Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am zis ca am luat una mai scumpa nu ca am castigat la loto :unsure:...

M-am linistit. :grinbandit: Cand ai spus "mai scump" si "Sony" m-a dus gandul la aia de 2200 de lire, pentru ca era singura camera Sony dedicata despre care aveam cunostinta.

Pana la urma cum ii zice camerei, daca nu-i secret? Ma tenteaza si pe mine o jucarie de-asta, dar ma gandisem initial la un GoPro Hero. Poate-mi schimb parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

John, intr-adevar sunetul e inutilizabil (eu am ATC3K). Dar pui muzica peste sau dai la minim....

La ATC3K imaginea nu mai tremura, se comporta foarte bine la vibratii.

Merci, m-am linistit acum ca am aflat ca nu sunt singurul intepat :-)

O sa incerc sa o imbrac toata in burete+ecranat, poate-poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A TRECUT O LUNA SI 2 ZILE SI CAMERA NU A AJUNS (CEA DIN CHINA)...LE AM SCRIS CELOR DE PE SITE...SI MI AU RASPUNS......

AU VERIFICAT COLETUL SI INCA ESTE PE DRUM :)(

DA CAT MAI FACE VEREEEE.........CA M AM PLICTISIT.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita sa iei porcarii de-astea care fac filmare la 640x480, la aceiasi bani iei cea mai ieftina camera miniDV si filmezi la calitate incomparabila.

Eu am incercat cu camera minidv , jvc . Si a iesit spanac , ca din cauza vibratiilor imaginea e praf . Banda nu face tot tipul contact cu capul de inregistrare.

Mai trebuie sa mesteresc la amortizari de socuri :)

Recomand o camera cu sd . Oricum deja au cazut sub 5 mil.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sony handycam minidv prinsa de moto

 

www.top-net.ro/2.avi

 

compresia mpeg aleasa la scoaterea filmului de pe caseta isi spune cuvantul. Alegand calitatea maxima iese super clar dar direct proportional cu marimea fisierului.

 

solutia asta este destul de ieftina si clar, mult peste calitatea filmelor facute cu telefonul

Editat de undacover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam aiurea cu atentionarea aia....suspendare de 14 zile.....noi vorbim aici de camere pt filmat pe moto......

automat vor fii date nume de camere...filmultete.....

acum daca io vad o camera X pe situl Y...ce ar treb sa fac......sa va dau cu privat la toti...ca ma exclud ei????????

cum ne mai informam atunci???

o sa apara alt forum pe care sa ne mutam sa putem discuta liber...????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sony handycam minidv prinsa de moto

 

www.top-net.ro/2.avi

 

compresia mpeg aleasa la scoaterea filmului de pe caseta isi spune cuvantul. Alegand calitatea maxima iese super clar dar direct proportional cu marimea fisierului.

 

solutia asta este destul de ieftina si clar, mult peste calitatea filmelor facute cu telefonul

Super misto filmarea , deci se poate si cu minidv, eu am dat vina pe sistemul cu caseta ca e prea sensibil la vibratii. dar mi-ai dovedit ca se poate chiar f bine.

Poti sa-mi ce sistem de prindere folosesti ? eventula o poza , doua ?

merci mult ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super misto filmarea , deci se poate si cu minidv, eu am dat vina pe sistemul cu caseta ca e prea sensibil la vibratii. dar mi-ai dovedit ca se poate chiar f bine.

Poti sa-mi ce sistem de prindere folosesti ? eventula o poza , doua ?

merci mult ,

 

burete, scotch de panza si cateva coliere de plastic, toate inghesuite intre oglinda si carena :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa filmeaza camera chinezeasca. sunetul este cel original, asta ca sa aveti idee cum e si sunetul, intrucit microfonul nu e sensibil deloc. ca sa se inregistreze si vocea ar trebuii vorbit f aproape de casca.

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea multe suieraturi :rose:

 

de filmat filmeaza ok dar sunetu te termina.

Corect, dar poti pune muzica la montaj. Cum ar fii sa sari cu parasuta si sa ai microfon sensibil? hmmm? e facuta cu cap (zic eu) , plus de asta nu apare fenomenul :ochi de peste, pe care il vezi la hero. mie chiar imi place cum filmeaza si consider ca raport pret-calitate este mai mult decit OK.

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,am si eu o intrebare?????

mai ales pt cei care au comandat chinezaria (a ajuns si a mea la posta,.maine maduc sa o iau)

ce baterii folositi? sau acumulatori?

Mesaj completat

gata,am luat o de la posta,n am mai platit nimic....au trecut aia valoare 10 dolari..si nu am mai platit nimic.....

au fost si ei buni la ceva...

aaaa coletul a ajuns la giurgiu pe data de 2 septembrie......deci a facut 2 saptamani...

si jegosu de postasi abia acum mi a adus avizu.....

si au schimbat si codul ala de verificare.....dat de cei din hong-kong...cel din hong kong tot inexistent apare...

 

oricum...bine ca a ajus si acum....

 

pe un card de 4 giga kingston..mi a filmat 1 ora si 12 minute....

problema e ca desii e liniste absoluta...in casa...filmarea are un zgomot de fond..un suierat asa...ssssss.....ca in mers stiam ca nu ai ce sa auzi...

si la voi tot asa are suieratu ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinde cineva vreo chinezaraie dinasta?

 

 

te costa 40 de euro s o comanzi din china si mai astepti 2,3 saptamani pana vine...

 

ce nu mi place la ea e sistemul de inchidere al capacului de la card si baterii....pare firav rauuuuu.....sper sa trimita si piese de schimb eventual....

Mesaj completat

voi ce carduri folositi pt chinezarie? sau alt model de camera moto??

vreau sa mi iau unu de 8 giga si am gasit o gramada de modele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si un mic filmulet facut cu chinezaria mea :disappointed:

 

 

in curba pe contrasens apare juvina,cu yamaha r1, daca dati pe ''pauza'' o sa vedeti ca imi arata si semnul vitoriei :cheers:)..la peste 130 in curba aia :D

Mesaj completat

uite inca unul facut din masina.

camera asezata pe bord,pe placuta aia de prindere. imaginea a iesit rotita cu 90de grade.

apoi cu movie maker am intors o :yikes:

 

 

la banii astia deocamdata sunt multumit de ea. :kick:

Mesaj completat

da astia cu ce or filma !!!

http://www.motoflash.ro/stiri/evenimente/c...is_portile.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...