Jump to content

atentie la politiste !! :)) navodari 8->9 /06/2019

Recommended Posts

Acum 9 minute, WotRU2Me a spus:

Multumesc de incurajari. Ma aflu pentru prima data in postura de a cauza suferinta unei persoane printr-o actiune iresponsabila si sunt daramat psihologic de neputința de a repara ceva. Nu sunt interesat de permis si nici nu mai vreau sa conduc pana nu reusesc sa ma echilibrez psihic. 

Bine ca nu a pățit ceva mai grav, macar atat. 

Bine spunea careva mai sus de stransul cheilor si tinute departe de iubitorii de Bere si tărie...

O sa ai de așteptat si de tras mult cu dosarul, iti doresc sa se rezolve cat mai repede. 

• Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu e asa simplu. Am doi copii de crescut si educat. Nu-mi permit sa trec usor peste ce am facut. 

Politista, din ce auzeam de pe patul meu, are un cucui, contuzii usoare la brate si un deget fracturat sau fisurat. 

Acum 3 minute, WotRU2Me a spus:

Nu e asa simplu. Am doi copii de crescut si educat. Nu-mi permit sa trec usor peste ce am facut. 

Politista, din ce auzeam de pe patul meu, are un cucui, contuzii usoare la brate si un deget fracturat sau fisurat. 

Nu spune nimeni sa treci usor peste, unele chestii te marchează pentru toata viata, dar daca ai 2 copii clar nu poti sa te lasi dus în extrema in care sa fii ultimul depresiv din cauza asta si sa nu iti mai poti creste copiii. 

Sincer, cum mama ma-sii sa te urci băut pe mobra cand ai si copii? Imi pare rau, dar ai fost extrem de inconștient si iresponsabil. 

• Admin

Copiii ți-i vei crește și educa in continuare, că nu ai omorât pe nimeni. Nu este cazul de overreacted!

Parca Pleșu spunea că oamenii cu cât sunt mai deștepți, cu atât fac greșeli mai mari și prostești.

PS: Un articol din FORBES pe tema asta.

2 minutes ago, l.u.v said:

Parca Pleșu spunea că oamenii cu cât sunt mai deștepți, cu atât fac greșeli mai mari și prostești.

Hahahaha

Mai e careva pe aici care este geniu?

Acum 3 minute, ReReRe a spus:

Sincer, cum mama ma-sii sa te urci băut pe mobra cand ai si copii? Imi pare rau, dar ai fost extrem de inconștient si iresponsabil. 

Asta vreau sa deslusesc si eu. 

Chiar acum, goe 75 a spus:

Hahahaha

Mai e careva pe aici care este geniu?

In niciun caz eu.

Acum 5 minute, WotRU2Me a spus:

Asta vreau sa deslusesc si eu. 

„În completarea datelor privind accidentul rutier din această dimineaţă, precizăm faptul că ...

În manevra sa de oprire, motociclistul a pierdut controlul motocicletei, a căzut pe carosabil şi în deplasarea din inerţie pe asfalt a lovit-o pe d-ra agent de poliţie...

Serviciul de Ambulanţă Constanţa declară că motoclistul a suferit un traumatism de membru superior, iar poliţista are un traumatism cranio-cerebral şi un traumatism de membru superior, dar nu a fost internată.

Accidentul s-a produs în jurul orei 3, în noaptea de sâmbătă spre duminică, 8/9 iunie. Poliţista se afla în timpul serviciului, în dreptul zonei Phoenicia, unde se desfăşoară întrunirea anuală Seawolves Bike Fest.

-

O alegere neinspirată şi la "surpriză", din partea poliţiei.

Trimit la înaintare fete să facă "circulaţie" noaptea?

Hodoronc-tronc fără girofar.

Că doar e party şi lumea e mai "relaxată" la orice întrunire anuală moto...

Acum 4 ore, WotRU2Me a spus:

Motocicleta a alunecat si a lovit politista.

Deci, motociclistul nu a lovit poliţista şi nici nu se afla pe motocicletă în momentul impactului.

Corect?

Mai rămân doar cele: "0,35 mg/l alcool pur în aerul expirat"...

Acum 5 ore, WotRU2Me a spus:

Da. 

Cum naiba te-a nimerit fix pe tine sa te opreasca? Si de ce oare? Mergeai chiar asa ciudat sau era filtru?

Imi pare rau de situatie. O sa te scoata tap ispasitor pentru toate situatiile ce implica motociclisti...

4 minutes ago, pitesti2010 said:

O sa te scoata tap ispasitor pentru toate situatiile ce implica motociclisti...

Asta din ce film e luata? 

Acum 6 ore, WotRU2Me a spus:

Eu sunt dobitocul si n-am de zis nimic in apararea mea...singura consolare e ca politista nu a patit ceva mai grav, dar e mult prea putin ca sa-mi aduca pace. 

Apreciez onestitatea si asumarea situatiei.

Imi cer scuze daca am fost dur, mai ales ca sunt constient ca nu am cum sa ridic piatra.

E un semn de alerta pentru fiecare din noi.

Sper sa se termine cu bine pentru tine.

Iti tin pumnii! Sincer!

Tare as fi participat la parada dar bausem doua beri si am zis pas.

Acum daca ai gresit sper sa fie invatatura si pentru altii ca tu din pacate ai ceva de tras. Dar bine ca nu a fost mai rau. Succes cu cazul mai departe.

Partea cu asflatul rece cade. Poate ramane in picioare varianta cu marcajul ud de la toata umezeala din aer. Insa ma gandesc ca e mai probabila varianta cu blocat fata din motive de panica.

Filmul evenimentelor a fost lamurit, eu am 2 curiozitati:

- de cat(e) ai avut nevoie ca sa ajungi la 0,35?

- moto a scapat doar cu zgarieturi (carene) sau s-a proptit in bordura si sunt si altele?

Acum 9 ore, easy ride on! a spus:

Trimit la înaintare fete să facă "circulaţie" noaptea?

Cum adica "trimit la inaintare fete"? NU! Trimit POLITISTI. Pentru ca acele "fete" sunt tot politisti, PRIMESC ACELASI SALARIU CA SI COLEGII LOR BARBATI, si majoritatea sunt din astea cu egalitatea intre sexe. Pai daca e egalitate, sa fie egalitate si la obligatii, nu doar la beneficii cum s-a ajuns in SUA si Canada.

Vrei aceleasi drepturi ca ale barbatului? Atunci ai si aceleasi obligatii. 

Altfel spus au trimis POLISTITI noaptea. Unul dintre politisti era femeie, ceilalti barbati. 

Acum 15 ore, WotRU2Me a spus:

Nu stiu daca este constructiv sa te autoflagelezi: ai comis-o, ti-ai asumat-o, o s-o tragi. Probabil tuturor ne este dor de o anumita haiduceala, dar vremurile se schimba si in general si in particular si este bine sa ne bucuram de ce avem, cand avem. Departe de mine sa ma dau exemplu, dar nu conduc sub influenta, vorba mea fiind: dupa ce ca nu vad bine si sunt prost, baut mai trebuie sa fiu... Noroc!

Nu e autoflagelare, nu e genul meu. Ma refeream la identificarea factorilor si a mecanismelor care au dus la luarea deciziei. E bine sa intelegi ce nu a mers bine, de ce nu a mers bine, e mai usor sa indrepti ceva. Daca zici doar asta a fost, bine ca e doar atat, fara sa schimbi nimic, este destul de probabil sa repeti greselile. 

In cazul de fata, eu m-am oprit din baut cu vreo ora (aproximez, nu am avut un plan pe ore) inainte de accident pentru ca aveam treaba a doua zi, imi duceam fetita la serbare. Plecand de la petrecere, m-am dus la cort sa ma culc. Ideea serii a fost sa nu ma imbat si sa fiu odihnit a doua zi. Unde am ajuns...

La asta ma refeream. Spor!

In afara de baut+condus nu e nici un factor sau mecanism de identificat. Indiferent de temperatura asfaltului, tipul anvelopei, "ghinionul" de a fi oprit de politie la 3AM,etc gestul complet iresponsabil al unui parinte a doi copii e impardonabil. 

Nu sunt usa de biserica, dar personal nici nu ma uit la o sticla de alcool daca am de condus. Si am și eu un prichindel acasa care are nevoie de mine. 

Acum 20 ore, l.u.v a spus:

se lasă cu dosar penal.

Nu se lasa cu niciun dosar penal. Da, declaratii si drumuri pe la politie + timp fwtwt si permis recuperat cine stie cand. Dosar penal se face NUMAI daca victima are mai mult de 90 de zile de ingrijiri medicale conform IML.

@WotRU2Me: my friend, imi pare rau de tine, dar iti meriti soarta. Acum stai cu strangere de buci, tragi ponoasele si sper ca ai invatat ceva din toata tarasenia asta.

Ce sa zic? Bafta si sper ca ti-a venit mintea la cap.

Acum 21 ore, Fiziflash a spus:

Si inca o treaba: daca face semn politistul sa opriti, indiferent daca sunteti cu masina sau motorul, opriti calm in distanta care va e necesara.

^ This

Maximul de alcool in sange este cam la 1 ora dupa ce bei (ma refer la cei care beau rezonabil un pahar sau doua, nu la cei stationati sub robinetul butoiului).

Deci mai bine pleci imediat ce ai baut, decat dupa o ora.

Pe de alta parte, sa bei si sa te urci pe motor intr-o zona care a fost full de politie toata ziua, e ca si cum ti-ai cauta-o.

Si ai gasit-o!

Printre altele, mersul pe motor necesita echilibru, de-aia ai cazut, nu ca gume reci, bla, bla.. iar alcoolul nu ajuta la regasirea balansului.

Cel mult era condens pe jos sau pe marcaj, ca umiditatea a fost si este mare, dar principalul factor sunt gradele din sange.

Trage concluziile si macar sa nu mai cazi in aceeasi greseala.

Nu apreciez nici recunoasterea greselii desi e importanta, e mai bine sa gandim de doua ori inainte, sigur gaseai pe cineva sa iti duca mobra, puneai un anunt pe grupul moto de ct, gaseai un biker disponibil, preferabil treaz. :))

Edited by audi_A9