Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

tu fiind cine?

 

"coxanele mi`am schimbat total parerea despre tine":P...de ce naiba ii bagi in seama pe toti care tipa in cor "se putea intampla oricui" ???

ps: asa ca un bonus...tie ti se putea intampla? :rose:

 

 

 

 

 

s`au tot dat si informatii si detalii insa din pacate s`au pierdut printre offtopics :D

 

 

 

cineva care sustine fix acelasi punct de vedere ca si tine .. prea multe offtopics ..asta incercam sa-i spun si lui ca din moment ce sta la cearta cu cineva care vb doar de dragul de a avea cat mai multe posturi ..si se coboara la nivelul lor .. makr sa o faca in pm sau sa faca alt topic ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

m-am apucat acum o ora sa citesc si erau 15 spce pagini acum sunt 48 ... e chiar amuzant...

 

Daca m-as intalni cu mine la 18 sce ani pe strada m-as scuipa in gura si nu oricum cu flegma din adancurile intunecate ale sinusurilor...nu avem instrumente sa explicam pustanilor de 17 20 (ca s anu vb de cei sub) cum intalegem noi cauzalitatea ce inseamna actiunea si reactiunea ce urmari are un gest sau o actiune infaptuita. Nu va mai chinuiti pentru ca este firesc sa nu inteleaga, (nu o spun ca pe un repros ci ca pe un fapt) nu au elemente; este ca si cum ai explica unei muste ce placut e sa alergi pe nisip. E firesc sa etaleze atitudinea asta si mi se pare ciudat ca totusi 10 ani nu insemna mult am fost si noi acolo si stim cum este sa nu intelegi nimic si sa ai senzatia ca le sti pe toate. Nu ma incanta cu nimic ca este cineva vinovat caci aceste lucruri se vor intampla la nesfarsit, nu conteaza ca l-a ajutat sau nu bordura, chiar nu ma intereseaza daca pustiul e afectat sau nu (pentru ca statistic vb ca urmatorul accident il va face el sau altu este irelevant) singurul lucru care conteaza e ca a murit un copil care nu va apuca sa isi scuipe in gura sinele de 18 ani la batranete. Si nu o s adau RIP ca mi se pare cel mai penibil lucru care se inatmpal la rubrica accidente....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii dintre voi nu au nici macar ce 7 ani de acasa... aveti nevoie de educatie suplimentara ca se pare ca parintii nu prea s'au ocupat de voi ! (EX : GaGauTa )

Si dupaia tot voi sariti cu ciocul mare ca vai domne ce atitudine are reisarul samd . salutare dragi forumisti ! :D

 

Hai sa vorbim putin despre parinti. Ce ocupatie crezi ca au parintii care isi lasa copiii sa se dea cu motoreta la 12 noaptea in conditiile in care acestia ar trebui cel putin sa fie in pat si sa doarma, daca nu sa recapituleze un pic materia pe care urmeaza sa o dea la bac?

Eu zic ca : Ori sunt plecati la munca in tari straine si habar nu au ce fac copiii lor, ori sunt afaceristi de succes si traiesc cu senzatia ca daca isi "platesc" copiii, acestia vor creste responsabili. In ambele situatii( pentru ca altele nu am reusit sa descopar) parintii sunt niste inconstienti.

Daca e adevarat ce am citit cu multe pagini inainte ( nu mai gasesc acum ca e prea stufos), cineva zicea ca inclusiv parintii fetei au fost de acord ca e mana destinului si ca asta a fost. Sper din tot sufletul sa fie o minciuna, pentru ca altfel tabloul devine chiar sinistru, iar parintii acelei fete sunt...nu gasesc cuvinte.Daca tot m-am aprins, la fel ca si parintii lui Kiki, parintii fetei cara o mare povara: In loc sa isi tina fata acasa, sau macar sa ii controleze anturajul, au lasat-o prada propriei inconstiente, la care s-a adaugat si prostia pilotului.

In alta ordine de idei: Cu kiki am avut un schimb de replici cam acum un an, cand un baiat a omorat o fata pe la Snagov. Am ramas atunci perplex de cat de lejer privea lucrurile. Citez din memorie" e treaba mea daca port sau nu echipament! ce treaba aveti voi cum merg eu, ca daca pic, pic pe pielea mea". I s-a spus atunci ca nu e obligatoriu sa fie doar pielea lui in joc, dar nu a fost chip sa inteleaga aspectele astea.

Catre cei care i-au sarit in cap lui kiki: 1. va bateti tastatura degeaba. Si el si prietenii au probleme de perceptie a realitatii.

2. Nu mai fiti atat de rai in exprimare, pentru ca nenorociri se pot intampla oricui, inclusiv voua si mie.- Asta e catre Coxanelu si catre Preacuviosul. Daca rasfoiti pe la alte topicuri de accidente, o sa vedeti ca cei care au avut atitudini rautacioase sau superioare si-au luat-o apoi cu varf si indesat. Un caz e chiar baiatul asta despre care se discuta aici.

RIP fetei.

Sa va dea Dumnezeu minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am trecut astazi pe acolo, inainte de al doilea rond este un indicator cu 130/80 ploaie.

 

probabil l-au montat forjatorii dupa accident...

eu trec foarte des pe acolo si imediat dupa rond era semn pentru limita 100 (pana la autostrada)

pana in rond era 60

 

Tin minte perfect si indicatoru' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ the duck : Problema mea nu era ca il criticati voi pe el ,,, putin imi pasa ca nu mi'e prieten ! Dar consider ca trebuie CRITICAT pentru ceea ce a facut , fara jigniri si insulte . In fond nu e decat un forum unde se discuta fara ca unii dintre noi sa ne cunoastem ! Eu daca ii zic lui gagauta ala "CHILOT " se supara chilotul ca il jignesc si... nu m'a deranjat cu nimic chilotul ! hev a nais dei evribadi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa respectam ultimul asterisc din semnatura panterei, sincer. Pt cei care "citesc prea repede" : nu asteriscul propriu-zis , ci ideea urmata de acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai vad pe aici posturi de la persoane care nu au completat in profil varsta, anul cand au obtinut categoria A si modelul motocicletei o sa le sterg direct, sa nu mai pierd atata vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre fata ce se stie ? a fost inmormantata sau inca la ce capela mai e , cine era fata , despre parintii fetei si reactiile lor nu stie nimeni nimic ?

 

maestre ,hai ca ai intrat pe forum si ai postat ce ai postat contra astora care te-au certat , dar ai aprins ma , o lumanare macar pentru ea ?

 

acum 3 saptamani tot in zona aia la iesirea spre A2 o dadea unu in pantaloni scurti si tricou pe-o roata de mama focului cu un s-rad si nolan in cap gri pe la 12 noaptea

..cand i-am facut semn sa se opreasca sa vorbesc cu el sa mearga normal , s-a facut ca opreste ,a traversat scuarul si a luat-o de nebun pe contrasens printre masini .... dracu s-a luat dupa el ,ca-l lua unu pe capota...

ala s-a jucat prea mult NFS , iar stateam si ma gandeam la viata lui ,ce-o face daca ma iau dupa el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi, sincer, chiar imi pare rau pentru tine. Pana la urma, esti un pusti. Oricat de teribilist si rebel ai fi, vei constientiza la un moment dat gravitatea lucrurilor. Imi aduc aminte discutiile avute cu tine in contradictoriu pe SBZ. Pe viitor, cauta sa cantaresti mai bine ceea ce auzi de la cei mai mari. Lucrez la stiri (montez aproape in fiecare zi accidente) Am facut o medie ... in majoritatea accidentelor sunt implicati betivi si pusti (18-20ani) ...

 

Mi-ai zis pe SBZ ca nu ai nevoie de sfaturi de la mine ... imi permit sa-ti mai dau un sfat: schimbati anturajul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic.....doar ca exemplu al generatiei actuale de pokemoni forjatori...

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...&highlight=

 

asta ca sa nu va mai mirati de ce accidentele moto au in prim plan pe cei de 16-20 de ani!!!

Editat de ady_viteza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic.....doar ca exemplu al generatiei actuale de pokemoni forjatori...

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...&highlight=

 

asta ca sa nu va mai mirati de ce accidentele moto au in prim plan pe cei de 16-20 de ani!!!

No comment ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, 54. 39 au ramas dupa "curatenie"...

finaly

de 2 ore tot citesc.....aberatii

ca de obicei procurori,judecatori ,ghicitori,sfatuitori,2 armate(pro-contra)

oricum s-au domolit apele mai repede ca pe accidentul meu

R.I.P fetei,eu unul nu stau la nimeni pe spate.

il stiu pe baiat ca am fost la LAMAIE si era si el pe la antrenamente de stunt

niciodata nu am fost adeptul vitezei IN ORAS,dar cine are motor de viteza stie

exceptie forumistii care merg cu 50-90-130,dau prioritate si la cei care nu au....samd

era un mare bull- sheat daca era si ceva poze sau film sa aveti ce rumega.

pacat de fata ca acum se odihneste la -2 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca m-as intalni cu mine la 18 sce ani pe strada m-as scuipa in gura si nu oricum cu flegma din adancurile intunecate ale sinusurilor...nu avem instrumente sa explicam pustanilor de 17 20 (ca s anu vb de cei sub) cum intalegem noi cauzalitatea ce inseamna actiunea si reactiunea ce urmari are un gest sau o actiune infaptuita.

Adevarat pana la un punct. Poate e normal sa ai impresia ca esti mare maestru, detinator al adevarului suprem samd, la varsta aia (eu cel putin asa eram) dar nu si dupa proba contrarie. Nu si dupa ce ti-a fost dovedit ca actiunile tale au avut o consecinta nefasta. Asta nu mai tine de varsta ci de "nivelul de jigodie" din fiecare om. Unii au impresia ca cel mai bun mod de-a scapa de povara greselii este o atitudine agresiva. De cate ori nu ati vazut in trafic diversi indivizi care dupa ce au gresit sa inceapa sa urle la si sa injure victima nevinovata. E felul lor - extrem de jegos - de a evita o eventuala postura de vinovat pus la zid. Atitudine observabila la anumiti indivizi indiferent de varsta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

finaly

de 2 ore tot citesc.....aberatii

ca de obicei procurori,judecatori ,ghicitori,sfatuitori,2 armate(pro-contra)

oricum s-au domolit apele mai repede ca pe accidentul meu

R.I.P fetei,eu unul nu stau la nimeni pe spate.

il stiu pe baiat ca am fost la LAMAIE si era si el pe la antrenamente de stunt

niciodata nu am fost adeptul vitezei IN ORAS,dar cine are motor de viteza stie

exceptie forumistii care merg cu 50-90-130,dau prioritate si la cei care nu au....samd

era un mare bull- sheat daca era si ceva poze sau film sa aveti ce rumega.

pacat de fata ca acum se odihneste la -2 :P

Pai tu le-ai oferit baietilor si un film cu timpul scos pe acel viraj :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui sa existe acest conflict intre generatii, e ca si cum ai incerca sa convingi pustani sudanezi sa nu-si mai descarce AK-urile in orice misca in boscheti, pentru ca acolo isi fac nevoile toti satenii. Armele si motoarele puternice nu au ce cauta in mainile copiilor.

 

Acum cativa ani exista la traseul auto un politist cunoscut ca pica peste 90% din ce prindea. Trebuia sa conduci impecabil ca sa te treaca, multi n-ar fi trecut testul cu el nici dupa 100.000Km de experienta. Motivul politistului? Fi-sa a fost ucisa pe trecerea de pietoni de o muiere care a calcat acceleratia in loc de frana. Pacat ca doar astfel de tragedii mai fac curatenie pe strazile romanesti in timp ce alti corupti dau permise chiar si analfabetilor.

 

Politia nu-si face treaba bagandu-i la parnaie pe cei care conduc motoare de sute de cai la 18 ani, medicii care dau stampile de psihologic pe bani nu-si fac treaba, parintii care le iau mucosilor motoare puternice nu-si fac treaba. Si asa se umple aria asta de mucosi facuti terci sau care ii fac pe altii terci. Dar bine ar fi ca macar comunitatea asta numita "Motociclism.ro" sa nu mai tolereze astfel de specimene de dragul "dreptului la exprimare". Acest drept exista cand exprimarea nu conduce in mod direct sau indirect la suferinta altora. Dar mucosii astia de bani gata nu numai ca ajung sa ucida oameni nevinovati, ba chiar au tupeul sa ii invete si pe altii "filozofia" lor de viata ... si de moarte. Nu mai tolerati ca "Motociclism.ro" sa fie folosit ca loc de defulare a acestor dejectii sociale. Uneori in spatele tastaturilor se ascund niste minori plini de complexe, cu o educatie deficitara, lipsiti de atentia parentala, ce incearca sa-si umple complexele grave si golurile de educatie cauzata de ignoranta babacilor plecati la ciordeala prin motoare cu cat mai multe sute de cai putere. Lasati-i sa se sinucida in modul lor preferat, nu trebuie tolerati sa formeze un club al criminalilor sinucigasi si aici.

 

Adevarat pana la un punct. Poate e normal sa ai impresia ca esti mare maestru, detinator al adevarului suprem samd, la varsta aia (eu cel putin asa eram) dar nu si dupa proba contrarie. Nu si dupa ce ti-a fost dovedit ca actiunile tale au avut o consecinta nefasta. Asta nu mai tine de varsta ci de "nivelul de jigodie" din fiecare om. Unii au impresia ca cel mai bun mod de-a scapa de povara greselii este o atitudine agresiva. De cate ori nu ati vazut in trafic diversi indivizi care dupa ce au gresit sa inceapa sa urle la si sa injure victima nevinovata. E felul lor - extrem de jegos - de a evita o eventuala postura de vinovat pus la zid. Atitudine observabila la anumiti indivizi indiferent de varsta.

Ba se observa predominant la noile generatii, imbibate in mentalitatea capitalista cretinoida ca "every child is special". Rezultatul: sociopaths with high self esteem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate pagini fara rost...

nu v-ati saturat sa tot explicati la x si y cum sa faca sau sa nu faca?fiecare merge pe carnea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate pagini fara rost...

nu v-ati saturat sa tot explicati la x si y cum sa faca sau sa nu faca?fiecare merge pe carnea lui.

asha ar fi...daca fiecare ar avea monopost....si ar putea da reset cand se indreapta spre trecerea de pietoni cu 130.

cam multe victime colaterale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate pagini fara rost...

nu v-ati saturat sa tot explicati la x si y cum sa faca sau sa nu faca?fiecare merge pe carnea lui.

 

sau pe a unei pustoaice de 18 ani careia ii face placere sa-i fluture g-string-ul pe locul pasagerei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba se observa predominant la noile generatii, imbibate in mentalitatea capitalista cretinoida ca "every child is special". Rezultatul: sociopaths with high self esteem.

 

Tomnai asta doream sa scriu :D) ... oameni care considera ca e suficient sa te simti special ca sa fi special. Problema este insa si la generatia noastra la cea mai noua e doar mai dezvoltat fenomenul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate pagini fara rost...

nu v-ati saturat sa tot explicati la x si y cum sa faca sau sa nu faca?fiecare merge pe carnea lui.

Cata vreme merge pe carnea lui, e problema lui. Cand merge pe carnea altora (se suie pe un pieton pe trecere, accidenteaza un pasager care habar n-are riscurile etc.), deja nu mai e problema lui, e si problema altora. Iar cand, desi vinovat, isi face un act de vitejie din a-si elimina vinovatia si a ameninta pe altii, deja problema e cu mult mai grava. Si e pacat daca nu reusesti sa vezi asta.

 

Cred, mai degraba, ca fiecare merge pe carnea lui doar pe circuit, desi am vazut si acolo situatii in care greseala unuia l-a costat pe altul mult mai scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...