Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 984
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator little wayne
Eu am facut ITP la motor, in mogosoaia la Sam Tradi, acum vreo 3 zile.

100 lei.

Recomand.

 

Au mai redus pretul,anul trecut vroiau 150roni,exagerat dupa parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

http://www.samtradi.ro/statie-itp/

 

Nu este nevoie de programare, nu se sta la coada, 100 lei. Ar trebui mentionat si faptul ca se verifica seriile, franele, luminile, semnalele si urme de scurgeri la amortizoare sau frane. Nu se verifica noxele sau zgomotul, deci este destul de "prietenos" cu motociclistii, nu este nevoie de "atentii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.samtradi.ro/statie-itp/

 

Nu este nevoie de programare, nu se sta la coada, 100 lei. Ar trebui mentionat si faptul ca se verifica seriile, franele, luminile, semnalele si urme de scurgeri la amortizoare sau frane. Nu se verifica noxele sau zgomotul, deci este destul de "prietenos" cu motociclistii, nu este nevoie de "atentii".

Confirm, rapid si serios. Cu un telefon inainte se poate merge si dupa program, intre 17.00 ? 19.30, pentru cei care nu scapa ziua de la munca.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut.

Trebuie sa fac ITP-ul, care este expirat de anul trecut. Problema e ca nu am la mine in oras statie itp moto autorizata, si trebuie sa merg la 50 km distanta.

Inafara de platorma (care e cea mai indicata din punct de vedere legal) care ar fi variantele cele mai bune in caz de ma opreste politia:

-sa zic ca am uitat actele acasa(are cum sa verifice daca nu am itp?). daca au posibilitatea sa ma verifice si constata ca nu am itp-ul pot sa ma duc in continuare la RAR?

-intre orasul meu si itp este o zona unde stau mai des, sa ma dau jos sa o imping prin fata lor? :laugh: :) :P :bounce: :laugh:

-sa rog pe cineva sa mearga inainte cu o masina ceva, iar eu cu castile de la telefon in ureche si sa imi zica daca e politie, ma opresc si astept sa plece?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum mai multi ani cand m-am interesat eu de problema asta exista o "portita" un fel de "derogare" de la politie , iti dadeau o hartie care-ti permitea sa circuli legal pana la statia de itp.

Acum nu mai stiu cum o fi dar n-ar strica sa intrebi la politie de chestia asta.

Pana si in Germania daca-ti iei nr dealea provizorii la ei nu-ti cer itp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

o intrebare: ce se verifica mai exact la cauciucuri? doar dimensiunile?

eu am in CIV:

110/70/R17 M/C 54H

150/70/R17 M/C 69H

 

Trebuie sa am si R (de la Radial) si 54/69 (indicele de greutate) si H (indicele de viteza)?

 

sau e suficient 110/70/17?

 

Sunt unii mai scrupulosi care sa-mi ceara si indicii de viteza sau greutate OCAZIONAL?

 

PS Vreau sa imi iau cauciucuri sa nu ma doara capul la RAR, ITP... dar nu gasesc sa scrie exact ce am in CIV

am gasit la Heidenau

110/70 - 17 TL 54H K68

150/70 B 17 TL 69H K68

Pe care lipseste R-ul de Radial

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la Politia Rutiera si am vorbit de "scutire" itp si mi-au raspuns sec: "nu se poate, o duci pe platforma"

Am dat un e-mai so inca astept raspunsul de la DRPCIV

Pana la urma cred ca am sa o pun intr-un papus si o duc la RAR si gata. Ma ajunge mai ieftin decat amenda ;)

 

Tara de cacao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai carenele = Lipsa elemente caroserie

Deci teoretic nu,acuma poate aia nu isi dau seama ca motorul respectiv ar trebui sa aiba carene,dar daca se vede clar,eu zic ca nu se trece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la a mea am cauciucuri putin diferite decum este in carte, am pe fata 70/90 si in carte scrie 2.75, este acelasi lucru, dar sa nu ma incurce cei de la ITP... si in carte am trecut 46J si acum am 46P si 48P.

Oare ma poate respringe cu asa ceva ?

 

Si trebuie sa am si asigurare RCA cand fac ITP-ul ?

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne
Salut,

o intrebare: ce se verifica mai exact la cauciucuri? doar dimensiunile?

eu am in CIV:

110/70/R17 M/C 54H

150/70/R17 M/C 69H

 

Trebuie sa am si R (de la Radial) si 54/69 (indicele de greutate) si H (indicele de viteza)?

 

sau e suficient 110/70/17?

 

Sunt unii mai scrupulosi care sa-mi ceara si indicii de viteza sau greutate OCAZIONAL?

 

PS Vreau sa imi iau cauciucuri sa nu ma doara capul la RAR, ITP... dar nu gasesc sa scrie exact ce am in CIV

am gasit la Heidenau

110/70 - 17 TL 54H K68

150/70 B 17 TL 69H K68

Pe care lipseste R-ul de Radial

Te resping daca caucioacele nu corespund cu cele date in carte(doar marimea,nu indicele de greutate) sau atunci cand sunt uzate

daca nu ai probleme cu luminile(sa nu ai xenon) si franele si sa ai o toba originala sau omologata

 

Eu mi-am furat-o din cauza tobei sport si a xenoanelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Va aduc la cunostinta ca in cadrul dealer-ului autorizat Mercedes-Benz, Autoklass sucursala SUD, s-a deschis de curand statie ITP autorizata RAR pentru motociclete.

Ve-ti avea parte de seriozitate si profesionalism.

 

 

Tarif: 100 ron

Contact: 0742.142.086

 

Adresa: Splaiul Unirii, Nr. 166A, sector 4, Bucuresti

 

Nu ezitati sa ne contactati pentru detalii sau nelamuriri.

post-57630-1303451475_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...