Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut!

Am primit o oferta la niste Michelin Street Radial, dar nu am auzit nimic despre ele pana acum.

Ce parere aveti de ele?

Motocicleta in cauza este un Hornet 600 din 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prima impresie despre Dunlop Roadsmart 3, după un drum de aproximativ 500km în care am avut parte de drum drept, curbe, ploaie, soare, nisip și nisip pe ploaie in curbe este ca sunt mai bune decât Roadsmart 2 pe care le-am avut. Ambele seturi au fost puse pe aceiași motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, trebuie sa imi schimb cauciucurile pe mobra. Ele din specificatii sunt 120/70 R17 si 170/60 r17 viteza maxima ce intentionez sa o ating pe durata scurta, depasiri, 160km/h. Nu o sa merg prea mult pe ploaie sper si daca o sa fie cazul merg incet ... Ma intereseaza marca si model, nu am experienta la cumparat cauciucuri. Motocicleta are 280 kg cu rezervorul plin plus 200kg pilot, pasager si bagaje maxim.

 

Va multumesc de recomandari, asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dunlop Sportsmart2 Max, a incercat careva?

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dunlop Sportsmart2 Max, a incercat careva?

Da, mi-am montat eu.

Am vreo 700 km cu ele facuti in tura de ieri . Se comporta bine pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ud m-ar interesa. Multam

N-am prins, dar fata de sportsmart2 ,astia zic ca i-au crescut niste procente la aderenta pe ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pirelli diablo strada sau mitas sportforce plus?

Mobra...un sv650s folosit ptr mers zilnic la munca. Deci drumuri dese prin oras si ocazional drumuri mai lungi prin afara. Stil de mers... linistit spre mediu. Fara apucaturi de reisăr.

Deci ce sa fie intre alea 2?

 

P.s daca aveti si alte recomandari la aceiasi bani (max 800 lei setul), sint binevenite.

Editat de bc_krist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q3 se fabrica pentru piata americana doar in US. Pentru Europa Dunlop fabrica in Franta si UK. Mai exista gume branduite Dunlop fabricate in Japan de Sumitomo Rubber Ind. Astea din urma sunt cele mai slabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut eu pe monster. foartemultumit. excelente as putea spune.

Probabil ai avut modelul anterior de sportsmart 2, Max-ul este nou, aparut doar acum cateva luni, decat daca nu cumva le-ai schimbat dupa atat de putin timp.

 

Dar eu am Sportsmart 2 Max, nu am nici un repros, sunt bestiale atat pe circuit cat si pe strada. Imediat dupa ce le-am montat am simtit cum schimba manevrabilitatea motoretei in mai bine, la fel si franarea. Sunt foarte misto, si la pretul de 1000 de lei, e prea bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ai avut modelul anterior de sportsmart 2, Max-ul este nou, aparut doar acum cateva luni, decat daca nu cumva le-ai schimbat dupa atat de putin timp.

 

Dar eu am Sportsmart 2 Max, nu am nici un repros, sunt bestiale atat pe circuit cat si pe strada. Imediat dupa ce le-am montat am simtit cum schimba manevrabilitatea motoretei in mai bine, la fel si franarea. Sunt foarte misto, si la pretul de 1000 de lei, e prea bine.

 

Eu am avut gp racer super mancate inainte sa le pun pastea....si cand le-am montat pastea primii 5 km mi se pareau super rigide dupa care s-a schimbat treaba.

Chiar sunt super ok, aderenta buna se incalzesc bine . Le-am montat in ideea ca tin mai mult ca gpracer , acum sa vedem si cat.

 

Recomand . Am vreo 2000km cu ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ai avut modelul anterior de sportsmart 2, Max-ul este nou, aparut doar acum cateva luni, decat daca nu cumva le-ai schimbat dupa atat de putin timp.

 

Dar eu am Sportsmart 2 Max, nu am nici un repros, sunt bestiale atat pe circuit cat si pe strada. Imediat dupa ce le-am montat am simtit cum schimba manevrabilitatea motoretei in mai bine, la fel si franarea. Sunt foarte misto, si la pretul de 1000 de lei, e prea bine.

bai sa stii ca ai dreptate. sportsmart 2 am avut. am omis max-ul din postare :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce presiune folosești în ele?

» Post actualizat in 06 Jun 2017 20:54

Și ce dimensiune ai luat pe spate?

180/55 am spate.

 

Merg cu 2.1 sau 2.2 singur si 2.5 cu pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut

ce parere aveti de metzeler m7rr pe un cbr 1000rr mers stradal, poate un pic cam tare?

Mie asa mi se pare cauciucul....are un prieten pe f4i...nu m-am dat mult cu el....dar cica au review-uri bune. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...