Sari la conținut

Aseara Pe Calea Rahovei


KATANA
 Share

Postări Recomandate

Aseara pe la ora 21.40 pe Calea Rahovei, trece un tip cu un enduro rosu pe langa mine (avea numere de inmatriculare provizorii).

Putin mai sus la intersectia cu Petre Ispirescu il vad cum se aduna de pe jos si examineaza motorul.

Norocul lui ca a avut viteza mica si din spate nu au venit alte masini altfel se lasa urat, asta si in conditiile in care pe jos era gheata.

Chiar nu pot sa inteleg cum unii ajung la granita dintre pasiune si inconstienta, care in opinia mea se numeste prostie. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aseara pe la ora 21.40 pe Calea Rahovei, trece un tip cu un enduro rosu pe langa mine (avea numere de inmatriculare provizorii).

Putin mai sus la intersectia cu Petre Ispirescu il vad cum se aduna de pe jos si examineaza motorul.

Norocul lui ca a avut viteza mica si din spate nu au venit alte masini altfel se lasa urat, asta si in conditiile in care pe jos era gheata.

Chiar nu pot sa inteleg cum unii ajung la granita dintre pasiune si inconstienta, care in opinia mea se numeste prostie. :cheers:

Mda era pow wow sigur, a zis el ca vrea sa iasa acum sper sa nu se fi lovit ca plasticele se repara.Ai dau un tel acum sa vad ce a patit :D .Bafta si avetzi grija!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu pot sa inteleg cum unii ajung la granita dintre pasiune si inconstienta, care in opinia mea se numeste prostie. :cheers:

ce te doare pe tine?? La-am vazut si eu si nu pot sa spun decat ca-mi pare rau ca n-am si un enduro micut sa fac la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, asta se antreneaza pana devine expert la imprastiat pe jos din orice pozitie :baldy: :D Da' lasa ca asa e bine , mai multe tavaleli la viteze mici la inceput te feresc de aia singura, mare, urata si definitiva cand deja te crezi zmeu daca n-ai cazut in primele 2000-3000 km :baldy:

 

Go get them, Paw-waw :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoool :cheers: Nu mai poate omul sa faca o prostie ca-l stie tara :D Incep sa ma tem ca daca ma pune pacatul sa iau o fufa pe motor, seara va citi nevasta descriere completa, ore, directie... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Enduristi astia au o doza de inconstienta ! Cofunda mersul pe pamant,si mersul pe zapada asezata pe pamant ,cu strazile din Bucuresti pline de gheata ! Ce echilibru sa mai aiba,Stege,daca nici masina nu mai poate fi controlata pe gheata,chiar daca ai gume de iarna ....

Oricum bine ca nu a patit ceva ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoool :moto: Nu mai poate omul sa faca o prostie ca-l stie tara :moto: Incep sa ma tem ca daca ma pune pacatul sa iau o fufa pe motor, seara va citi nevasta descriere completa, ore, directie... :)

 

Suntem cu ochii pe tine !! :moto: :moto:

:cheers: :D :baldy: :baldy: :baldy:

:P :P :lol: :D :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era sa ma dau de-a dura ieri cu Transalpul dar culmea nu din cauza zapezii, ci a unui dobitoc care nu mi-a acordat prioritate mie si altei masini care eram pe strada principala. Dupa ce-am reusit sa-l evit la mm a demarat in tromba sa nu-i vedem nr. :cheers: Eram pe drum cu prioritate si oricum, chiar daca nu eram, trb sa-mi dea de dreapta. Imi pare rau ca nu m-am luat dupa el dar tinand cont de conditiile meteo n-aveam sanse sa-l ajung. :baldy:

Haide primavara ca m-am saturat sa merg in derapaje :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Enduristi astia au o doza de inconstienta ! :cheers:

 

Multumim de compliment :baldy:

 

 

Si eu am mers in iernile trecute pe zapada, si e chiar distractiv daca nu te arunci aiurea la viteza. Fiecare cu distractia lui :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoool :baldy: Nu mai poate omul sa faca o prostie ca-l stie tara :baldy: Incep sa ma tem ca daca ma pune pacatul sa iau o fufa pe motor, seara va citi nevasta descriere completa, ore, directie... :P

:cheers: :D :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echilibrul pe care il am si eu cu slikuri pe zapada de o palma, echilibrul pe care il are si demostene care facea enduro pe sfert de metru de zapada la munte, echilibrul alora care fac ce fac din placere si incearca marea cu degetul. Nu spun ca sunt inteligenti sau idioti. Spun doar ca nu o fac pentru a se lauda. Ci pentru placerea si pt experienta personala.

 

Dupa mine, cazaturile aduc cu sine foarte multa experienta. Testatul marii cu degetul, de asemenea, aduce experienta.

 

 

:cheers:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine facea asemenea experiente intr-o parcare, ceva. Nu de alta, dar e prea mare riscul pe gheatza ce a fost aseara pe sosele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M vazut si eu aseara pe la Rosseti un tip cu un GSXR(parca)! N-avea nici o treaba baiatul...mergea de parca erau 20-30de grade afara! Oare la ei nu se gandesc cand ies cu motoarele pe zapada asta??? Dar...totul este din pasiune...nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pariez pe paw waw!

 

aceeasi banuiala! :D

 

 

Am vb cu Paw-waw chiar amu

 

s_a intamplat cam asa: masina din fata franeaza brusc pentru a evita pe altul, paw waw franeaza si el , gheata il impiedica, el se imprasstie ca " o broscuta" .... :baldy: .... omu are dureri la un picior ca a cazut pe partea respectiva! Nu s-a acrosat de masina iar motorasul s-a oprit in zapada adunata in margine!!

 

Pare in regula din ce am vb cu el...motorasul ca orice cross-enduro are niste consumabile bulite!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine, cazaturile aduc cu sine foarte multa experienta. Testatul marii cu degetul, de asemenea, aduce experienta.

:cheers:

 

:baldy:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pe 25.dec.2005 la Paltinis, la 1500 de m, 36 de km de SB. Era zapada pe multe portiuni, mai ales pe platouri. De abia am ajuns...dar cad am fost sus :D Eram si cu pasager de 95 de kg. Tot ce pot sa spun e ca nu e ceva pt oricine, in ideea ca ti-o cam cauti cu lumanarea insa ca si experienta (traire) si experienta in conducere este f indicat sa mergi putin si pe zapada. Nu in trafic urban, unde vine din spate autobuzu' si te face afis ci undeva unde nu este circulatie mare. Iti antrenezi reflexele extraordinar de bine, motoru aluneca in toate partile, inveti sa contravirezi, sa nu-l pierzi, echilibru, alea, alea. Nu am cazut atunci desi de multe ori mi-a fugit de fata etc. Plus ca e fun. O cazatura nu se soldeaza cu chestii grave nici pt moto nici pt carnea de pe el pt ca e la viteze mici. Ideea este sa inveti sa simti motocicleta. Uite si o poza. Mergeam intre urmele lasate de masini. Cand ieseam dintre acestea (pt ca erau inguste si nu le puteam urma intotdeauna) motoru devenea brusc instabil si fatza fugea. Sub stratul de zapada viscoita era STICLA. :baldy: La un momentdat i-am zis pasagerului sa coboare ca nu mai puteam inainta. Nu mai putea pleca de pe loc. Cu ture putine (dar slick pe spate de se oftica Schumacher :P ) si usor de tot in loc sa inaintez ma invarteam pe loc in burnout. :baldy: Se uitau aia in statiune cu gipanele la noi :baldy:.

 

Take care fratior si imi bag picioarele in omatul care tocmai s-a reintors!

 

:cheers:

post-8276-1141385624_thumb.jpg

post-8276-1141385721_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pe 25.dec.2005 la Paltinis, la 1500 de m, 36 de km de SB. Era zapada pe multe portiuni, mai ales pe platouri. De abia am ajuns...dar cad am fost sus :baldy: Eram si cu pasager de 95 de kg. Tot ce pot sa spun e ca nu e ceva pt oricine, in ideea ca ti-o cam cauti cu lumanarea insa ca si experienta (traire) si experienta in conducere este f indicat sa mergi putin si pe zapada. Nu in trafic urban, unde vine din spate autobuzu' si te face afis ci undeva unde nu este circulatie mare. Iti antrenezi reflexele extraordinar de bine, motoru aluneca in toate partile, inveti sa contravirezi, sa nu-l pierzi, echilibru, alea, alea. Nu am cazut atunci desi de multe ori mi-a fugit de fata etc. Plus ca e fun. O cazatura nu se soldeaza cu chestii grave nici pt moto nici pt carnea de pe el pt ca e la viteze mici. Ideea este sa inveti sa simti motocicleta. Uite si o poza. Mergeam intre urmele lasate de masini. Cand ieseam dintre acestea (pt ca erau inguste si nu le puteam urma intotdeauna) motoru devenea brusc instabil si fatza fugea. Sub stratul de zapada viscoita era STICLA. :baldy: La un momentdat i-am zis pasagerului sa coboare ca nu mai puteam inainta. Nu mai putea pleca de pe loc. Cu ture putine (dar slick pe spate de se oftica Schumacher :P ) si usor de tot in loc sa inaintez ma invarteam pe loc in burnout. :P Se uitau aia in statiune cu gipanele la noi :baldy:.

 

Take care fratior si imi bag picioarele in omatul care tocmai s-a reintors!

 

:D

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pe 25.dec.2005 la Paltinis, la 1500 de m, 36 de km de SB. Era zapada pe multe portiuni, mai ales pe platouri. De abia am ajuns...dar cad am fost sus :D Eram si cu pasager de 95 de kg. Tot ce pot sa spun e ca nu e ceva pt oricine, in ideea ca ti-o cam cauti cu lumanarea insa ca si experienta (traire) si experienta in conducere este f indicat sa mergi putin si pe zapada. Nu in trafic urban, unde vine din spate autobuzu' si te face afis ci undeva unde nu este circulatie mare. Iti antrenezi reflexele extraordinar de bine, motoru aluneca in toate partile, inveti sa contravirezi, sa nu-l pierzi, echilibru, alea, alea. Nu am cazut atunci desi de multe ori mi-a fugit de fata etc. Plus ca e fun. O cazatura nu se soldeaza cu chestii grave nici pt moto nici pt carnea de pe el pt ca e la viteze mici. Ideea este sa inveti sa simti motocicleta. Uite si o poza. Mergeam intre urmele lasate de masini. Cand ieseam dintre acestea (pt ca erau inguste si nu le puteam urma intotdeauna) motoru devenea brusc instabil si fatza fugea. Sub stratul de zapada viscoita era STICLA. :baldy: La un momentdat i-am zis pasagerului sa coboare ca nu mai puteam inainta. Nu mai putea pleca de pe loc. Cu ture putine (dar slick pe spate de se oftica Schumacher :P ) si usor de tot in loc sa inaintez ma invarteam pe loc in burnout. :baldy: Se uitau aia in statiune cu gipanele la noi :baldy:.

 

Take care fratior si imi bag picioarele in omatul care tocmai s-a reintors!

 

:cheers:

 

GS Rullz ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa il ajung din urma la numarul de cazaturi :baldy:

Da' las' ca vine vara!

 

:baldy: :baldy:

 

Eu unul sper sa nu cad niciodata indeferent pe ce as merge, motor; scuter sau moped, iar daca se intampla , sa nu fie mari "efecte secundare" :P. Hai ca la inceput pe motor e acceptabil sa cazi, dar daca dupaia continui tot asa nu cred ca, capeti prea multa experienta :cheers:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...