Sari la conținut

16 MotoGP™ Guru by Gryfyn Australian Motorcycle Grand Prix


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Bez cred ca abia asteapta o ciocnire intre JM si Peco. Inca e la o distanta suficient de mica ca sa intre si el in cursa pentru titlu daca ceilalti 2 fac o excursie prin pietris impreuna. 

Si cred ca asta ar fi un rezoltat pe care Dorna l-ar aprecia. Peco si JM se sicaneaza reciproc, Bez recupereaza, titlul sa fie pe masa pentru toti 3 la Valencia ... Bez si VR46 castiga ... interes crescut pentru competitie la anul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 58 minute, RuInCV a spus:

cred ca asta ar fi un rezoltat pe care Dorna l-ar aprecia. Peco si JM se sicaneaza reciproc, Bez recupereaza, titlul sa fie pe masa pentru toti 3 la Valencia ... Bez si VR46 castiga ... interes crescut pentru competitie la anul.

Io as da reset la parola,pare ca ți a spart contul colegul septembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Cavaleru a spus:

adica?

Ce.a zis colegul frigider : depasit/duel/acroșat cu cântec.

Eh,dau și eu cu bata în balta :)

Acum 44 minute, frigider a spus:

Io as da reset la parola,pare ca ți a spart contul colegul septembrie.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Method a spus:

Ce.a zis colegul frigider : depasit/duel/acroșat cu cântec.

 

 

Cat timp Bez are de castigat, nu ma deranjeaza ca se scot 89 si 63 din cursa :D

chiar pot sa o faca mai multe curse la rand ca nu le-as plange de mila :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur pt Zarco si Diggia. In sfarsit castiga si Zarco... si cand.... si pe cine bate....cred ca osa fie scandal in boxa.....dar pe Zarco il doare undeva....pleaca la Honda cu o victorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu trecea Zarco, treceau sigur ceilalti de JM.. nu au ce sa ii reproseze. JM a riscat cu soft pe spate si a pierdut tot..

Digia a inviat acum pe final de sezon cand a ramas fara ghidon. poate poate face roada cu MM la Honda :D

A reusit si un loc 6 Bez dupa un weekend nereusit desi a declarat ca unul din curcuitele preferate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, Cavaleru a spus:

ce cursa duamnee ce cursa! 

Incredibile ultimele tururi!

 

@Methodinca odata ai avut dreptate, JM risca mult si des iar de data asta nu i-a mai iesit pasenta.

Da

Păcat pt campionat.

Dar asta este situația,Pecco a fost foarte inteligent foarte calculat și și.a ținut cumpătul.

 

JM a încercat una a la Lorenzo,înțeleg ideea e foarte fin cu gumele și merge FANTASTIC pe gume reci exact ca mallorcanul.Insa mai are pana ajunge la nivelul ala.

 

Exact după cum ai zis,un Gamble ratat (pt un tur dar cu toate astea ratat fără discuție) deși la ce ritm aveau eu cred ca și cu medium ar fi câștigat.

Acum e o cursa întreaga între ei.

Păcat,asta va fi greu de surmontat dacă Pecco nu mai greșește.

S-ar putea ca asta dimpreună cu Mandalika sa fi fost hotărâtoare.Vom vedea,eu tot mai sper...

 

Ma bucur însă pt Zarco.Macar o boaba sa ia si el.Chiar merita după o cariera întreaga.Pt ca la Honda la anul...salut performante.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

Digia a inviat acum pe final de sezon cand a ramas fara ghidon.

Englezii au spus ca omu care setează moto lui digi (cel care va lucra cu MM,nu?) a zis ca:

" ducati vor ca toate 8 moto sa ruleze în niște 'intervale' de setări,pentru ca asa trebuie sa meargă ducati iar riderul trebuie sa se adapteze. DAR acum ca Digi a rămas fara ghidon a zis sa asculte ce zice Digi ca vrea și a făcut modificări 'radicale' vs celelalte 7 ducati iar rezultatele se vad".

 

Suna f f f f stupid dar cică asta a zis omul.

Acum 2 ore, damager a spus:

Ce ma bucur pt Zarco si Diggia. In sfarsit castiga si Zarco... si cand.... si pe cine bate....cred ca osa fie scandal in boxa.....dar pe Zarco il doare undeva....pleaca la Honda cu o victorie

Vorba colegului,Martin oricum era depasit.

Zarco a făcut bine ca a câștigat,altfel ghici ce: câștiga Peco și mai punea +5 puncte.

 

Sa zică mersi ca a câștigat Zarco.

 

 

Digi nu semnează cu nimeni,moto 2,wsbk,vrea sa rămână în gp.

Englezii sugerau și un an sabatic :)) cum se accidentează cineva cum te cheamă rider de umplutura iar în 25 sunt multe contracte de discutat.

Pare ca asta va face Digi.

Acum 13 ore, Cavaleru a spus:

 

Cat timp Bez are de castigat, nu ma deranjeaza ca se scot 89 si 63 din cursa :D

chiar pot sa o faca mai multe curse la rand ca nu le-as plange de mila :D

Doar Peco și Martin sunt mereu sus.

Bez nu e încă "acolo".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cursa care parea ingropata, a fost salvata de cel mai nebun final pe care l-am vazut in ultimele sezoane. Pe de o parte imi pare rau pantru Marttin...inca o cursa importanta in lupta pentru titlu decisa/distrusa de opinci... pe de alta parte, jos palaria pentru Zarco. Ma bucur ca si-a aparat corect sansele, chiar ma intrebam daca va face depasirea. Bagnaia nu a facut nimic toata cursa, insa a speculat foarte bine situatia de pe final si, uite asa, a mai pus niste puncte intre el si Martin. Boss-ilor de la Lenovo Ducati le-a revenit sangele in obraji. 

Acum 16 minute, frigider a spus:

Englezii au spus ca omu care setează moto lui digi (cel care va lucra cu MM,nu?) a zis ca:

" ducati vor ca toate 8 moto sa ruleze în niște 'intervale' de setări,pentru ca asa trebuie sa meargă ducati iar riderul trebuie sa se adapteze. DAR acum ca Digi a rămas fara ghidon a zis sa asculte ce zice Digi ca vrea și a făcut modificări 'radicale' vs celelalte 7 ducati iar rezultatele se vad".

 

Interesant!.... Deci nu mai trebuie trimis mesaj "Mapping 8"... totul se face din surubele... adica din "intervale".. ;) 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, frigider a spus:

Englezii au spus ca omu care setează moto lui digi (cel care va lucra cu MM,nu?) a zis ca:

" ducati vor ca toate 8 moto sa ruleze în niște 'intervale' de setări,pentru ca asa trebuie sa meargă ducati iar riderul trebuie sa se adapteze. DAR acum ca Digi a rămas fara ghidon a zis sa asculte ce zice Digi ca vrea și a făcut modificări 'radicale' vs celelalte 7 ducati iar rezultatele se vad".

 

Suna f f f f stupid dar cică asta a zis omul.

Interesanta aceasta declaratie daca chiar asta a vrut sa spuna. Dar nu este contrar filosofiei Ducati din era Gigi unde motocicleta este dezvoltata cu matematica in mana, iar pilotul trebuie sa se adapteze. Pe sistemul: stim noi ce e mai bine pentru tine. Cumva ma asteptam sa existe cerinte in acest sens in functie de directia de dezvoltare.

 

Dar sa nu ne inflamam, ca Digia nu e vreo lumina a motociclismului care si-a ingropat cariera pe Ducati. El a avut mult de tras cu accidentari la inceput de sezon, teste ratate din cauza unei toxiinfectii alimentare. Cumva i s-a legat in cele mai proaste momente posibile aceste evenimente.

Pana si mobretul i-a devenit mai sprinten cand a auzit ca o sa fie calarit de MM93 anul viitor (da. stiu. anul viitor o sa aiba gp23, nu 22).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF!?! Ultimul tur demn de moto3, chiar nu mai credeam ca Zarco ajunge sa castige o cursa in MotoGP.

Felicitari lui Digia pentru un podium ce ii poate da sansa sa clareasca in continuare un SF de mobra ca astea :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silly season again - Oli se pare ca e gata sa semneze cu HRC.

Honda se cam codeste pt ca Oli vrea bani puternici și mai ales contract pe 3ani nu vrăjeli,altfel nu vine.

Respect Oli :ok:

Deci are și Honda pilot.Motoreta ii mai lipsește acum :)

 

Yamaha still în deep shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ioio_viola a spus:

JM89 a fost prea arogant ca e cel mai rapid si a platit cu alegerea gumelor.

omu a ales o strategie si a mers pe ea:

plecat primu, dat niste secunde si gestionat cauciucul.

f putin a avut sa ii iasa.

 

multa incredere in tine tre sa ai sa mergi pe asa ceva, sa fortezi de la inceput etc.

e oricum pe val.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...