q baiat salon,i-a adus el personal medalia :ok:

 

 Parerea mea e ca spre deosebirw de altii, el a inteles ca daca forteaza are toate sansele sa ajunga pe ud si sa cada amandoi. 
ceea ce de fapt a si spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

dupa 2 luni de la inceperea sezonului pe o motoreta total noua,Marquez e mereu în pietriș

Fixed. Ca și cu 🏍 veche. Atâta știe, atâta face.

1 oră în urmă, Method a spus:

ce legatura are toata cursa asta si ce se intampla in general acum in gp cu ambitiile trecute ale lui crashquez, frustrarile lui

Are, pt că disperarea vine din dorința de a-l egala/depăși pe Rossi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...